'Dacia Logan 10 ANI', Modelul Aniversar Special Pentru Romani

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • - asta cu deschisul usii in mers e cea mai buna. Stoicane, ia-ti un mercedes, nu ii strange prezoanele si dupa aia vaita-te ca ti-au plecat rotile singure la semafor )) haha
    sigpic

    Comment


    • Domnilor, va anunt ca sunteti OFF.
      Reveniti cu discutiile pe tema din titlul topicului, eventual sa va orientati posturile spre topicurile dedicate
      .
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Unii chiar se indragostesc de masini...
        Iar ati inceput sa va certati pe cat de bun e Loganu' fata de alte marci si invers . Dar nimeni nu vrea sa accepte ca e mai prost construit decat unele masini chiar de prin 2000 incoace. Asta e, asa a hotarat constructorul, asta e masina si isi are destui cumparatori, printre care si eu si multi altii de pe forum. Fiecare masina isi are cumparatorii ei in functie de nevoi/posibilitati... Nu e ultimul jaf, dar nici nu o mai ridicati in slavi.
        Mai bine ati vorbi de Golanu' asta aniversar, cine l-a cumparat, pareri dupa, etc. Mie unu chiar imi place, si deja am vazut cateva pe strazi. Cred ca o sa aiba cateva exemplare vandute.
        sigpic
        !

        Comment


        • Pai tocmai a spus ca are o parere buna despre el si e multumit omul de el si vine x si y si spune ca nu e asa.
          Nici nu ai curaj sa mai spui despre masina ca este buna ca vin diversi si iti da in cap.
          Ca ma nemultumeste ca isi dau cu parerea cei ce nu o conduc si deja ei stiu ca Loganul e tomberon.
          sigpic

          Comment


          • Ca ma nemultumeste ca isi dau cu parerea cei ce nu o conduc si deja ei stiu ca Loganul e tomberon.
            Daca ai urma sfatul propriu..., nu ai Logan aniversar, nici macar 1.2 16V.
            Sa ii asteptam pe cei 2000 de potentiali posesori de Logan aniversar sa-si dea cu parerea? In cazul asta, va dati seama ce putini oameni ar vorbi de Ferrari?

            Cert e ca nu se pot spune prea multe lucruri deosebite despre Loganul aniversar, e un Logan normal, cu clima si niste faruri bicorp.
            Pot sa am o parere, daca imi place sa nu.

            Intrebare pentru posesori: de unde faceti rost de faruri d'alea speciale, daca spargeti vreunul?
            Last edited by mr.K; 16 September 2014, 14:36.

            Comment


            • Am observat...ce sa zic, asta e forumul , mai bine nu mai zici nimic. Eu stiu exact ce am in curte, tu stii exact ce ai, si asa mai departe...
              Mi se par super tari jantele si capacele, buna idee.
              sigpic
              !

              Comment


              • De la magazin sunt fabricate de elba
                Nu am bani de aruncat deocamdata ca le schimbam si eu.
                Astept sa sprag unul si le schimb pe ambele.

                Ce vreau sa stiu daca la cel aniversar in momentul aprinderi fazei de drum ramane si cea de intalnire aprinsa( adica pe faza lunga sta si cea scurta aprinsa)
                Last edited by stoicanu; 16 September 2014, 15:31. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • Stie cineva daca acest model aniversar (Dacia Logan 10 ANI) are si el o serie nin care sa reiese ca este unul din cele 2000 de exemplare.
                  Opel Vectra A 1995
                  Logan Preferance 2009
                  Logan Editie Limitata 2014

                  Comment


                  • Din placuța ovală(care are), sau din verificarea după VIN la reprezentanță.
                    x52 e ENPA01 cu SAN913
                    L52 SL10 e ENPA01 cu ANI
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by teddy16 View Post
                      Revin dupa o lunga pauza. Am parcurs 3800km cu loganul meu aniversar si pana acum pot spune ca sunt multumit, atat eu cat si toate persoanele cu care am calatorit in ea. As puncta faptul ca jantele mai mari nu le vad un avantaj considerabil la stilul meu de condus... estetic daaa, arata mult mai bine dar avand in vedere costul unui pneu ma gandesc ca este un pret mare platit pentru un lucru atat de mic. Clima isi face treaba si imi place foarte mult sa ma joc cu ea. Consumul este bun din ce am reusit eu pana acum : Iasi-Constata si retur + plimbat prin Mamaia si Constata, 4 oameni mari, portbagaj full, am scos 5.5 la o vit med de 62km/h si 1100km parcursi. Motorul este potrivit pentru viteze constante de 100-110 dar ii lipseste cu siguranta puterea in depasiri, in orice treapta de viteza ai fi. Tinuta de drum si scaunele imi plac si pot spune ca nu m-au obosit foarte tare. Faptul ca este un pic mai 'puturoasa' ca sa spun asa nu m-a deranjat foarte tare, motorul asta ma tempereaza foarte mult si ma relaxeaza. Astept mereu 2 bezi ca sa depasesc sau o portine dreapta si libera-rabdare, un lucru bun .

