Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu am dat-o in nimic cu intrebarea mea. Chiar sunt curios daca e greu de facut bricolajul si merita sa-mi bat capul cu asa ceva.

    Comment


    • Iertare colega, am indicat limita intervalului și nu am pus paranteza deschisa la inceput. Deci nu e inclus in interval.
      Last edited by jr65; 25 June 2018, 18:51.

      Comment


      • Cerese, și eu aș vrea să știu asta.

        Dacă o voi face înaintea ta, promit că voi posta la topicul dedicat!

        Acum nah, mi-ai dat idei...
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Fara nici o gluma Catalin, nu e bine.
          Sa modifici un sistem de siguranță ... , principalul. Asta nu e bricolaj.

          Comment


          • Facut cu cap si simt de raspundere nu vad unde ar fi problema. Eventual mers la un mecanic sau in cel mai "rau" caz in reprezentanta. Mie imi sta centura fix pe gat, peste tricou. E deranjant pe distante lungi si cred ca nici foarte sigur nu este, asa cum am mai spus mai sus. Cand voi cobori la masina voi reveni si cu o poza.

            Comment


            • Originally posted by jr65 View Post
              Fara nici o gluma Catalin, nu e bine.
              Sa modifici un sistem de siguranță ... , principalul. Asta nu e bricolaj.
              Dacă se constată că acolo se află întradevăr scripetele, șina sau cum s-o numi, însă este mascată de plasticul acela, unde pur și simplu doar tăiem și facem loc să se plimbe centura, atunci nu cred că afectăm cu nimic sistemul de siguranță.

              Dar până nu sunt convins, nu o să fac nimic.
              O să mă interesez să aflu dacă acolo se află ceva mascat / ascuns.

              T0rquemada, ești prin zonă? Ai legătura!
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Poate va ajuta
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 25 June 2018, 21:32.

                Comment


                • Cu plasticul nu am decat acoperit cu burete inainte de al aranja / decupa

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • A schimbat cineva amortizoarele fata?

                    De cateva saptamani, pe unele drumuri mai proaste, pare a se auzi o mica batai. Azi m-am uitat pe sub masina si la ambele amortizoare, in partea de jos, am vazut niste pete ce par a fi ulei sau ceva de genul asta. E posibil sa se “duca” atat de repede?

                    Sareta are 105 mii de km, deci nu mai am garantie!
                    Attached Files

                    Comment


                    • Eu spun ca undeva intre 70-90mii km este recomandat sa schimbi amortizoarele fara a astepta semne de ulei sau batai.


                      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                      Comment


                      • mhm...
                        si eu spun ca articulatiile ar trebui verificate mai temeinic si sa nu asteptam pina incep sa "danseze ca un epileptic intr-o rockoteca".
                        pe de alta parte... te uiti si la cauciucuri si-ti dai seama ca ori tre' sa mearga mai linistit ori sa ocoleasca mai multe gropi amortizoarele nu se rup de acolo doar mergind cu viteza pe un asfalt, cit de cit, intreg.
                        amortizoarele trebuiesc schimbate. amindoua, simultan, da.

                        Comment


                        • Originally posted by dl_dr25 View Post
                          Poate va ajuta
                          Păi, bro, tu așa o aveai din fabrică (sau nu?), pe când noi, ăștia mai amărâți, nu am primit în banii ăia decât activări, adăugări și modificări...

                          *cu ghilimele de rigoare
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Pai asa este din fabrica, dar cred ca se gaseste la dezmembrari tot ansamblul ( sina si plasticul superior) fara un efort financiar.

                            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                            Nu vrei tu prestige [emoji16]

                            Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                            Last edited by dl_dr25; 25 June 2018, 22:05. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment




                            • Pentru cei ce vor sa mai vada una alta

                              Trimis de pe al meu Redmi Note 4 folosind Tapatalk

                              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                              Comment


                              • Salutare tuturor.Am un Logan 1.2 octombrie 2016 și azi am constatat cu stupoare că cuiul de tractare nu se potrivește în partea din față.pe spate merge.ati mai întâmpinat aceasta problema tipic românească?ce as putea face in acest sens?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google