Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci o aveți sau nu o aveți?
    Observ că nu se înghesuie nimeni să răspundă.
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Ce sa avem Catalin? Marcajul de omologare pe geamuri conform normelor europene? Sigur ca toata lumea il are asa ca pe cale de consecinta exista si pe geamurile tale.
      In plus, pe geamurile cu folie, exista si o eticheta a montatorului autorizat pe care este trecut si gradul de transparenta al foliei.

      Comment


      • Pe bune dacă l-am văzut (bine, nici nu știam de el) dar o să mă uit azi.

        Dar eu la eticheta aia mă refeream de care ziceai și tu mai sus, dar cred că nu m-am exprimat cum trebuie și am încurcat borcanele.

        Mea culpa!
        Last edited by Catalin S.; 28 April 2018, 08:40.
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment




        • mie mi-a venit. A cusut-o mama (multumesc mama ).
          Evident ca au ramas niste cute, nu a ieisit ca aici insa e cea mai buna husa pe care as fi putut sa o pun.

          Comment


          • Si eu tot o husa de piele naturală care se coase am montat pe volan, doar ca am cumparat o din norauto, si m a ajutat sotia cu montajul- ea a cusut o
            Vine foarte bine si are perforatii în piele

            Comment


            • @sebibv, @panselin4: puneti o poza la volan.

              Sper sa nu fiu offtopic....a pus cineva perdele interior? Ma intereseaza mai mult sistemul de prindere. Am vazut ca se gasesc la set luneta si geamuri spate. Am cateva poze.
              Attached Files

              Comment


              • Hmmm, și care / cum este sistemul de prindere la perdele?

                Ai un link sau un tutorial ceva...?
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Perdele identice are sor- mea pe loganul 2 al ei ,la geamuri
                  Eu am Perdele la geamurile spate dar diferite
                  Mâine sper sa gasesc timp sa fac poze si la perdelele de la geamuri si la husa de pe volan

                  Comment


                  • Salut
                    Eu pentru volan am luat o husa de piele pe care am cusut-o personal cam intr-o ora jumatate (m-am chinuit putin pana am prins mersul) si sunt multumit de rezultat.
                    Husa am luat-o de la un magazin de accesorii auto din Pitesti cu 30Ron. Atasez si o foto cu rezultatul

                    Cat despre perdelute si pe mine m-a tentat la un moment dat dar am renuntat la idee din cauza vizibilitatii din interior spre afara si a aspectului nu tocmai estetic. Acum fiecare are gusturile lui....
                    Pentru acest aspect pun ceva bani la ciorap si o sa montez folie autorizata maxim intr-o luna care este cam intre 300-500ron pentru un Logan berlina in functie de calitatea foliei si montator.
                    Aceasta prezinta numeroase avantaje pe care toata lumea le stie si zic eu ca merita banii. Asta e parerea mea

                    Numai bine
                    Attached Files

                    Comment


                    • Am avut eu unele de la Jumbo, le-am pus pe geam, le-am dat jos și le-am aruncat la gunoi. Erau cam juma' de geam și se prindeau doar in ventuze.
                      Am zis că iau ceva original dar a trebuit să plec undeva și aveam nevoie urgent, așa că am luat unele din Lidl care s-au potrivit și au pe lângă clasicele ventuze au și 2 cârlige in lateral așa că nu cad de pe geam. Singurul inconvenient este că nu poți să.dau greu in jos fara sa desfaci ventuzele inferioare. Însă compensează prin faptul că își fac simțită prezența.
                      Folie nu vreau sa pun că nu îmi place cum arata iar tenta cu care au venit din fabrica e suficientă pentru mine.

                      Comment


                      • Pe bune ca in realitate se vede mult mai fain...si se simte...
                        Attached Files

                        Comment


                        • Ce nu-mi place la husele astea e că acolo unde vin butoanele nu mai urmărește forma volanului și se vede ca e din alt film. In rest arata bine, mai ales roșu ăla

                          Comment


                          • Originally posted by augustus8186 View Post
                            Pentru acest aspect pun ceva bani la ciorap si o sa montez folie autorizata maxim intr-o luna care este cam intre 300-500ron pentru un Logan berlina in functie de calitatea foliei si montator.
                            Aceasta prezinta numeroase avantaje pe care toata lumea le stie si zic eu ca merita banii. Asta e parerea mea

                            Numai bine
                            M-am interesat si eu de montare de folii, dar am renuntat. De Ce? Pentru ca majoritatea desfac fetele de usi si am o retinere (ca vor aparea greierasi). Altele o monteaza fara demontare, dar iarasi am o retinere (cu apa din usi).
                            De aceea am luat calea unor perdelute.

                            Comment


                            • Dar vrei sa spui ca la tine nu se regaste apa in usi atunci cand ploua ? Ai impresia ca folosesc apa din mare sa atace instant vopsea/tabla ?
                              Cine demonteaza fata de usa este ageamiu.

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Pe vechiul logan am avut foliile montate fara a se demonta nimic de pe masina (nici eu nu sunt deacord cu demontarea fetelor de usi) si acum chiar si dupa 6 ani de la aplicare se prezinta impecabil fara bule sau dezlipiri singura chestie fiind ca s-a mai decolorat fiind o folie de o calitate mai slaba.
                                Sunt destui aplicatori de folie autorizata care s-au specializat in aplicarea ei fara a se demonta nimic iar apa din usi ar trebui sa se scurga afara prin fantele special prevazute la baza usilor iar apa pe geam o sa se faca oricum si o sa se scurga in interior indiferent ca are folie sau nu. In privinta aceasta nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi, Eu unul prefer oricand folia in locul perdelutelor cu toate ca este mult mai scumpa.
                                Dar acum fiecare cu gusturile sale...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google