                      In cartea tehnica este scris acelasi consum ca la logan normal insa eu cred ca e un pic mai mare avand in vedere pneurile mai late cu aprox 10mm-forta de frecare este mai mare.

                      Mda, mi-ar fi placut discuri ventilate mai mari doar din motive estetice. Astea stock parca sunt niste dopuri de lapte prin compartie cu jantele, insa si-au facut treaba foarte bine de fiecare data si nu am simtit nevoia de o putere de franare mai eficienta chiar si in cazuri de urgenta.

                      Tin sa precizez ca nu am fost niciodata fan dacia dar masina asta imi creeaza un sentiment placut pe zi ce trece. Datorita mie si dupa ce au mers cu loganul 2 si-au mai cumparat si alti 2 amici ). In concluzie nu-mi pasa ce zic carcotasii, loganul este o masina buna pentru Romanica noastra draga iar pretul este unul correct nimic mai mult, nimic mai putin. Drumuri bune!

                      iti dau dreptate la multe afirmatii, si eu sunt ca si tine un client al uzinei de la mioveni care este multumit cu masina din dotare
                      ziceai ceva de diferenta de pret la anvelopele de pe loganul de 10 ani spre deosebire de cel obisnuit, ai idee care este diferenta pe anvelopa?

                      Comment


                      • Cauciucurile r15 costa cam 250, iar r16 sunt aproximativ 450. Jantele de logan 10 ani/stepway costa 350 bucata.

                        Comment


                        • vara 185/65R15 88T(560KG/190KMH) de la 174RON/bucata
                          vara 195/55R16 91H* de la 204RON/bucata

                          *combinație mai exotică 615KG/210KMH
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Salutare!

                            N-am crezut ca pot starni atatea reactii ciudate din partea unora doar pentru ca, am fost on topic si am afirmat ca momentan sunt multumit de loganul 10 ani pe care il am. Am sa raspund totusi unor chestiuni... da, am 22 de ani, sunt inca student si loganul din dotare l-am cumparat 70% din bani munciti de mine. Bani proveniti de altfel din economia fiscalizata, bani munciti cinstit de mine atat cu work and travel cat si aici. Mi-am ales aceasta masina tocmai din acest motiv, am muncit pentru fiecare leut si nu mi-am permis o masina din alta clasa, fie ea si la sh la jumatate de pret.

                            Esti curios ce se intampla daca mi se sparge un far??? daca mi-am cumparat aceasta masina fii sigur ca m-am gandit si mi-am permis sa inchei si o asigurare casco la Allinz.

                            Detest snobii si oamenii ce exagereaza intr-un mod amuzant as putea spune. Rugineste? da, am inteles si sunt sigur de acest lucru. De asta am primit 6 ani garantie la tabla in loc de 10 ca la VW. Iar daca va rugini atat de puternic peste 4-5 ani fii sigur ca o voi repara ieftin si ma va tine inca pe atat pana cand o voi da la fier vechi.

                            Te rog sa nu-mi mai citesti postarile daca nu poti raspunde la subiect.
                            Last edited by teddy16; 17 September 2014, 03:02.

                            Comment


                            • Sa te bucuri de masina, invidia e mai mare decat cei 7 ani de acasa la unii
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Originally posted by stoicanu View Post
                                ...
                                Ce vreau sa stiu daca la cel aniversar in momentul aprinderi fazei de drum ramane si cea de intalnire aprinsa( adica pe faza lunga sta si cea scurta aprinsa)
                                Am "studiat" si eu chestiunea asta pe un logan aniversar si ... NU.
                                Faza scurta se stinge atunci cand dai faza scurta. Doar la flash-uri ramane si scurta aprinsa (evident). Singura diferenta este forma farului si faptul ca are doua becuri de faza in interior - bec separat pe scurta / lunga.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google