Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ca sa fiu mai precis: Stie cineva exact pe unde se decupeaza bordul pentru a face loc spatiului de depozitare?

    Nu prea ma incumet sa ma apuc de ciopartit fara sa fiu sigur pe ce fac.
    Am pus cateva poze.
    Attached Files

    Comment


    • De unde ai facut rost, si la ce pret?

      sigpic

      Comment


      • Eu l-am vazut pe la 100lei pe olx, dar nu stiu exact cat de bine sta prins si imi este să nu aduc un șoricel in mașină

        Comment


        • Ca sa continui pe aceeasi tema, mentionata de ld_dr25, doua gauri (stanga/dreapta) si legi cu soricei pe sub bord

          Serios acum, arata bine insa nu cred ca merita sa gauresti bordul pentru un capac...

          Comment


          • Pe sub bord e destul de greu sa ajungi... Ar trebui sa dai jos aeroterma ca sa ajungi acolo fara sa demontezi bordul. Sub bord este montat(sau poate e corp comun cu bordul, nu stiu sigur) un suport unde vine montat spatiul de depozitare. Daca tai si acel suport, ai toate sansele sa ajungi la conductele de aer care trec pe acolo si poti sa le gauresti.
            Va spun toate astea pentru ca acum un an si ceva mi-am montat aparatul de taxi acolo si am gaurit bordul ca sa duc cablul pe dedesupt. Accesul a fost foarte greu si m-am chinuit vreo doua ore sa trag acel cablu(care e subtire si tot nu a avut mult loc).
            Pe scurt, cel mai bine ar fi sa dai jos bordul si sa montezi acel spatiu si apoi sa pui bordul la loc. Orice alta metoda e dificila.
            A, apropo, dand bordul jos, sunt sanse ca sa gasesti ghidaje pe partea de dedesupt a bordului si atunci potu sa tai exact unde trebuie


            Trimis de pe al meu LG-H818 folosind Tapatalk

            Comment


            • Eu ma gândeam si sa il iau, sa decupez capacul( sa il tai de jurul buzei care vine pe bord) si sa il lipesc. Asta doar sa acopăr gaura

              Comment


              • Atunci ai putea. Sa demontezi capacul si sa ii pui balamale pe care sa le atasezi la gaura de pe bord. Ar mai trebui sa ii faci un sistem care sa tina usita inchisa(se poate face cu magneti).Dar si aia e o treaba dificila care in timp poate sa creeze probleme(sunete enervante la vibratiile motorului). Cea mai buna varianta e sa dai jos bordul si sa motezi spatiul ca si din fabrica.
                Sau alta solutie e sa mergi la dezmembrari pe undeva unde au deja un bord demontat si sa vezi acolo daca exista ghidaje pentru decupare. Insist pe partea asta cu ghidajele pentru ca pe bara din spate(daca o dai jos) se pot vedea pe interior locurile unde se gaureste pentru a se monta senzorii de parcare si ma gandesc ca si la bord e la fel. Si pe plasticul unde sunt butonul eco si joystick-ul de la oglinzi sunt ghidaje pentru decupare in caz ca nu le ai dar vrei sa le adaugi

                Trimis de pe al meu LG-H818 folosind Tapatalk

                Comment


                • Bord cu compartiment de depozitare ai doar pe SL10 și toate mașinile fabricate la ruși.

                  100% orice încercare de bricolaj fără a da bordul jos se va solda cu "buleală"
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Buleală ca buleală, dar nivelul de "eftin" e off the charts la ala.

                    Comment


                    • Astazi am achizitionat si eu un capac de ala, am intentia sa studiez bine problema, daca e nevoie de demontat bordul, aman lucrarea pentru moment, e prea devreme pentru a demonta chiar bordul, macar sa prinda ceva de pe ea prima revizie nedemontat....
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • Cred că mai am garanție doar pe 40% din mașină
                        Bec led in oglinzi, becuri led pe stop, marsarier, pe semnal pe spate cu rezistențe, Led in plafonieră, torpedou, număr, Medianav+ cameră, multiplexor, Tubulatură încălzire/răcire pasageri spate, încălzire scaune, impuls geam pasager față. Acum la revizie mai ma duc si cu Valvoline sau Motul si am terminat cu tot

                        Comment


                        • Stie cineva ceva de becurile led in genul acestora ? Fiabilitate, rezultate ( daca se vede mai bine) modele.
                          Decât sa schimb proiectoare si instalația cu unele de L1 parcă îmi vine sa iau ceva in genul acesta.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Sunt de la osram becuri led pentru proiectoarele de logan 2. Costa cam 80euro si le gasesti cam peste tot(emag, lzparts.de unde este si tutorial si review-uri)

                            Comment


                            • Sunt omologate? Adică sunt legale?

                              Comment


                              • Da, pe site la osram apar ca sunt omologate pentru drumurile publice

                                Pe site la osram scrie ca sunt omologate pentru drumurile publice.
                                Last edited by bogdan_cj; 11 November 2017, 12:17. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google