Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu e adevărat. Dai avansul tocmai că intră în fabricație și să nu le dai țeapă. Întradevăr aștepți până îți asignează un număr de șasiu dar dai cat vrei.

    Comment


    • Ma refeream la achitare...
      Cu avansul e asa cum zici. Totusi factura finala iese cand masina e gata si atunci se pot inchide socotelile... Eu asa am înțeles insa poate greșesc.
      Oricum colegul nu vroia sa o achite.

      Comment


      • Si masina am ridicat o la sfarsitul lui Martie, mai trebuie sa caut pt a ma crede ? [emoji847]20180507_225644.jpg

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • Înseamnă ca stiu greșit

          Comment


          • Cu o saptamana inainte achitasem avansul, dupa am analizat cursul si am zis sa risc ( de pierdut nu aveam cum sa pierd mai mult de 600lei ), la ridicarea masinii am avut un castig intre 400 si 600 lei ( nu imi mai aduc aminte)

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            La cum merg treburile pe la noi, imi este greu sa cred ca daca platesti integral iesi in pierdere.
            Recomandarea mea este daca ai banii sa ii dai pe toti cand faci comanda, dupa masina tot astepti 2 luni.

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

            Stie cineva cat costa sa vopsesc capacele de la oglinzi ? Le am zgariate de pietre pe ambele ( ghinion ) [emoji39]
            Am gasit sa cumpar cu 50 lei ( cu semnal ) si din ce am vazut in poze sunt negre sau nevopsite.

            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
            Last edited by dl_dr25; 7 May 2018, 23:13. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Un nene a venit sa ia o gusterita cu diverse preferinte. Dilerul i-a zis ca trebuie sa dea × avans si restul inainte de ridicare. Nene-ul a zis ca vrea sa dea avans 50% , iar dilerul a zis ca nu se accepta decat cum zic "aia". Acum, poate ca era alta situatie sau s-a schimbat ceva intre timp... Eu am zis despre cum stiam.

              Comment


              • Originally posted by ilierazvan View Post
                Am platit 5% avans pentru masina, inca nu am semnat contractul final.
                Mai pot da inca 20-25% avans ?
                Da, nu se supără nimeni. Mai rău este când te răzgândești și n-o mai vrei, pentru că le dai ălora socotelile peste cap. Unii trebuie să-și facă planul.

                La ce dealer ești?
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Eu nu spun ca nu exista dealer auto care face figuri, dar trebuie sa existe macar doi intr-un oras sau macar la 100km al doilea. Daca ai banu la purtator ( si prin banca fiindca nu ii platesti in castane ) poti sa il faci sa se comporte normal si corect, totul depinde de cumparator.
                  Eu in 2007 am achitat masina integral la comanda si ridicarea dupa 2 luni, in 2017 am dat avans si dupa o saptamana am achitat masina ( asteptat 2 luni [emoji39])
                  Sunt satul de comercianti si meseriasi, din cauza asta m am apucat de mecanica, electrica prin casa, zugravit si toate celelalte ( multilateral dezvoltat). Imi vine sa ii starng de gat, doar un meserias imi vine in minte care stie cum sa lucreze t0rqemada.
                  Nasol ca nu pot sa le invat pe toate sau ca nu am timp [emoji3] dar incerc [emoji39].

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by Catalin S. View Post
                    Da, nu se supr nimeni. Mai ru este când te rzgândeti i n-o mai vrei, pentru c le dai lora socotelile peste cap. Unii trebuie s-i fac planul.

                    La ce dealer eti?
                    Simpotrans.

                    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Are cineva pe L2ph2 aceste covorase https://www.evomag.ro/AUTO-Accesorii...u-2932959.html ?

                      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Nu le am dar îmi plac mai ales ca au acea protecție centrala.

                        Comment


                        • Originally posted by ilierazvan View Post
                          Simpotrans.
                          Hmmm, n-am auzit pe nimeni vorbind de rău acest dealer Dacia, dar nici de bine.

                          Pe de altă parte, cu cât este mai mic dealerul, cu atât discountul oferit de Dacia acestuia este mai mic, frustrare care se poate regăsi în relația cu clientul... Dar să nu uităm de reversul medaliei, mai exact, cu cât este mai mare dealerul, cu atât este mai versat d.p.d.v. financiar, birocratic și hârțogăresc (vezi aici ingineriile contabilicești care te pot ajuta cu avansul), dar și d.p.d.v. al șmecheriei (vezi cazurile - dovedite mai mult sau mai puțin - cu acei km dați înapoi în privința mașinilor rulate).

                          Totuși, ai spus că revii cu detalii. Au acceptat "suplimentarea" avansului sau nu?
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Originally posted by dl_dr25 View Post
                            Are cineva pe L2ph2 aceste covorase https://www.evomag.ro/AUTO-Accesorii...u-2932959.html ?

                            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                            Da, le arm eu, dar luate de la bestautovest.
                            Le-am cumparat de vreo 2 luni si sunt bune, am asa ceva si pe Duster de mai mult de 2 ani si nu se murdareste mocheta mai deloc.
                            La Duster mai aluneca covorasul sofer de pe pozitie din cand in cand, dar pe Logan au alte clipsuri si pana acum au ramas pe pozitie.

                            Comment


                            • Originally posted by Catalin S. View Post
                              Hmmm, n-am auzit pe nimeni vorbind de ru acest dealer Dacia, dar nici de bine.

                              Pe de alt parte, cu cât este mai mic dealerul, cu atât discountul oferit de Dacia acestuia este mai mic, frustrare care se poate regsi în relaia cu clientul... Dar s nu uitm de reversul medaliei, mai exact, cu cât este mai mare dealerul, cu atât este mai versat d.p.d.v. financiar, birocratic i hârogresc (vezi aici ingineriile contabiliceti care te pot ajuta cu avansul), dar i d.p.d.v. al mecheriei (vezi cazurile - dovedite mai mult sau mai puin - cu acei km dai înapoi în privina mainilor rulate).

                              Totui, ai spus c revii cu detalii. Au acceptat "suplimentarea" avansului sau nu?
                              Scuzele de rigoare, e o perioada aglomerata la munca.
                              Am vorbit, se mai poate da avans oricat mai vreau eu.
                              Masina a iesit astazi din productie si maine/poimaine ar trebuii sa soseasca si contractele.

                              Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Nu este nicio problemă că ai intârziat cu răspunsul!

                                Interesant este și îmbucurător totodată că, judecând după data postării tale cu avansul, Simpotrans / Dacia s-au mișcat repede având în vedere că mașina este aproape gata ambalată.
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google