Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Seturile OEM sunt astea :



    probabil te referi la 3.

    Oricum, boxele originale cu loudness on și volum la 12, sunt suficiente, mai ales dacă fișierele sursă sunt ok(mp3, minim 256k CBR) și sunt prelucrate cum trebuie prin soundforge
    Last edited by t0rquemada; 2 January 2018, 15:41.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Exact, mulțumesc T0rquemada. La #3, cel cu tweeter separat. Diferența de preț, de la 60€ la 170€. Este aceeași firmă Focal (care le numește "Focal Music Live"). Din câte arată poza, prețul de 170€ include două seturi: 2x2. Iar prețul de 60€ este pentru o pereche, tot 2x2. Deci, să fie prețul mult mai mare semnul unei calități deosebite?

      Last edited by gecmc94; 2 January 2018, 16:20.

      Comment


      • Dar, daca ar fi de montat setul cu nr 3, unde e locul de montaj al tweeter-elor?
        Last edited by bogdan_cj; 2 January 2018, 16:22.

        Comment


        • La Dacia pe triunghiurile de la oglinzi
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Modul ridicare automata a geamurilor pentru 4 geamuri + trapa
            Am găsit la emag
            A încercat cineva un asemena modul? Merge cred inserat pe alarma
            Ar fi fain ca la incuierea mașinii, la armare, sa se închidă si geamurile, nu foarte utila iarna cat in restul anului
            Last edited by panselin4; 3 January 2018, 01:24.

            Comment


            • Originally posted by dl_dr25 View Post
              Ceva interesant găsit pe la nemți.
              Este pentru modelul nou de cheie ?
              Un link ceva ?

              Multumesc

              Comment


              • Eu mi-am comandat această carcasă, să vad ce iese
                Aici am citit de cheie https://www.dacianer.de/threads/loga...luessel.28768/
                Attached Files

                Comment


                • Am luat si eu modelul acela - nu se potriveste direct din cauza bateriei - trebuie facute niste modificari si nu m-am bagat
                  Credeam ca a aparut ceva direct fit

                  Am mai gasit ceva de genul



                  Ideea ar fi daca te intelegi cu astia de la reprezentanta sa ti-o imperecheze cu masina si avand in vedere ca se face online pe stie-ul renault etc ...cam greut

                  Comment


                  • Modelul acela de cheie îl găsești si la noi, lamela nu este ok și cine o pune pe mașină ?
                    Eu să văd de unde fac rost de lamelă, pt că nu vreau să o scot pe cea din cheie ( am impresia că trebuie să îi rup plasticul ce o ține) restul văd eu cum o bricolez
                    Attached Files

                    Comment


                    • Nu face parte din categoria de imbunătățiri pe care le căutați la nivelul cheii. Vreți lama retractabilă. Iar carcasele din China merg a fi substituite dar mecanismele lor de pliere sunt din plastic și nu rezistă decât la câteva zeci de rotiri ale cheii in contact. Asta este situația. Eu, in loc sa pliez lama in manerul cheii, pun cheia cu totul intr-un port-card (din acela de piele folosit pentru carduri bancare sau carti de vizită). Folosesc câteva foi de plastic din interior pentru a ține permisul de conducere, cardul de fidelitate la benzinărie. Iar cheia este agățată de el și stă in interior când port-cardul este inchis.

                      Comment


                      • m.emag.ro/difuzoare-auto-coaxiale-focal-16-5-cm-60-w-165-ac/pd/D86QCBBBM/?X-Search-Id=4ab635b0b8eba35d58b2&X-Product-Id=409606&X-Search-Page=1&X-Search-Position=3&X-Search-Action=view

                        Astea sunt de fapt difuzoarele comandate la dacia plus adaptoare prindere si elecrice. Deci pretul nu e asa mare...

                        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                        Focal 165 ac

                        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
                        Last edited by Marius Ile; 3 January 2018, 17:30. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Aha.... Mi-am prins urechile in codurile Focalului. Deci spui că Focal 165 AC este IFR165-2 minus adaptoarele pentru portierele și conectica audio din Renault/Dacia.
                          IFR este kitul complet, AC-ul este doar perechea de difuzoare.
                          Ai nevoie de kit? Nu se pot reutiliza firele audio deja existente?

                          Comment


                          • Posibil sa poti taia firele si sa pui niste papuci, dar tot mai trebuie inelul adaptor pt montaj si care costa 50 ron plus transport-adica 300 difuzoarele+50 inelele=350 iar la dealer 345 cu totul[emoji6]

                            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                            Eu dupa ce le-am analizat aspectul si caracteristicile zic ca sunt aceleasi

                            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
                            Last edited by Marius Ile; 4 January 2018, 20:18. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Fire tăiate = pa pa garanție
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Am vazut adaptor cu 10 lei pe olx, dar ce rost are? Poate doar pt a trece la tip sistem...

                                Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google