Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by old_radu View Post
    ...hmmm , interesant este ca sunt afirmatii ca se poate tracta remorca din partea celor care au facut acest lucru , scrie si "la carte" ca se poate si vin "contre" din partea celor care nu au "testat" remorcarea
    ...doar întreb şi eu: De ce din toate motorizările actuale de pe gama Dacia, doar cel de 1,2 litri 16 valve nu dispune de funcţia ECO Mode?

    Comment


    • Raspuns: ce putere sa mai taie ECO MODE, daca pe hartie are 75 de cai, in realitate "numai prietenii stiu de ce...."
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Originally posted by Ampt View Post
        ...doar întreb şi eu: De ce din toate motorizările actuale de pe gama Dacia, doar cel de 1,2 litri 16 valve nu dispune de funcţia ECO Mode?


        Raspunsul e simplu: cablajul exista pana in bord, dai butonul fals afara de acolo si pui unul cu eco si functia este activa atat in bord cat si pe masina!

        Comment


        • Am înţeles, nu au vrut să o limiteze electronic direct din fabrică şi au lăsat acest lucru doar la latitudinea proprietarilor.

          P.S A se citi ca un pamflet!

          Comment


          • Originally posted by Ampt View Post
            ...doar întreb şi eu: De ce din toate motorizările actuale de pe gama Dacia, doar cel de 1,2 litri 16 valve nu dispune de funcţia ECO Mode?
            Pentru ca acel buton costa 70 ron in reprezentanta sau 35 ron in piata. Se cheama reducerea costurilor.

            Comment


            • ECO e prezent pe toată gama x52, pe D4F 73x nu e disponibil din motive subiective 75CP&107Nm => ~60CP&90Nm.(să văd ce veți mai zice la 1,0 SCe 70CP&99Nm)
              Asta nu înseamnă că nu poate fi activat și folosit în anumite condiții mers în coloană(aglomerație) sau mers cu viteză constantă(drum lung, eventual cu CC activat), oricum cu pedala la podea se dezactivează.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Butonul Eco Mode este bun , exagerez un pic, atunci cand ai pe Logan/Sandero2 motorul din figura, si face cam asa:https://www.youtube.com/watch?v=95YQBDQkokM
                Attached Files
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Originally posted by t0rquemada View Post
                  ECO e prezent pe toată gama x52, pe D4F 73x nu e disponibil din motive subiective 75CP&107Nm => ~60CP&90Nm.(să văd ce veți mai zice la 1,0 SCe 70CP&99Nm)
                  Asta nu înseamnă că nu poate fi activat și folosit în anumite condiții mers în coloană(aglomerație) sau mers cu viteză constantă(drum lung, eventual cu CC activat), oricum cu pedala la podea se dezactivează.

                  ai uitat sa zici ca e e6

                  Comment


                  • Mici optimizări realizate de colegii nemţi (nu este nevoie de traducere).

                    Comment


                    • De fapt sunt de un singur neamț, prezent și pe forumul dedicat .de, old news.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Hier zeige ich euch, wie man das Original-Radio ausbaut und was es dabei zu beachten gibt.
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          ... prezent și pe forumul dedicat .de, old news.
                          Vechi sau nu am considerat că pot fi utile pentru toţi colegii, mai ales că nu ştiu câţi dintre noi "cochetează" cu forumul dedicat din Germania (.de).

                          Comment


                          • Foarte buna informatia, multumesc!
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Cineva disponibil, cu un Clip la indemana, prin Brasov?
                              Scuzati pentru OFF.
                              Multzam.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • am achizitionat un suport de ochelari de logan 1 ph2, pe care il voi monta in locul manerului de la sofer, cand imi voi face timp pt montaj, voi pune si poze aici

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google