Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Luncani View Post
    Hello dragi forumisti.

    Este cine amabil sa imi spuna si mie codurile de pe Stepway (modelul 2013) pentru urmatoarele doua elemente de pe bara fata, asementea in poza :



    1 Element de pe buza bara jos
    1 Element de pe bara sub numar


    Multumesc anticipat
    Am gasit codurile, le postez aici informativ, in cazul in care are cineva nevoie vreodata :

    620788414R - pentru fornament numar
    620729362R - pentru ornament bara inferioara

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      98% ai etrieri și plăcuțe "mari" (jos) și cum Dacia mai face ghivece trebuie văzut ce ai acum pe mașină

      Poză via planetară
      La trecerea pe anvelopele de iarna, am incercat sa imi dau seama ce fel de placute sunt, am pozat etrierii si se vad aceleasi coduri care se vad si in poza ta modelul de jos , adica placute "mari", deci nu cred ca mai este nevoie de demontarea efectiva. care ar fi codul pentru ele?

      sigpic

      Comment


      • Cod telecomanda Dacia 2 ?

        Comment


        • Originally posted by Cyrusddm View Post
          Stie cineva :
          - codul piesei originale pt sonda de oxigen in amonte;
          - schimbarea acestei prespune si o procedura de calibrare cu testerul sau se face automat de catre ECU prin functionarea motorului ?
          Motor 0.9 tce/ euro 6
          Valabil (a se citi verificat pentru) H4B408
          Capteur oxygene pr
          226934803R
          167,45e+tva
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Super ! Multumesc !
            Dar stie cineva daca este nevoie de vreo procedura ulterioara de calibrare (cealalta parte a intrebarii

            Comment


            • Originally posted by SoNyKeL View Post

              La trecerea pe anvelopele de iarna, am incercat sa imi dau seama ce fel de placute sunt, am pozat etrierii si se vad aceleasi coduri care se vad si in poza ta modelul de jos , adica placute "mari", deci nu cred ca mai este nevoie de demontarea efectiva. care ar fi codul pentru ele?
              Deci in cazul meu placutele pentru Logan 2 Ph2 MCV 2017, 1,5Dci 90cp cu Easy-R codul placutelor este: 410605536R


              sigpic

              Comment


              • Placutele de frana pentru Duster ph2 4x4 Tce 2016 ce cod au?Multumesc.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Salut.
                  Știe cineva codul pentru acel mic "suport " de plastic cu filet în care întra șurubul de la mânerul plafonierei ?
                  Este cel alb patratos.
                  Attached Files

                  Comment


                  • clips mentinere 7703081184 0,29E x2
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      clips mentinere 7703081184 0,29E x2
                      Multumesc, sincer mulțumesc frumos!

                      Comment


                      • Filtru de combustibil ( motorina ) cu tot cu carcasa metalica, 1.5 dCI, 2013 ?
                        Am deja codul 164037803R, dar e doar filtrul, fara carcasa

                        Comment


                        • Filtru complet motorina 164000797R

                          Poate te ajuta !
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • Merci, dar tot doar filtrul e ( sau cel putin, asa apare pe un site de piese auto ). Urmeaza sa contactez furnizorul sa vad

                            Comment


                            • Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • filtru cu carcasa


                                filtru fara carcasa


                                Ca sa iti faci o idee. De cumparat poti sa il iei din alta parte daca gasesti mai ieftin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google