Insonorizare Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dl_dr25 View Post
    Si finalul.
    Nice!

    Cât de mulțumit ești pe o scară de la 1 la 10 raportat la așteptările pe care le-ai avut?
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Greu sa exprim o parere fiindca sunt usile din spate, sa mearga fata si sigur o sa am o parere daca este de bine ( observa si aude tot )

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • boxa spate este de 10 cm? unde le ai facut...arata ok

        Comment


        • Boxele sunt de 13, lucrarea executata în regie proprie

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • Bravo...felicitari!

            Comment


            • Dl_dr25 e super cum ai lucrat, dupa ce termini si usile fata si ce mai ai în plan de insonorizat , sunt curios cat de silentioasa va fi

              Eu am montat pasla insonorizanta de dci sub capota ,am montat câteva straturi de fonomin sub torpedou, si am izolat si sub roata de rezerva si toata zona aceea de tabla goală din portbagaj cu folie insonorizanta speciala autoadeziva

              În concediu pe autostrăzile din vest la 130 - 140 constant zgomotul în habitatul era atenuat clar, pana si sotia a observat
              Last edited by panselin4; 2 April 2018, 21:46. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Eu doresc sa fac , materialele le am dar timpul nu ma ajuta
                Momentan la plafon am lucrat 8 - 9 ore iar usile spate 6 ore. Material ( CTK de 1.8mm) mai am dupa calculele mele pt usile fata, pedalier în dreptul rotilor si in spate tot în dreptul rotilor. Pasla cred ca am 5 -6mp .
                Concluzia este ca nu am timpul necesar iar rezultatele vin pe bucatele.
                Eram intrebat sa dau o nota de la 1 la 10 pt usile spate, pot sa dau pt plafon momentan si aceasta este 9 ( nu am dat 10 fiindca nu stiu cum o sa fie la vara)

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                Azi a mers sefa ( face 9 ani ) locurilor din spate cu mine, " Tata nu mai scartie usa si se aude mai clar muzica. Ce ai facut ? " deci a meritat sa fac usile spate

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                Last edited by dl_dr25; 3 April 2018, 20:16. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Usile fata si unele materiale folosite. Manerul de la pasager nu mai scartie deloc, cel de la sofer mai are un soricel dar nu mai este cu toata familia
                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 15 April 2018, 21:58.

                  Comment


                  • Dupa 80km pe A1 cu o viteza de cruaziera la 140-160km/h se aude cum vajaie aerul pe la chedere ( enervant), motorul mai pronuntat ( nu foarte deranjant) si rotile cum ruleaza ( enervant ). Concluzia este ca ori mai ma lupt putin, ori ma obisnuiesc asa .

                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Banda textila am pus si eu pe maner. Dupa 3-4 luni, au revenit...si am pus cu simt de raspundere

                      Comment


                      • Originally posted by dl_dr25 View Post
                        Dupa 80km pe A1 cu o viteza de cruaziera la 140-160km/h se aude cum vajaie aerul pe la chedere ( enervant), motorul mai pronuntat ( nu foarte deranjant) si rotile cum ruleaza ( enervant ). Concluzia este ca ori mai ma lupt putin, ori ma obisnuiesc asa .

                        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                        Eu si sotia am auzit diferenta la îmbunătățirile în vederea insonorizarii la masina, inclusiv la rularea pe autostrada
                        Eu zic ca merita sa te mai lupți putin

                        Ca idee pe autostrada la aceeași viteză fiat tipo varianta de baza pe benzina-nu stiu la alte variante- este o idee mao gălăgios decât loganul 2 de 1.2 al meu
                        Asta o zice inclusiv proprietarul fiatului

                        Comment


                        • dl_dr25: daca tot vrei sa continui "nebunia" cu insonorizarea lipeste-ti pe exteriorul carenajelor rotilor material d-ala insonorizant autoadeziv (cum ai pus pe interioarele portierelor) - pe model "zee germans" (aia baga o pisla flausata sub carenaje de pisla densa).
                          chiar sint un pic curios la ce greutate "la gol" o sa ajunga masinuta aia

                          Comment


                          • Momentan dupa calculele mele are undeva in plus cu 12 kg, aici intra plafonul si usile fata - spate. Hai inca 0.5kg din boxe fiindca sunt magnetii mai mari
                            O sa merg inainte, dar sa vad cu timpul fiindca sotia parca da sa maraie

                            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • lipeste-i si ei, una!

                              Comment


                              • Terminati cu glumele astea ca a mea doarme si m-a cambufnit rasul...
                                Vreti sa maraie și ea?
                                Ontopic:nu stiu dacă s-a mai discutat insa mie îmi pare ca chederul nu e presat cum ar trebui la usi... Sunt eu nebun?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google