'Dacia Logan 10 ANI', Modelul Aniversar Special Pentru Romani

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ mumus si teddy16
    Eu am zis doar atat si ce a iesit.
    Nu e nimic rau ca e multumit clientul, toti sunt multumiti initial.
    Invidie? Pot achizitiona si azi cash mega Logan-ul ala aniversar, dar nu vad de ce as arunca banii pe asa ceva. Nici daca avea Ferrari, nu era vorba de invidie.
    Snobism? Am cumparat si eu un Logan, deci nu.

    E ca-n povestea aia cu nevasta urata, daca barbatsu o vede frumoasa, n-ai cum sa-i scoti din cap asta.
    Last edited by mr.K; 17 September 2014, 08:46.

    Comment


    • Mr.k daca tu ai " nimerit" un logan cu probleme nu inseamna ca toate sunt la fel
      My Ride sigpic

      Comment


      • N-a avut probleme mari, de nerezolvat. Ce nu pot unii sa priceapa e altceva, anume ca orice sita e deasa la inceput.
        Ramane ca nevasta e frumoasa.
        End of story.

        Comment


        • toate loganurile sunt cu probleme. nu mai emiteti axiome dupa 2-3 luni de cand ati cumparat masina. te duce din A in B ? te duce. e proasta ? este.
          cel putin la tabla si vopsea nu-mi vine in minte o alta mai proasta.
          dar o folosim cat putem, dupa care bagam bani in vopsiri. asta e...

          Comment


          • Ba chiar e mai buna ca alte masini, gen in gropi e superioara unui Ferrari, ca are garda inalta la sol.
            Pe principiul asta, si o caruta cu cai e mai buna ca Logan-ul, ca poti incarca o capita mare de fan in ea, sau mai multi saci cu porumb decat incap in portbagajul Logan-ului.
            Si caruta cu cal te duce in A in B.

            Logan-ul de 10 ani e culmea tehnologiei Dacia, atat poate/doreste oferi pentru cetatenii romani.

            Sunt statistici cu vanzarile modelului sau Dacia nu sufla o vorba de ce resusesc sa termine de vandut 2000 de bucati din acest model exclusivist nici dupa 3 luni de la lansare?

            rectificare: NU reusesc...
            Last edited by mr.K; 17 September 2014, 09:54. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Se vinde bine si modelul aniversar , problema e ca nu prea ii fac ei publicitate indeajuns!! oricum eu vad acest model ca fiind unul destul de reusit , arata bine per total , iar dotari gen , clima si comenzi de deschidere a geamurilor pe portiere , roti de 16` si alte faruri sunt bine venite iar daca se hotarasc cei de la Dacia sa includa aceasta clima macar ca optiune pe modelul de serie Logan ar fi excelent.

              Ce ma deranjeaza e ca au pus si pe acest aniversar motorul de 1.2 aspirat D4F(75 CP) , care e super lesinat , era frumos sa puna 1.2 tce cu toate ca pretul de achizitie crestea putin... dar totusi e un model aniversar!!! iar atunci chiar ca era o masina super ok.
              Last edited by prometheus; 17 September 2014, 10:31.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Se vindea si mai putin cu motorul ala.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Sa continue spectacolul
                  Uite ca la mine a fost invers cand am luat noul Logan
                  La inceput am avut retineri , de rugina se stia dar dar de restul mai nimic fiind un model nou si cu motorizare nouo(0.9 tce).
                  In timp m-a convins ca totusi Loganu este o masina buna.
                  Nu stiu dece unele persone nu se pot abtine de la comentarii si toate negative.

                  Originally posted by M.FLORIN View Post
                  Am "studiat" si eu chestiunea asta pe un logan aniversar si ... NU.
                  Faza scurta se stinge atunci cand dai faza scurta. Doar la flash-uri ramane si scurta aprinsa (evident). Singura diferenta este forma farului si faptul ca are doua becuri de faza in interior - bec separat pe scurta / lunga.
                  E un lucru bun , inseamna ca nu trebuie sa fac modificari la instalatie in cazul schimbarii acestora.
                  Last edited by stoicanu; 17 September 2014, 12:35. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Ba chiar e mai buna ca alte masini, gen in gropi e superioara unui Ferrari, ca are garda inalta la sol.
                    Pe principiul asta, si o caruta cu cai e mai buna ca Logan-ul, ca poti incarca o capita mare de fan in ea, sau mai multi saci cu porumb decat incap in portbagajul Logan-ului.
                    Si caruta cu cal te duce in A in B.

