Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oooo, ia sa dau si eu telefon inseamna ca se pregateste si a mea sa fie gata (tot simpotrans)

    Comment


    • Ce știți de bara stabilizatoare?

      Am auzit o discuție zilele trecute cum că Loganul nu ar avea așa ceva și că se poate răsturna. Nu mă pricep la mecanică, nu cunosc dacă are sau nu... sau dacă e musai nevoie. Știu doar că era vorba de direcție...

      Dar totuși, chiar așa, să se răstoarne?
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • Te uiti sub masina in partea din fata si trebuie sa vezi o chestie de genul asta:

        Daca este acolo inseamna ca ai bara stabilizatoare!
        Attached Files
        Last edited by DannyMC; 9 May 2018, 20:15.

        Comment


        • De rasturnat nu se rastoarna, doar ca este mai putin predictibila si controlabila fara bara! Oricum garda la sol a Loganului si suspensia moale nu sunt facute pentru abordari sportive ale virajelor!

          Comment


          • Posibil sa nu o mai aiba,doar acum are controlul stabilitatii,nu?

            Comment


            • Nu sunt interschimbabile!

              Comment


              • SL Plus nu are bara stabilizatoare / antiruliu, am verificat eu când am luat-o pe a mea

                Comment


                • Dacă nu are, e "bine"...

                  Costă "doar" 355 lei.

                  Cât despre cum se montează, am găsit asta aici.
                  Oricum nu mă bag la așa ceva (montat), ci o să merg la service, dar poate sunt pasionați pe aici și vor să vadă...
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • Mai trebuie bielete antirului, bucse bara stabilizatoare, colier de sustinere (de vazut daca bratul tau are suportul pentru bielete; sa nu cumva sa existe brat cu sau fara suport pentru ele etc.)

                    astfel ajungi la mai mult de 355 lei :-)
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Cum sa nu aiba bilete antiruliu? Bara stabilizatoare? OMG. Pe bune?
                      Doamne ce cost reduction au facut nebunii astia. Maine poimaine devin si franele optionale.

                      Comment


                      • Originally posted by Silviu View Post
                        Mai trebuie bielete antirului, bucse bara stabilizatoare, colier de sustinere (de vazut daca bratul tau are suportul pentru bielete; sa nu cumva sa existe brat cu sau fara suport pentru ele etc.)

                        astfel ajungi la mai mult de 355 lei :-)
                        Aha... sau mai bine conducem preventiv și fără nebunii adolescentine.

                        Originally posted by Archangel80 View Post
                        Cum sa nu aiba bilete antiruliu? Bara stabilizatoare? OMG. Pe bune?
                        Doamne ce cost reduction au facut nebunii astia. Maine poimaine devin si franele optionale.
                        Să știi că...

                        În India de pildă semnalizarea este opțională.
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Originally posted by Archangel80 View Post
                          Cum sa nu aiba bilete antiruliu? Bara stabilizatoare? OMG. Pe bune?
                          OMG ... chiar nu are `bilete` antiruliu si nici bielete antirului ca n-are bara stabilizatoare. Chiar n-are nevoie fara bara aia "minune".

                          Daca la asta vroiai, defapt, sa faci referire ...
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • In curand...volan optional. Se poate manevra masina cu cheia de schimbat roti. Reduc vreo 200 de euro din costul masini. Yeyyyy.

                            Comment


                            • E de mult povestea cu bara antiruliu nu de la Loganul actual... Bielete oricum nu au nici cele cu bara, e doar un surub cu niste tampoane.
                              E la fel ca la alte marci. VW a renuntat la ultimul Golf la suspensia multilink spate si a pus semiindependenta ca la Logan, la unele motorizari.

                              Comment


                              • La Logan s-a renuntat la bara stabilizatoare inca de la L1 PH2, mai exact de prin 2010, la unele variante pe benzina, cam cand a fost introdus si motorul 1.2 16v. Eu la varianta kiss fm L1PH2 am avut bara stabilizatoare, la fel am si la Prestige model 2017.
                                La variantele diesel a avut mereu bara stabilizatoare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google