Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by M.FLORIN View Post
    ...da nu i-ati pune unu o poza omului ... :-(

    [ATTACH]475191[/ATTACH]

    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

    Asta E ! M-am prins. Multumesc mult Florine !

    Si o sa folosesc si izoler band ( de fapt leucoplast, e mai la indemana).
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

    Comment


    • @ Vitrioale exact ce ziceam, se vede la tine ca ai jumate de tura de parghie ne rotita,

      Cricuri nu mananc, imi provoaca arsuri, prefer aperitiv niste ulei de motor folosit

      Comment


      • E stans la maxim asa. Sa zic ca ar mai merge sa strang un sfert de tura, dar dupa aia nu mai pot sa prind surubul.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • In poza pusa de M.FLORIN se vede clar care e pozitia manivelei. Manivela e elastica si trebuie "trasa" in pozitia din poza lui M.FLORIN.
          NU trebuie banda izolatoare sau alte "solutii", cel putin la LOGAN II.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Ca tot este vorba de cric. Al meu parinte a pierdut acea piulita si cam zdrongate cricul in portbagaj. Stie cineva daca se gasesc in comert si cum ar trebui sa cer (sa cer oare chiar piulita de fixare cric?).

            Mersi!

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              In poza pusa de M.FLORIN se vede clar care e pozitia manivelei. Manivela e elastica si trebuie "trasa" in pozitia din poza lui M.FLORIN.
              NU trebuie banda izolatoare sau alte "solutii", cel putin la LOGAN II.
              Exact ... da acum daca o sa ne apucam sa ne certam si pe tema cricului ... mai bine o lasam balta.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Originally posted by Urmelinho View Post
                Ca tot este vorba de cric. Al meu parinte a pierdut acea piulita si cam zdrongate cricul in portbagaj. Stie cineva daca se gasesc in comert si cum ar trebui sa cer (sa cer oare chiar piulita de fixare cric?).

                Mersi!
                Poti sa ceri o piulita fluture pentru un surub de... 10 cred ca e.
                Attached Files
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • @vitriol, as fi preferat cea de plastic ca sa fiu sigur ca nu zdrangane metal pe metal. Dar la urma urmei merge cu o garnitura de cauciuc facuta frumos si pusa piulita (cred). Multumesc de raspuns.

                  Comment


                  • Sigur ca merge mai bine cea cu care a fost gandita. Eu ziceam doar de cazul in care nu gasesti din aia, sau gasesti dar iti cere cat nu face.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Pozitia corecta a cricului. A se observa manivela.

                      @Urmelinho Piulita de fixare a cricului se vinde cu tot cu surub cod 7705099093, 5,45euro.
                      Attached Files
                      Last edited by t0rquemada; 21 March 2014, 16:26.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Ok. o sa merg sa il caut dupa cod. Are nevoie cineva de surub? Il donez cat timp perosna care il vrea e din Focsani )

                        Comment


                        • Originally posted by dr_p View Post
                          poza nu am dar poate te ajuta schema asta
                          Am facut legaturile exact ca in schema - pe varianta sa mimeze fata. Plafoniera fata e ok dar plafoniera spate sta aprinsa permanent si nu se stinge decat daca o pun pe 0. .... vre-o sugestie ... ??

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Vrei ca plafoniera pe care o pui in spate sa independenta sau dependenta de cea din fata.?
                            Last edited by t0rquemada; 23 March 2014, 18:36.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Vroiam sa fie dependenta de aia din fata. Adica sa mimeze fata respectiv atunci cand aprinzi plafoniera fata sa se aprinda si spatele. Din ce am vazut in schema asta e singura diferenta ... altfel plafonierele acfioneaza independent. Acum e drept ca nu am masurat lipiturile sa verific si continuitatea ... am sa refac lipiturile sa vedem ce iese. Daca tot asa face trecem la legaturi direct pe fire.
                              Am sa fac si o poza la lipituri ...

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Daca nu ma insel schema plafonierei e asta. La plus legi rosu, la minus negrul iar griul la A daca vrei sa fie independente sau la B daca vrei sa fie dependente. In aceasta situatie B daca din plafoniera din fata o inchizi(0), se inchide si spatele. Pe mijloc(1) vor merge amandoua cand e usa deschisa, iar pe deschis(2) vor merge ambele plafoniere. Atasez si poze cu plafoniera.
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google