Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, eu pe masina, fab. oct 2017, am placute de 155 mm lungime, codul 410605536R. Trebuie avut grija ca sunt multe masini echipate si cu placute de 140 mm lungime. Cel mai simplu, daca ai cum sa masori lungimea placutei, ca sa stii ce ceri.

    Comment


    • Salutare, la Sandero Stepway 2014 am placute cu codul 410602581R conform facturii de acum trei ani de la meridian nord.

      Comment


      • Salutare colegi forumisti! Ma puteti ajuta si pe mine cu un cod pentru tamponul hidroelastic pentru o Dacia Logan, 1.5 dci 2007, serie sasiu UU1LSDJKH38635079. Multumesc!

        Comment


        • 6001549202

          Comment


          • Multumesc!
            Last edited by 77sky; 1 June 2020, 00:04.

            Comment


            • cod placute frana si discuri de frana pt Sandero 2017, 1.0 sce? multumesc

              Comment


              • Eu am Logan 1.0 sce. Codul placutelor e 410602581R. Codul discurilor as vrea si eu sa il aflu... Stiu ca au dimeniunea 259/12

                Comment


                • Stergator stanga schimbat la trei ani si un pic cu cel din poza. Pret 50 lei. Scump, dar sa speram ca tine ca si cel din fabrica.
                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 1 July 2020, 23:16.

                  Comment


                  • Reiese din poza asta ce cod trebuie sa aiba placutele de frana ? Este facuta cand a ramas fara roti, in parcare. Se apropie revizia si trebuie schimbate si placutele (au 46 000 km).
                    Logan fabricatie 05.2016 0.9 TCe.
                    Attached Files
                    Last edited by 77sky; 4 July 2020, 21:21.
                    sigpic

                    Comment


                    • Sincer, din poza ( se vede doar placuta dinspre exterior), cred ca mai merg inca 10.000 km. Dar, daca faci balanta eficienta/cost, posibil sa iesi mai bine cu schimbul lor acum. Incearca placute cu material de frictiune mai moale ( se uzeaza mult mai rapid dar masina franeaza mai bine).

                      Comment


                      • Ce marca de placute sunte cele cu care vine masina din fabrica la o.9 tce 2018?eu sunt foarte multumit de ele si as vrea sa mi pun aceleasi placute.Daca se poate sa mi dati si un cod,acum in august la a 2 revizie as vrea sa le am la mine,in caz ca trebuiesc schimbate,sa nu le cumpar din reprezentanta,pt ca sunt prea scumpe,Multumesc!

                        Comment


                        • Plăcuțe frana Logan SL Prestige plus fabricație mai 2018: https://www.expertpieseauto.ro/frane...10604682r.html Codul l-am aflat de la reprezentanta pe baza seriei VIN. Am aceleași plăcuțe din imaginile de mai sus pe mașină.

                          Comment


                          • Originally posted by autom View Post
                            Sincer, din poza ( se vede doar placuta dinspre exterior), cred ca mai merg inca 10.000 km. Dar, daca faci balanta eficienta/cost, posibil sa iesi mai bine cu schimbul lor acum. Incearca placute cu material de frictiune mai moale ( se uzeaza mult mai rapid dar masina franeaza mai bine).
                            Poza este facuta cand masina avea ~21000 km. Acum are 46000+ km, cred ca mai au cam 3mm grosime. O sa le schimb acum la revizia de 4 ani, impreuna cu lichid frana, antigel, desprafuire tamburi spate, etc.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by crisalex View Post
                              Eu am Logan 1.0 sce. Codul placutelor e 410602581R. Codul discurilor as vrea si eu sa il aflu... Stiu ca au dimeniunea 259/12
                              402065345R ( 7701208252 ) Renault

                              Comment


                              • salutare
                                ma poate ajuta cineva cu codurile(identice cu cele de pe model log 2) urmatoarelor piese:
                                comuntator frana de mana
                                curea distributie
                                rola
                                pompa apa
                                filtru aer -motor
                                saiba cupru buson ulei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google