Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • C.Mike la ce reprezentanta ai fost?

    Comment


    • Tg jiu
      Uleiul de la butoi dupa aprox 300 km este NEGRU(arata la culoare ca cel pe care l-au schimbat) si mi se pare foarte sutire aproape de consistenta apei.

      Comment


      • La butoi primesc Castrol 5W30, l-am vazut personal, am vrut sa-i fac o poza dar cind au vazut ce vreau sa fac au sarit pe mine sa ma dea afara din hala ! Halal service !

        Comment


        • George .sce la ce reprezentanta? Tot in Targu Jiu? Suna la VC , ar trebui Elf sau Dacia Oil, nu Castrol.

          Comment


          • M1 0W40 arata bine la mine după 1500 km, l-am verificat azi, sa nu am surprize cu bușonul de golire de la baie.

            Comment


            • 0w40 este un ulei ce se pretează pentru temperaturi sub -15°C și este nepotrivit pentru tara noastră,mai degrabă ptr Canada.

              Comment


              • O afirmatie total eronata. Inseamna ca masinile Honda care folosesc 0W20 trebuie sa mearga numai la Polul Nord.

                Comment


                • Salut, tin sa va informez ca a aparut noua norma RN 17 care cuprinde RN 700 si RN 710. Au un ulei elf 5w30 RN17 care poate fi ales atat pentru 0.9 tce cat si pentru cele aspirate. Aici aveti cateva detalii, chiar daca sunt in italiana se intelege.

                  Comment


                  • In 28.10 sunt programat pt revizia de 2 ani pt un Logan SL Prestige Plus 2017 1.0 sce, la reprezentanta Auto Europa din Timisoara. Am intrebat de un cost estimativ al reviziei + un set de placute de frana. Mi-au dat un pret estimativ de 1100-1200 lei cu tot cu manopera, cost ce mi se pare exagerat. As vrea sa imi cumpar singur macar placutele de frana, masina fiind in garantie. Stie cineva un cod pt placutele de origine si eventual ce dimenisuni au? Ms anticipat!

                    Comment


                    • Intradevar este exagerat de mult. Daca mergi la un magazin de piese auto mai mult ca sigur te poate ajuta cu un set de plăcute corespunzătoare pe baza datelor de identificare a mașinii din talon (vin, serie motor). Ca idee câți km ai încât este nevoie sa schimbi plăcuțele? Întreb pentru că în curând mă apropii si eu de revizia de 2 ani dar nu pare să fie nevoie de schimbat plăcuțe curând. La prima revizie mi-am cumpărat piesele separat. (filtre si ulei) cu 160ron iar manopera în service aproximativ 130ron. Numai bine

                      Comment


                      • Am in jur de 23.000 km. Eu am cumparat de la ei in ideea ca masina e in garantie si sa nu am discutii ulterioare. Cu toate ca, in caz de probleme, garantia nu ajuta la nimic. Am avut probleme cu vopseaua si nu am rezolvat nimic, chiar si in urma unei sesizari la protectia consumatorului...

                        Comment


                        • Ce probleme ai avut cu vopseaua? S-a decojit lacul de pe ea? Ce culoare ai?

                          Comment


                          • Am culoarea Bleu Navy. S-a exfoliat vopseaua in multe locuri pe capota motor si pe aripi. S-a intamplat cam la 6 luni de la achizitie.

                            Comment


                            • Dar trebuie sa suni la VC, trebuie sa se rezolve. Garantia la vopsea este de 6 ani... Nu mi se pare in regula.

                              Comment


                              • De azi o sa renunt la garantie.
                                Masina are 28k de km iar azi am avut probleme cu instalatia gpl montata in reprezentanta Redac din Craiova, am fost la ei si mi-au zis ca abia joia viitoare ma pot primi si sa zic mersi ca functioneaza pe benzina.
                                Masina este pe firma si face zilnic undeva la 120-150 de km in oras, de asta am si montat gpl-ul, pt costuri reduse.
                                Se pare ca la reprezentanta suntem buni doar sa cotizam la revizii, daca masina se strica e ghinionul nostru iar daca nu se strica e norocul lor...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google