Schimb De Difuzoare Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimb De Difuzoare Logan 2

    Stie cineva cum pot inlocui difuzoarele standard de pe usile fata si spate? Nu vad nicaieri loc sa scot plasa din fabrica...

  • #2
    difuzoarele sunt nituite de usa, daca am inteles eu bine. O mare porcarie
    In plus, trebuie sa dai fata de usa jos ca sa ai acces la ele.

    Comment


    • #3
      Cum adica sunt nituite de usa? Nu se pot schimba?

      Comment


      • #4
        Se pot schimba, rupi niturile cu ajutorul unui spiral micut, si prinzi urmatoarele difuzoare cu suruburi/holsuruburi.
        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

        Comment


        • #5
          Desfaci fata de la usa,iei o bormasina cu un spiral micut,dai in nituri pana se rup,boxa o sa cada,si o inlocuiesti cu alta ( de preferat pe 16.5" + indel mdf ) dar o vei prinde cu suruburi. Montezi fata usii si atat.
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • #6
            Cam atat, cam mult de munca si mi-e si cam aiurea sa ma apuc sa dau fata de usa jos la o masina noua...

            Comment


            • #7
              Un tutorial de demontare/montare difuzoare pe Sandero 2/Logan 2 gasesti aici
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #8
                Mersi t0rquemada... O sa reusesc cu dictionarul

                Comment


                • #9
                  Interesanta abordare. A se observa ca cel din link a facut trecerea de la 13 inch la 16 inch pentru boxele din spate. Foooarte interesant... trebuie sa ma apuc de treaba. Multumim mult pentru link !

                  Comment


                  • #10
                    Sunt si inele de plastic ca cele de lemn pe care si le a facut el si se gasesc de cumparat

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by budaipmihai View Post
                      Interesanta abordare. A se observa ca cel din link a facut trecerea de la 13 inch la 16 inch pentru boxele din spate. Foooarte interesant... trebuie sa ma apuc de treaba. Multumim mult pentru link !
                      nu cred ca se pot baga difuzoare de 13"-16" in usi...nu de alta dar am un sub de 12" care atarna cateva kg si e destul de mare...nu stiu daca usa poate suporta presiunea sonora a unui dif de 16" fara sa se destrame.


                      stiu ca te gandeai la cm cand ai zis inch

                      Comment


                      • #12
                        Buna.
                        Sunt poseser de logan 2 ambiance. Am o intrebare : in usile din spate se gaseste fire pentru difuzoare sau trebie montate. Vine din fabrica echipe cu fire sau nu?

                        Comment


                        • #13
                          NU are fire,trebuie trase!
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • #14
                            Salut
                            La versiunea acces are cablajul tras pt difuzoare?
                            Aveti idee ce marime de difuzoare se potrivesc?

                            Recomandari de marci decente?

                            Multumesc!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • #15
                              Ai burdufuri intre usi si caroserie? Daca ai e posibil sa ai si cablajul pentru boxe.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google