Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    Fire tiate = pa pa garanie


    Mi-am pus benzi cu leduri in portbagaj si m-am legat cu conectori rapizi (de pe daciashop) de firele care erau deja la lampa de acolo. Firele nu au fost taiate, crezi ca am pierdut garantia?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • Important e ce cred cei de la garantie.
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Nu trebuie nimic demontat ca sa vada ca nu sunt taiate firele. Sper la revizie sa nu zica ceva...


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Exista undeva o lista cu interventiile care duc la anularea garantiei?


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Last edited by danut.benghiu; 6 January 2018, 17:32. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • ai intervenit independent asupra instalatiei electrice a autovehiculului aflat in perioada de garantie.
          tu, ce crezi...? se suspenda sau nu se suspenda garantia?
          la cit de avizi sint astia de-a scapa de probleme... mai da-ti o parere; mai scoate o instalatie de led-uri...

          Comment


          • Ok, fie, ma gandesc ca doar daca am vreo problema si doresc rezolvarea ei pe garantie, atunci ar putea sa comenteze. La urmatoarele revizii nu vad sa aibe treaba in portbagaj...


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comment


            • la revizii, nu.
              dar pot aparea unele evenimente inopinate (o tamponare, o cadere de grindina sau de copac, un incendiu nevinovat, un macelar beat) si tu sa n-ai timp sa modifici "schimbarea" pina la constatare.
              nu, nu cobesc. am mai vazut niste chestii, ici si colo.
              zic doar ca e mai intelept sa expire garantia inainte de a modifica, atita tot.

              Comment


              • Da, zici bine, o sa refac alimentarea benzilor prin mufa originala si astfel nu exista riscul sa pierd garantia. Firele nu au fost taiate, doar prinse pe ele niste cleme rapide care doar au patruns prin mantaua protectoare pana la fire


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comment


                • Am văzut benzi de leduri colorate, la care se pot seta culori diferite, montate pe un logan 1, arătau chiar bine nu cocalaresc
                  Omul le a montat deasupra picioarelor în fața si în spate
                  Ledurile nu se vedeau ci numai lumina lor
                  În schimb am inteles ca se pot monta cumva si pe fetele de usa, chiar ar fi interesant, mai ales că poți să schimbi culorile

                  Si a montat cineva asa ceva pe vreun logan 2 sau sandero2 ?

                  Comment


                  • Originally posted by devreg View Post
                    ai intervenit independent asupra instalatiei electrice a autovehiculului aflat in perioada de garantie.
                    tu, ce crezi...? se suspenda sau nu se suspenda garantia?
                    la cit de avizi sint astia de-a scapa de probleme... mai da-ti o parere; mai scoate o instalatie de led-uri...
                    Mie mi-au trecut pe constatare la revizie "improvizatii la instalatia electrica" si atat, nu au scos nimic din garantie. E vorba de un carlig instalat in afara retelei Dacia. Probabil daca ia foc ceva in zona o sa dea vina pe asta, in rest garantia e garantie. Le-am aratat si multiplexorul si modul Eco2Drive si n-au zis absolut nimic, le-a placut.

                    Comment


                    • Interesanta remarca la revizie insa la mine e posibil sa nu observe nimeni ledurile mele din portbagaj, lumina care este acum nu se compara cu ce lampa din fabrica...

                      Acum vreau sa intreb un aspect: cine a montat pilot automat pe vreo dacie? Intreb pentru un prieten care are o Logdy din 2014 dar are doar limitator de viteza, pe la reprezentante a intrebat si nimeni nu ii monteaza asa ceva. S-a montat asa ceva ulterior sau stiti pe cineva priceput care a mai facut asta? De preferat ar fi pilotul automat de pe origine.
                      Last edited by danut.benghiu; 7 January 2018, 14:34. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Lodgy și Dokker pre 2015 nu au funcția CC în injecție deci te mulțumești doar cu SL. După 2015 injecția știe de CCSL deci poți activa fără probleme
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Sa inteleg ca e cam imposibil sa activeze pilot automat


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comment


                          • Am montat difuzoarele luate de la dealer, am antifonat usile si rezultatul e mai mult decat satisfacator. Ca exemplu am luat un prieten in masina pe locul din spate si pe drum imi tot zicea sa dau muzica mai incet pana am ajuns aproape la min(3 liniute pe medianav). Cand i-am zis ca e aproape la minim a intrebat: "pe spate nu ai nici un difuzor ca se aude doar din fata si am impresia ca trebuie sa strig ca sa ma auzi". Apropos am pus doar pe fata.
                            Concluzia-merita toti banii si munca!!!
                            In poze se vede tabla iar unde e negru pusesem izolatie

                            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Imbunatatiri Logan 2

                              Felicitari. Cu ce material ai izolat? Cat a costat? Ce mastic ai folosit?


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by gecmc94 View Post
                                A încercat cineva diferența dintre boxele acestea și cele "Live" (care sunt 4, au boxe de înalte separate ce pare că se montează pe bord, la stâlpii față)?

                                Prețul este semnificativ mai mare.
                                Am eu boxele cu tweetere, diferența merită din punctul meu de vedere. Iar dacă poți să îți pui și subwoofer, și ăla merită cei în jur de 1000 lei. Sistemul se aude excelent, volumul maxim este insuportabil. Chiar și fără subwoofer ai bas bun iar înaltele sunt curate, fără hârâit. Atenție la montatul tweeterelor, că au tendința să dea găuri nesimetrice în plasticul ăla de pe stâlpi și arată urât după aia.

                                Nici sistemul audio de fabrică nu e rău, dar odată montate cele de la Focal, diferența este mare și nu o să regreți.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google