Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by m3dic911 View Post
    stie cineva care este codul pentru bujia de 1.2 16V - cea de fabrica (logan 2 - 2016)?
    Multumesc anticipat!
    224018760R
    6,60e+tva

    Marking: Champion REA8MX
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by C.Mike View Post
      Va rog, daca stiti careva codul pentru kitul de accesori logan prestige 0.9tce cu easy-r, an 2017.
      Sunt 2 tipuri:
      2012-2014 - 2 role + intinzător



      2014 prezent 1 rolă + întinzător (același kit de pe 1,2 TCe) = 117203336R



      De citit, în ordine, posturile : #513, #515, #517 ,#521 #522







      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Mulțumesc mult.
        Citisem acele postari, dar nu eram sigur. Acum este foarte clar : codul este 117203336R pentru kit accesorii 0.9tce din 2017.

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post

          224018760R
          6,60e+tva

          Marking: Champion REA8MX
          Multumesc!
          Am gasit si am luat cele din atasament care nu au marking Champion ci RENAULT, dar codul este acelasi.

          Sperr sa fie ok
          Attached Files

          Comment


          • inca o intrebare: Am vazut/auzit, ca la montaj se da pe filetul bujiei, un strat subtire de unsoare/lubrifiant special pentru montaj bujii. Eu pana acum, la masinile avute, la motociclete, nu am folosit niciodata o astfel de unsoare. Intrebarea mea este: care este rolul ei, si daca trebuie musai sa dau? Daca nu dau, ce se poate intampla? Multumesc!

            Comment


            • Nu pune nimic. Daca ai dinamometrica strange cu ea, daca nu la mana. Bujiile la benzina nu prea raman blocate in chiulasa.

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post

                7701475009
                18,12e+tva
                7701473544 e codul corect la ce am eu nevoie ( partea de montaj este spre cutia de viteze )

                Codul de mai sus ( ce se termina cu 009 ) e tot un simering, dar de montat in cealalta parte.

                Multumesc bobbyred !

                Comment


                • Pana acum nu am gasit de unde sa achizitionez un element de plastic (un fel de capac/deflector de forma aproximativ triunghiulara) ce are inscris pe el codul: 62024S105R-D , este facut de Delta Invest pentru Renault. Mie mi-a sarit de la locul lui, de sub spoiler, din fata rotii dreapta din fata, cand am dat peste un mal de zapada inghetata asta iarna. Spoilerul s-a crapat ~5 cm si capacul asta atarna in mod ciudat.

                  Rog sa ma ajutati cu informatia: cam cat costa si unde pot sa dau comanda? Mai trebuie achizitionate si elemente de prindere odata cu capacul?
                  Multumesc anticipat!

                  Comment


                  • Eu cred ca ar trebui sa mergi la reprezentanta. Cat poate sa coste un plastic.

                    Comment


                    • Originally posted by MIPusor View Post
                      Pana acum nu am gasit de unde sa achizitionez un element de plastic (un fel de capac/deflector de forma aproximativ triunghiulara) ce are inscris pe el codul: 62024S105R-D , este facut de Delta Invest pentru Renault. Mie mi-a sarit de la locul lui, de sub spoiler, din fata rotii dreapta din fata, cand am dat peste un mal de zapada inghetata asta iarna. Spoilerul s-a crapat ~5 cm si capacul asta atarna in mod ciudat.

                      Rog sa ma ajutati cu informatia: cam cat costa si unde pot sa dau comanda? Mai trebuie achizitionate si elemente de prindere odata cu capacul?
                      Multumesc anticipat!
                      Pe semnătură ai Logan II ph1 euro6 (08/2015)
                      element inchidere dr
                      620248105R
                      10,20e+tva

                      Atentie NU se potrivește cel de pe Logan II ph2 (DRL pe LED)
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Salutare.
                        Pentru Logan 2 ph 2 (2017) TCe90 Euro 6 (cutie manuala) codul pentru placutele de frana a ramas 410602581R?
                        Multumesc anticipat!

                        Comment


                        • Nu are nimeni nicio idee?

                          Comment


                          • https://partsouq.com/en/catalog/

                            Comment


                            • The link is for Logan II ph1, Logan II ph2 has a different vehicle type, besides ph2 might has the new calipers which require different brake-pads
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • If you enter the right vehicle type, engine type, engine index, gearbox type then is OK. Or much easier the VIN (ex, for my car I don't know the vehicle type, the rest is K9K, K9K626,TS4) and everything is right on. Anyway, @ eastcowboy thank you very much for the link. Is very useful and I was looking for a long time for such things (codes, exploded views, etc.). Best regards.

                                Din pacate la minunatia mea de TS4 nu sunt coduri (le avem de la t0rquemada) iar la kitul ambreiaj este codul dar nu si pretul (il avem de la Silviu). Deh, raritati. Dar sunt multe alte coduri folositoare.
                                Last edited by Gil26; 7 June 2019, 05:54.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google