Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut!

    Aveți idee care este codul pentru șaibă de la bușon baie ulei pentru Logan 2 din 2016 cod motor D4F-F7​.
    ideea e că sunt doua coduri cu una cauciucata și una simpla de cupru.
    Mulțumesc

    Comment


    • Le cumperi pe amandoua si asa sunt ieftine.

      Comment


      • Ma poate ajuta cineva cu un cod de piesa pentru un UCH / BCM de pe o masina cu inchidere centralizata? Vreau sa montez pe un Acces si nu sunt sigur daca trebuie schimbat si UCH-ul sau merge folosit cel de pe masina.

        Comment


        • Cod pentru saboți frana Logan II 1.0 sce (ianuarie) 2019? Am găsit undeva 440609415R dar nu știu dacă am sistem de franare Bosch. Am nevoie de un singur set? Conține saboții pentru ambele roti? Mulțumesc
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 4 February 2023, 12:08.

          Comment


          • Saboții vin la set, echipați complet , pt ambele roti .

            Comment


            • Originally posted by apy View Post
              Cod pentru saboți frana Logan II 1.0 sce (ianuarie) 2019? Am găsit undeva 440609415R dar nu știu dacă am sistem de franare Bosch. Am nevoie de un singur set? Conține saboții pentru ambele roti? Mulțumesc
              Cati KM ai parcursi? La cati km se schimba sabotii?

              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

              Comment


              • Acum am 127000 km, prinde bine frana de mana dar aud un scârțâit și mai nou alte sunete la frânare. Am comandat piese pentru sistem Bosch (la recomandarea magazinului după seria șasiului) dar inca nu știu dacă sunt compatibile, cred că montez luna viitoare piesele.

                Comment


                • Originally posted by apy View Post
                  Acum am 127000 km, prinde bine frana de mana dar aud un scârțâit și mai nou alte sunete la frânare. Am comandat piese pentru sistem Bosch (la recomandarea magazinului după seria șasiului) dar inca nu știu dacă sunt compatibile, cred că montez luna viitoare piesele.
                  Ideea e ca de ceva vreme aud si eu la rece un scartait daca apas pedala de frana. dupa ceva km parcursi acel scartait dispare... dar eu am abia 65000. sa fie sabotii sau ceva mizerie..?

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Se curata in service cu max 150 lei. Vezi posturile de mai jos

                    Logan 0.9 TCe 2018

                    Comment


                    • Am o bataie de cateva saptamani, se simte in volan, mai ales la viteza mica pe drum mai prost, deobicei cand virez la dreapta.
                      Se simte si pe asfalt fin ca niste pulsatii slabe in volan. In ultima vreme incepe sa faca zgomot.
                      Am fost la ITP si inginerul a ajuns la concluzia ca poate sa fie bieleta de directie pe partea stanga. Am gasit urmatorul cod pentru piesa : 485213172R .
                      Este compatibil cu Dacia Logan 1.0 SCE 2019?
                      Multumesc.



                      Comment


                      • Salutare,
                        Aveti idee daca pe motorul 1.2 Sce exista valva PCV si daca da,are cineva un cod pentru ea?
                        Multumesc

                        Comment


                        • Salut!

                          Știri cumva daca acesta este codul pentru discuri de frana ventilate Logan 2 ph2 2019 0.9 tce ? 402063149R

                          Comment


                          • Eu am luat bosch de aici tot pt un Logan 0.9 2019 ,din link văd echivalentul origine codul este același
                            ​​​https://www.pieseautoarges.ro/disc-f...-479-a86-bosch

                            Comment


                            • Bună seara,
                              Ma puteți ajuta cu un cod pentru plăcuțe frână Logan 1.0 Sce din 2020, discuri frana neventilate?

                              Comment


                              • Salutare, am și eu o problema la pedala de ambreiaj în sensul ca are joc foarte mare în lateral(peste 1cm).am văzut ca are 2 bucșe de frictiune din plastic care sunt foarte uzate.
                                Ma poate ajuta cineva cu un cod, sau de unde as putea sa le găsesc?
                                Am fost la vreo 4 magazine și nu găsește nimeni aceste 2 bucșe.
                                Mașina este logan 2018 0.9tce

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google