'Dacia Logan 10 ANI', Modelul Aniversar Special Pentru Romani

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare

    Salut

    Ce cauciucuri pot sa pun pe modelul Logan aniversar 10 ani ? Daca am jante de 15 cu cauciucuri 185/65/15 (de iarna) ramase de la Loganul vechi le pot folosi pe Logan aniversar 10 ani ???

    Multumesc anticipat !

    Comment


    • adica de ce nu ?! atata timp cat loganul 2 obisnuit are jante pe 15... nu se va lua nimeni de tine.

      Comment


      • Poti, ca e omologat cu ambele tipuri de roti (astea de 16 ar trebuis a fie optiune). Scrie in CIVul masinii.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Daca nu sunt trecute dimensiunile cauciucului (185/65/15) in Cartea de identitate a masinii pot sa raman fara talon!

          Comment


          • Intrebi sau afirmi ?
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Se teme!

              Comment


              • Era o afirmatie. Nu vreau sa ma complic!

                Comment


                • Nu e mai simplu sa te uiti tu in CIV decat sa ne intrebi pe noi pe forum? Daca-mi dai VINul masinii pot sa-ti zic ce roti are in COC omologate.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Ideea este ca vreau sa cumpar Logan 2. Am de ales intre Logan 2 varianta aniversara 10 ani si Logan 2 varianta de serie mare. Acum am un Logan din 2006 de 1.6 si vreau sa stiu daca in situatia in care aleg Logan 2 modelul aniversar 10 ani pot sa pastrez si sa montez jante cu anvelope de 185/65/15 in situatia in care Logan 2 modelul aniversar 10 ani vinde cu jante de 16.

                    Comment


                    • atunci, atatia care au anvelope si jante pe 17" la loganul 1 ce sa mai zica ?!
                      n-am auzit sa fi ramas fara talon.

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        atunci, atatia care au anvelope si jante pe 17" la loganul 1 ce sa mai zica ?!
                        n-am auzit sa fi ramas fara talon.
                        Treaba lor ce fac altii! Oricum sunt curios daca, tehnic vorbind, se pot monta pe Loganu 2 aniversar 10 ani jante cu cauciucuri de 185/65/15. Am inteles ca in CIV sunt trecute doar cauciucuri 195/55/R16.

                        Comment


                        • Originally posted by qadyro View Post
                          Ideea este ca vreau sa cumpar Logan 2.
                          Un mail la Vocea clientului atunci. Aia pot verifica la fel de bine ca mine. Nu de alta dar aia de la vanzari de la dealer ar spune orice ca sa vanda rabla;
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Originally posted by einstein1984 View Post
                            Un mail la Vocea clientului atunci. ;
                            Am sunat si mi-au comunicat ca in CIV sunt trecute DOAR cauciucuri de 195/55/16 si mi-au subliniat ca NU SE POATE!
                            Acum eu sunt curios daca totusi se potrivesc jantele vechi de 15 la Logan cu jante de 16 din fabrica.

                            Comment


                            • Naspa, nu imi vine sa cred ca nu ai dreptul sa folosesti 185 65 15.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Originally posted by qadyro View Post
                                Treaba lor ce fac altii! Oricum sunt curios daca, tehnic vorbind, se pot monta pe Loganu 2 aniversar 10 ani jante cu cauciucuri de 185/65/15. Am inteles ca in CIV sunt trecute doar cauciucuri 195/55/R16.
                                tehnic vorbind, pe logan se pot monta jante de la R14 pana la R18 cu varii anvelope; restul echiparilor vin numai cu 185 65 R15, ce zici, se potrivesc ?
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google