Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebari Logan 2

    Masina mai este in garantie, mergi peste ei

    Comment


    • Sigur s-a mai discutat acest aspect insa nu am reusit sa gasesc un raspuns concret pentru mine nici aici nici pe Google...nivelul in vasul de expansiune se apropie de minim, as vrea sa mai completez putin insa corect ar fi doar cu apa distilata, antigel sau amestec de antigel + apa distilata? Consider ca ultima varianta e cea corecta insa daca trebuie sa cumpar antigel trebuie sa nimeresc si produsul corect (este galben din ce am vazut). Pe Google nu am gasit decat motivele pentru care poate scadea nivelul si ca raspunsuri ba prima, ba a 3-a varianta.

      Comment


      • Completeaza cu antigel+apa distilata in proportie de 1:1! Antigelul este Glaceol RX tip D.

        Comment


        • Corect este cum spune Danny fiindca si antigelul are fractiuni volatile care se evapora , chiar mai rapid decat apa. Eu as pune chiar un pic mai mult antigel decat apa , tinand cont de ceea ce am spus mai sus.

          Comment


          • Mulțumesc pentru raspunsuri. Totusi l-am căutat dupa denumire si spune ca ar fi verde culoarea lui, cel din vasul de expansiune pare a fi galben, oare pare galben ca e diluat cu apa distilata sau e si galben modelul de antigel?

            Comment


            • Asa se vede in vas fiind si diluat.

              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

              Comment


              • Salutare!

                Găsesec pe undeva așa ceva dar fără gaura aia?
                Am pus oglinzi electrice iar acum nu mai dă bine d.p.d.v. optic.

                Nu vreau dopuri, tweetere sau alte manțocării.
                Aș vrea triunghiurile alea pur și simplu... și dacă se poate exclus dezmembrări auto.

                Mulțumesc!
                Attached Files
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Eu zic ca tweeterele ar fi cea mai buna solutie.cat te-a dus afacerea?

                  Comment


                  • Catalin incearca la Planetara, sigur gasesti la el [emoji6]


                    gandeste inainte de a vorbi/scrie

                    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                    Comment


                    • Originally posted by Catalin S. View Post
                      Aș vrea triunghiurile alea pur și simplu... și dacă se poate exclus dezmembrări auto.
                      Crezi ca la astea se vede uzura? De ce sa le iei de noi, cand cele din dezmembrari arata la fel si le poti lua la un pret mai mic nu te inteleg. Nu e un plastic peste care sa se vada trecerea timpului sau uzura fizica provocata de pasageri/sofer.

                      Comment


                      • Originally posted by robertdorin View Post
                        Eu zic ca tweeterele ar fi cea mai buna solutie.cat te-a dus afacerea?
                        Știu, dar nu vreau modificări din cauza cărora pot fi tras la răspundere de vreun angajat zelos din service, observații și rapoarte care pot duce la pierderea garanției.

                        Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        Crezi ca la astea se vede uzura? De ce sa le iei de noi, cand cele din dezmembrari arata la fel si le poti lua la un pret mai mic nu te inteleg. Nu e un plastic peste care sa se vada trecerea timpului sau uzura fizica provocata de pasageri/sofer.
                        Păi aici e întrebarea, găsesc și noi?
                        Crezi că se produc gen "piese de schimb"?


                        Originally posted by Qberk View Post
                        gandeste inainte de a vorbi/scrie
                        Prietene, văd că tu tot nu te potolești!

                        Din cauza ta, pentru că mi-am pus mintea cu tine de curând, mi-am luat suspendare 15 zile. Dacă te mâncă rău de tot, și cam așa pare, vezi că săptămâna viitoare sunt cumva prin zona la tine, la Herculane. Dacă ai probleme de atitudine și nu ai loc de mine pe aici, ne putem întâlni să discutăm bărbătește și să rezolvăm ce e de rezolvat!
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Gaby, aici este despre antigel (verde ce devine galben).
                          Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari

                          Comment


                          • Originally posted by robertdorin View Post
                            cat te-a dus afacerea?
                            Caută-l pe AXSCU la Bursa, pe forum... Ar trebui mai întâi să vadă ce e pe acolo, ce fire ai trase din fabrică, dacă mai trebuie făcute adaptări, ce mufe există și apoi să-ți dea un preț.

                            În cazul meu, am avut noroc... astfel că m-a costat puțin, foarte puțin în comparație cu cele pe care le-aș fi cumpărat de la magazin, de noi sau de prin târguri, OLX, etc. (bani care au inclus și manopera).
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Cei care au SL Plus și au montat Medianav au găsit "by default" din fabrică și antena GPS?

                              Mulțumesc!
                              Last edited by IancuMIC; 10 July 2018, 07:51. Reason: curatenie
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • Ma bag eu, eu pe prestige nu am avut.

                                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google