Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E normal ce se intampla deoarece forta de tractiune trage masina intr-o parte (dupa un anumit unghi) si astfel apare efectul de balans.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Incep sa ma linistesc, avand in vedere ca la sfarsitul lunii trebuie sa plec in concediu. Multumesc tuturor pentru disponibilitatea voastra in raspunsuri.

      Comment


      • Originally posted by vali2008 View Post
        La Logan s-a renuntat la bara stabilizatoare inca de la L1 PH2, mai exact de prin 2010, la unele variante pe benzina, cam cand a fost introdus si motorul 1.2 16v. Eu la varianta kiss fm L1PH2 am avut bara stabilizatoare, la fel am si la Prestige model 2017.
        La variantele diesel a avut mereu bara stabilizatoare.
        S-a scos bara stabilizatoarele la motoarele de 1,2 si la alea doar la versiunile de intrare, Acces sau ce mai era. La dci si 1.6 16v le-au pastrat pana a aparut Logan 2.

        Comment


        • Eu am bara stabilizatoare (L2Ph2 MCV Prestige). Presupun exista si pe L2 dar doar pe anumite modele.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Și care ar fi motivul pentru care pe unele variante au scos bara stabilizatoare? Nu are același rol la toate sau ce? Sau și aia costă, e prea grea, se pierde timp la montaj, etc? Mi se pare că Dacia mai face și „minuni”... M-am uitat azi la mașină, eu am bară (Logan 2 0,9 Tce din 2014, varianta Laureate). O să mă uit la un prieten, el are motor de 1,2.

            Comment


            • Pai ia gandestete, sa spunem ca un surub costa 1 cent.
              Dacia scoate un surub, la 350mii de masini are un plus de 3500€.
              Acum gandeste la o scara mai mare de piese [emoji39].
              Eu pe L1Ph1 laureat am tubulatura pasageri din fabrica, pe L2Ph2 prestige am cumparat [emoji51].

              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

              Comment


              • De unde pot cumpara led-uri de calitate pentru plafoniera si portbagaj? Multumesc anticipat!

                Logan 1,2 varianta acces si ambiance nu au avut bara stabilizatoare, poate sa fi reintrodus acum pe 1,0 SCe.

                Comment


                • Si la Sandero Stepway are bara stabilizatoare.

                  Comment


                  • Originally posted by dl_dr25 View Post
                    Pai ia gandestete, sa spunem ca un surub costa 1 cent.
                    Dacia scoate un surub, la 350mii de masini are un plus de 3500€.
                    Acum gandeste la o scara mai mare de piese [emoji39].
                    Eu pe L1Ph1 laureat am tubulatura pasageri din fabrica, pe L2Ph2 prestige am cumparat [emoji51].

                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                    Și cu siguranta cum ramane? Unde e plusul? CA e totusi importanta si bara aia...

                    Comment


                    • Bara stabilizatoare nu taie din siguranță - s-a gandit cineva ca mașina fără așa ceva are suspensia "mai dură" decât una cu ?

                      O bara stabilizatoare e 120euro + marunțisuri = 300euro
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Pai o suspensie mai "moale" nu este mai pacatoasa in viraje ?
                        Dacia fara se incardeaza in niste norme de nu a mai montat pe unele modele ?

                        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Comparăm:
                          arcuri și amortizoare mai dure dar fără bară
                          și
                          arcuri și amortizoare mai moi dar cu bară

                          Per total se comportă la fel, dar e mai ieftin fără bară
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Deci cu ce aș da pe bară, mai bine aș lua Medianav SH (n.r. aproape nou, de la băieți).

                            Mulțumim, T0rq. Tocmai mi-ai salvat banii.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • O mică analiză la arcuri , mai mare = mai multă greutate suportată TAR(spate) TAV(față) la aceeași gardă la sol

                              D4F E5 TAR16/TAV17
                              TCe E5 TAR18/TAV21
                              TCe E5 TAR24/TAV19 (MCV)
                              K9K E6 TAR18/TAV26
                              1.0 E6 TAR18/TAV15

                              element de comparație Clio4 hatch k9k E5, TAR26/TAV36

                              se vede, sper, de ce se pune bara stabilizatoare doar pe unele modele/echipări
                              Last edited by t0rquemada; 11 May 2018, 20:15.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Se vede ? Inca ceva lumina se poate ? Mehr licht ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google