Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Centura de vest din Brasov e in regim de autostrada. Arata bine, o adevarata placere sa mergi pe ea.

    Comment


    • OFF: Brasovul are o singura centura (aia nou facuta) ... restul sunt niste drumuri de tara, aproape asfaltate
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Date ajutătoare:


        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Multumesc.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Deci nu e exclus ca in urma softului undeva la 5000 rot sa ai si cp si nm aproape de valorile maxine
            Zic si eu.
            sigpic

            Comment


            • @mumus in urma resoftarii motorului tau ar trebui sa obtii urmatoarea treapta de 105 cp care este la vanzare pe seat.

              Comment


              • Pai aia inseamna ca din sub standard il trece in standard.
                Daca o face sa o faca peste standard

                Sau poate cel de 105 este un 85 cu soft
                Last edited by stoicanu; 8 February 2015, 12:44. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • Motorul este identic, al meu este mai 'gatuit'.
                  Unii zic ca se remapeaza identic ca cel de 105cp, si se castiga vreo 130cp, altii zic ca desi este acelas motor, identic, doar ecu difera, safe il pot duce pe la 100 cp si 200nm. Ma gandeam sa fac un dyno test, ca pare sa traga mai bine de 85 cp, dar nu doresc momentan sa arunc pe geam 260 ron...
                  Scuze ptr off topic. Putem continua la mine la seat daca doriti.

                  Sent from my Nokia 3310 using Morse.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Am vazut la cineva vopsite liniutele de la vitezometru in dreptul la 30 si 50 km/h, si la turometru vopsit de la 6000 de ture in sus
                    Eu zic ca arata bine, chiar ma bate gandul sa desfac ceasurile si sa pictez si eu, poate cu o vopsea acrilica acele zone

                    Plus as monta un ceas mic rotund, de bord, sub butonul de avarii,si de blocat usile, cu banda dublu adeziva,
                    Cand vreau sa aflu ora, sau pasagerul din dreapta vrea asta, trebuie sa derulez in cb, si asta dureaza, plus imi
                    distrage nitel atentia
                    Last edited by panselin4; 9 February 2015, 00:05.

                    Comment


                    • La logan ph1 am dat cu un marker rosu serigrafia pe interior, si se vedea asa cum spui tu cand aprindeai farurile.

                      Sent from my Nokia 3310 using Morse.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Exact, cu un rosu ar merge pictate acele zone

                        Comment




                        • Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Am impresia că panselin4 vrea ceva ca în link

                            kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • da, eu i-am aratat cum e pe loganu meu.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Pentru cei care nu au computer de bord la Logan 2 am găsit pe un site din china dispozitivul din poza careinlocuieste cu succes computerul de bord am sa pun si un link cu un review la acest dispozitiv
                                Multifunction in-car OBD-II LCD Display: http://youtu.be/lxAwkt9tFNo
                                Sper sa nu se considere reclama.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google