Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Epiesa...........

    Comment


    • Am o intrebare
      știe cineva daca se potrivesc tetierele de la scaunele față de pe noua generație de logan si sandero, pe loganul 2 ?

      Comment


      • Daca incarc bateria cu un redresor din acela de la Lidl, fara sa dau bornele jos, se intampla ceva rau?

        Comment


        • Nu are ce sa se intample atata timp cat redresorul scoate 12v. Iar ca dovada, am vazut asta la un coleg de serviciu. A incarcat bateria de la masina cu bornele conectate pe baterie.
          Last edited by jelly; 6 January 2021, 22:12.

          Comment


          • Originally posted by Stormy View Post
            Daca incarc bateria cu un redresor din acela de la Lidl, fara sa dau bornele jos, se intampla ceva rau?
            Cu incredere . Redresorul este automat , va livra amperajul adecvat si va opri incarcarea cand bateria este "plina".

            Comment


            • Decit sa nu pui cablele invers, am patit, a esit fum din redresor masina merge si acum. A cistigat al mai tare in cazul nostru renoul de pitesti.

              Comment


              • Chiar daca le pune invers, redresorul are protectie si NU incarca. Am incercat pe o baterie mai veche ( scoasa de pe masina) si chiar functioneaza protectia.

                Comment


                • Corect! Probabil ai avut un redresor "home made", fara protectie conectare inversa, redrdsorul lidl are aceasta protectie!

                  Comment


                  • Eu cand am ridicat masina, pe platforma dealerului erau 4 masini conectate la redresor (aspect lidl!). Erau alimentate in asteptarea (viitorilor) proprietarilor, sa le ia la "alergat"!, inclusiv a mea!

                    Comment


                    • Salut,
                      Am o întrebare legate de start stop: știți cumva de ce nu se oprește motorul daca parchezi cu spatele? Sau mergi in marșarier iar mai apoi ridici ambreiajul?
                      Poate când merg la revizie trebuie să întreb de update de soft.

                      Comment


                      • Noi astilalti de am desactivat permanent nu intra startstop ( marog, stopstart ) de loc nici pe fata nici pe dos.

                        asadar decit drumuri bune si fara start stop mergi linistit

                        Comment


                        • Salutare!
                          A rezolvat cineva acel joc al tubulaturii filtrului de aer, unde se prinde tubulatura deasupra radiatoarelor? Am atins din greșeală de ea și am constatat că se mișcă și scoate un sunet strident de plastic. Cu siguranță este una din sursele ,,bătăilor,, la rece. Cum ați rezolvat, oare banda izolier sau cea de teflon este o soluție, leucoplast? Alte soluții? Până acum am văzut că s-a discutat doar de trepidațiile carcasei filtrului de aer și a plasticelor din zona radiatoarelor.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Baga silicon dela negru gasket la greu acolo intre pesele alea sa numai zornae daca te deranseaza

                            Comment


                            • Originally posted by EmanuelO View Post
                              Salut,
                              Am o întrebare legate de start stop: știți cumva de ce nu se oprește motorul daca parchezi cu spatele? Sau mergi in marșarier iar mai apoi ridici ambreiajul?
                              Poate când merg la revizie trebuie să întreb de update de soft.
                              Iti spun aici parerea mea: cand dai cu spatele se presupune ca parchezi, si atunci ai sa opresti motorul din cheie. Ar fi aiurea sa intre s&s si dupa sa iei tu contactul.

                              Comment


                              • Originally posted by EmanuelO View Post
                                Salut,
                                Am o întrebare legate de start stop: știți cumva de ce nu se oprește motorul daca parchezi cu spatele? Sau mergi in marșarier iar mai apoi ridici ambreiajul?
                                Poate când merg la revizie trebuie să întreb de update de soft.
                                Dacă mașina intră în HSA(Hill start assist) S&S e dezactivat.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google