Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok ms

    Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

    Comment


    • Cu ce imi recomandati sa lipesc o banda cu leduri in portbagaj (Logan MCV-2017), vreau sa o pun pe acele plastice laterale, pe unul din ele este montata lampa din fabrica. Am incercat cu banda dublu adeziva si nu a stat. Multumesc!

      Comment


      • Încearca cu prelandez
        sigpic

        Comment


        • Cu ala aplicat corect chiar nu o dai jos usor

          Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by danut.benghiu View Post
            Cu ce imi recomandati sa lipesc o banda cu leduri in portbagaj (Logan MCV-2017), vreau sa o pun pe acele plastice laterale, pe unul din ele este montata lampa din fabrica. Am incercat cu banda dublu adeziva si nu a stat. Multumesc!
            Incearca cu profil de aluminiu cu dispersor special pentru banda led,este foarte finut(depinde de model) si estetic.
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • Au ajuns, dar astept sa vina si izolatia

              Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

              Comment


              • Pasla antifonare + clipsuri la capota Logan 2 la 120 lei/buc la piesenet.ro.

                Comment


                • Originally posted by Marius Ile View Post
                  Au ajuns, dar astept sa vina si izolatia

                  Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
                  Super! Cat au costat? Mie mi-au zis un pret cam nasol la service...

                  O treaba e ca nu sunt tocmai plug-n-play, cele originale se dau jos cu masina de gaurit.. sunt nituite.

                  Daca tot veni vorba, daca cineva vrea difuzoare originale pentru usile din fata, le donez (adica gratuit). Imi ocupa loc in debara, probabil o sa le arunc la gunoi cat de curand.

                  Comment


                  • Până la urmă am comandat aceste becuri led.
                    2*22W input, 2*20W output
                    2400lm per bec
                    Preț 170 lei becuri + 15lei capace, acum să vedem când ajung. Am becurile pt semnal ajunse în țară de pe 19.12 și nici acum nu au fost preluate de poșta vamală
                    Attached Files

                    Comment


                    • Ceva interesant găsit pe la nemți.
                      Attached Files

                      Comment


                      • H
                        Originally posted by dl_dr25 View Post
                        Până la urmă am comandat aceste becuri led.
                        2*22W input, 2*20W output
                        2400lm per bec
                        Preț 170 lei becuri + 15lei capace, acum să vedem când ajung. Am becurile pt semnal ajunse în țară de pe 19.12 și nici acum nu au fost preluate de poșta vamală
                        Sunt leduri pt faza scurta si lungă?
                        Am văzut diferenta la o masina pe faza lungă de la becuri cu halogen la leduri
                        Cu leduri este mult mai puternică lumina, mai albă, si bate mai departe decât cu halogen
                        Si la mine când se arsese un bec în far si le am inlocuit pe ambele cu osram nightbreakere este deja diferenta mare, dar cu led este si mai fain, dar sunt legale?
                        Last edited by panselin4; 30 December 2017, 19:14.

                        Comment


                        • Doar fază scurtă, eu am model 2017. Nu sunt legale. Dacă nu bat bine le mut pe fază lungă, acolo se folosește când nu ai pe nimeni
                          La mine Osram 130%+ au ținut 8 luni

                          Comment


                          • Ai H7 cu H1,nu?Le poti muta de pe scurta pe lunga?
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Poate mă înșel, dar stiu ca sunt H7 pe ambele.

                              Comment


                              • S.ar putea sa ai dreptate!Am gasit un post scris de Silviu in care preciza ca ambele faze sunt H7.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google