Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pune un bec led si stai linistit ca nu ramai fara baterie

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Comment


    • Bpt-ul la X90 era setat la 30minute. La X52ph1 după 15min moare tot, posibil la ph2 să fie temporizarea ceva mai lungă
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by stoicanu View Post
        Eu stiu din reprezentanat de 2 motoare de 1.0 Sce schimbate in garantie si mai era un coleg pe aici tot cu un motor cu defecte iremediabile
        Defecte iremediabile, dar presupun că motorul a fost schimbat probabil tot pe garanție... Ai idee cum s-a terminat povestea?

        Altfel, mulțumesc pentru răspunsuri.
        Mai aștept și altele, dacă mai sunt!
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Cuzineți praf, CID(consumer induced damage) - motorul avea gpl aftermarket. Și-a înlocuit singur motorul
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • mai bine punea un 1.6

            Comment


            • Eh, păi în cazul acesta nu putem vorbi de o defecțiune gravă spre majoră venită la pachet cu motorul din fabrică și cred că sunteți de acord cu mine.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Poate da, poate nu... din momentul montării gpl motorul ăla nu mai era stoc, așa că o potențială problemă de piesă/asamblare nu mai face obiectul garanției.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Ma repet
                  La ultima vizita in service din discutia avuta cu un domn de acolo motoarele de 1.0 sce nu se impaca bine cu GPL-ul
                  Cele 2 motoare au fost schimbate in garantie pe motiv ca începuse sa bata.
                  Nu aveau GPL
                  Pe cine cum si ce fel nu stiu
                  Probabil nu au analizat problema cei din service
                  Cel mai probabil motorul defect a plecat mai departe care fabrica mama
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    Mai bagă o fisă...
                    A mai trebuit o fisa, ai dreptate. Am verificat iarasi si am vazut gresit BC in loc de BPT.

                    Azi am facut trei teste: in primul nu s-a stins dupa ~13 min., in al doilea s-a stins pana in ~8 min. iar in al treilea, dupa ~1h si ceva, era tot aprins (toate trei cazurile cu masina armata). Plafoniera si portbagajul s-au stins cam la 10s dupa ce am armat masina dar lumina din torpedou nu in acelasi timp.

                    O sa mai urmaresc sa nu fie vreo problema.

                    @gabrieln1960, pana la urma am gresit eu. Se pare ca se opreste dupa un anumit timp. La mine e cam invariabil...
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Faci un test cu plafoniera aprinsă forțat(+bpt și masă) și se vor stinge amândouă(plafonieră +torpedou) în același timp
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by gecmc94 View Post
                        Eu cred CNADNR când îmi spune (de prin 2015 tot repetă asta) că nu se plătește taxă la Fetești când ai numere roșii. De câte ori să mai repete săracii de ei. Dacă voi vreți să plătiți, se primește.
                        Așa este. Am găsit asta aici...

                        Atenţie, şoferi! Rovinieta şi taxa de pod de la Feteşti nu se plătesc pentru autoturismele cu numere de înmatriculare provizorii.
                        *citat luat din articolul de mai sus.
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Confirm, anul trecut dupa ce am luat masina am tercut podul fara sa platesc si pe la puncte cu control rovinieta si nu am avut nicio problema ;)

                          Comment


                          • Poate sa imi spuna cineva in cate suruburi e prinsa fata de usa pe spate la masina din semnatura?


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • 3 buc. Unul in "cotiera " unul maner deschidere usa si ultimul pe lateral, restul clips

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Multumesc, am ceva zgomote pe acolo si suspectez difuzorul...


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Originally posted by dl_dr25 View Post
                                3 buc. Unul in "cotiera " unul maner deschidere usa si ultimul pe lateral, restul clips

                                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk


                                Am observat ca am trei suruburi la usile fata, la cele din spate am decat doua suruburi...


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                Last edited by danut.benghiu; 3 May 2018, 13:49. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google