Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by fastbot12 View Post
    M-am interesat si eu de montare de folii, dar am renuntat. De Ce? Pentru ca majoritatea desfac fetele de usi si am o retinere (ca vor aparea greierasi). Altele o monteaza fara demontare, dar iarasi am o retinere (cu apa din usi).
    De aceea am luat calea unor perdelute.

    cea mai buna aplicare a foliei este cu demontatul plasticelor(fete usi, acele coltare din spate de langa polita), cei care nu le demonteaza, nu au cum sa o lipeasca perfect la colturi, stiu din multe experiente. Plus ca tu zici de greierasi? Oricum pe viitor o sa ai greierasi peste tot... chiar daca demontezi sau nu plasticele prin interior... daca te duci la cineva profi sa nu rupa cleme sau altceva, zic ca o sa fii multumit de lucrare, sau macar daca rupe ceva sa ti puna la loc cu unele noi.
    Iar legat de apa din usi, banuiesc ca ai glumit, nu? Cand ploua oricum iti intra apa in usi, d aia daca te si uiti sub usa vei vedea niste gaurele speciale pt scurgerea apei .
    Last edited by ten; 2 May 2018, 23:39.
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • Nu mi au surâs foliile asa ca am cumparat aceste jaluzele care creează intimitate pe bancheta spate, mai ales daca sotia alapteaza copilul în spate, sau ceva de genul
      Am observat ca in spate datorită acestor jaluzele este mai răcoare decât în fata, nu mai intra soarele cu putere în masina, cei care au jaluzele sau folii au observat sigur fenomenul

      Comment


      • Originally posted by augustus8186 View Post
        Husa am luat-o de la un magazin de accesorii auto din Pitesti cu 30Ron.
        Ce dimensiune/diametru ai luat?


        Originally posted by ten View Post
        ...cea mai buna aplicare a foliei este cu demontatul plasticelor(fete usi, acele coltare din spate de langa polita), cei care nu le demonteaza, nu au cum sa o lipeasca perfect la colturi... Oricum pe viitor o sa ai greierasi peste tot... chiar daca demontezi sau nu plasticele prin interior... Cand ploua oricum iti intra apa in usi, d aia daca te si uiti sub usa vei vedea niste gaurele speciale pt scurgerea apei .
        Imi dau seama ca se aplica mult mai bine demontand fetele de usi, dar na...am eu un pitic cu desfacutul fetelor acum la inceput. Stiu ca exista gaurele de scurgere.

        In alta ordine de idei... a mai folosit cineva spray cu vopsea neagra cauciucată ca alternativa la carenajele spate?

        Comment


        • Eu ma gandeam la carenaje vopsite inainte de montaj dar astept si eu raspuns la asta.

          Comment


          • Daca îmi amintesc bine este mărimea M. Mi-a fost recomandată de doamna de acolo ca fiind mărimea potrivită pt volanul de Logan si s-a potrivit perfect

            Comment


            • Nu vad de ce ai vopsi caremajele. Eu ma refeream la asta: in loc sa pui carenaje, poti lua un spray cu vopsea cauciucata. Dai 2-3 straturi si cred ca iesi mai bine.

              Comment


              • Asa am facut eu, cu un singur spray de antifon am dat doua straturi, arata mai bine. Masina mea e alba si acum cu asa-zisele carenaje arata mai bine decat atunci can era alb si se murdarea.

                Comment


                • Am promis ca revin cu poze
                  Poza la husa de pe volan, si poze de la jaluzelele geamurilor spate

                  Nu Se vede aproape nimic în spate pe bancheta
                  Attached Files
                  Last edited by panselin4; 3 May 2018, 20:31.

                  Comment


                  • Mulțumim pentru poze cu perdelele, dar tot nu am înțeles...

                    Originally posted by Catalin S. View Post
                    Hmmm, și care / cum este sistemul de prindere la perdele?

                    Ai un link sau un tutorial ceva...?
                    Mă interesa sistemul de prindere / fixare... dacă e afacere sau nu...
                    Dacă deranjează pasagerii, dacă îi incomodează, înțelegi tu...

                    Merci.
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • Jaluzelele le am cumparat din auchan, speciale de logan 2
                      Aveau si jaluzele pt logan 1, tot la același pret, 20 lei pt ambele geamuri

                      Comment


                      • cu timpul o sa realizezi ca vrei folie pe geamuri. si eu 'am plecat' tot de la jaluzele, dar sunt foarte incomode cand vrei sa deschizi geamul sau daca ai copii mai mari, ca nu prea vad afara, mai ales daca bate soarele.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • Pana nu ai este foarte greu sa iti dai seama de avantajele la folie doar din ce vezi la un prieten, vecin. Trebuie sa conduci vara la 45 grade, noaptea cu toate "xenoanele" in carca, lucruri lasate fara grija pe bancheta din spate etc.
                          Eu am avut norocul sa am un prieten care se ocupa cu asa ceva undeva din 2000. La el am tot pus toate combinatile posibile de folie si de calitate ( toate moca fiindca asta inseamna sa fie prieten [emoji39] )
                          Chiar daca ar trebui sa dau bani acum pt asa ceva nici nu as sta pe ganduri ( chiar si 700-800lei )


                          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Exact. Cel mai mare confort il simti noaptea cand nu te deranjează deloc darurile din spate. Si vara nu se încinge asa tare înăuntru fata de cum se încinge la o masina fara folie. Am văzut și testat pe pielea mea, a mea si alt logan au stat 5 ore in soare si la mine era acceptabil, el cand a deschis usa am simtit ca ma arde fața.
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • Stiu ca poate fi utila si folia auto, dar mie imi plac jaluzelele mele
                              Mai nasol când ai folie inchisa la luneta si vrei noaptea sa parchezi cu spatele, nu vezi nimic

                              Comment


                              • Uitați un lucru...majoritatea își pun folie ca sa fie cool nu-i interesează calitatea. Ce spuneți voi e valabil pentru o folie buna care sare de 500-600 lei, iar majoritatea montează folie de 200-300 lei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google