                    Logan-ul de 10 ani e culmea tehnologiei Dacia, atat poate/doreste oferi pentru cetatenii romani.

                    Sunt statistici cu vanzarile modelului sau Dacia nu sufla o vorba de ce resusesc sa termine de vandut 2000 de bucati din acest model exclusivist nici dupa 3 luni de la lansare?

                    rectificare: NU reusesc...


                    1. logan = cea mai tare, cul, super, mega, benga, masina ever )
                    2. Tu chiar nu poti dormi noaptea mai omule? La orice ne bagi in mufa rugina? esti obsedat? recomand un psiholog de servici. Iti pun pariu pe cat vrei ca NICIUN membru al forumului acesta NU intra pe forumul marcii pe care o uraste sa comenteze zilnic. NU ITI CONVINE masina, PA LA REVEDERE!!! Sau schimba placa ca banuiesc ca ni s-a luat tuturor de aceeasi chestie. La orice comentariu/thread nou, nu poate discuta lumea normal ca hop apare maniacu' ruginii. Deja se intrec anumite limite
                    sigpic

                    Comment


                    • De ar fi numai rugina...vezi sa nu cazi din masina la vreo curba, sau sa te uzi la picioruse cand te urci in masina dupa vreo ploaie.
                      Pana la urma, ai masina pe numele tau, sau e masina lui taticu ?
                      1. logan = cea mai tare, cul, super, mega, benga, masina ever )
                      Last edited by mr.K; 17 September 2014, 13:21.

                      Comment


                      • - daca omul nu a inchis bine usa cazi si din mercedes.
                        - vorbesti cu un om care in 9 ani cu vechiul logan nu a avut NICI O problema. Deci ce sa zic. Si sunt multi de pe forum care sunt in aceeasi situatie cu a mea. Era un tip cu 200+ km cu motor diesel. Sa nu zic de taxiuri de 500-600 mii +
                        -deci chiar nu inteleg ce ai de esti asa inversunat impotriva daciei. Una e sa zici ca si defect da ma rugineste. Alta e ca 1 din 4 posturi, indiferent de subiectul threadului, sa ii dai asa cu rugina. Mai da-o in aia de rugina. Masina coroziva. Risc ridicat (desi a mea nu ruginise DELOC) si nici dusterul care are 4 ani. Se stie de asta, cine o cumpara bine, cine nu nu si gata.
                        Last edited by pilifida; 17 September 2014, 13:24.
                        sigpic

                        Comment


                        • Stii tu ca nu a inchis bine usa, erai de fata cand s-a intamplat?
                          Sunt mai multe persoane care au patit asta. Poate s-a intamplat si la Logan 10 ani , dar la cati posesori sunt, e cam greu sa ne povesteasca si noua pe forum patania.

                          vorbesti cu un om care in 9 ani cu vechiul logan nu a avut NICI O problema. Deci ce sa zic.
                          Pai si ce te intereseaza parerea mea daca tu esti multumit?

                          Comment


                          • In viziunea unora loganul este perfect, el nu are defecte, el nu se strica, la el nimic nu este proiectat gresit

                            Baieti, masina perfecta nu exista, loganul inca este prea scump ptr ce ofera, la ph1 toate minusurile erau uitate ca nu se strica, vorbesc de mpi, in momentul in care pretul a urcat, si poti cumpara si altceva de aceiasi bani, este si normal sa te legi de defecte. Dar nu uitati ca fiecare posesor se ataseaza de masina lui, si din pacate unii nu mai sunt realisti.

                            Loganul, cel aniversar, eu personal doresc sa devina de serie. Ca deja nu prea mai ai ce sa ceri in plus de la o masina a poporului. Dar sa nu uitam totusi ca Dacia ne vinde gogosi de multi ani cu galvanizarea.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • 2. Tu chiar nu poti dormi noaptea mai omule? esti obsedat? recomand un psiholog de servici. Iti pun pariu pe cat vrei ca NICIUN membru al forumului acesta NU intra pe forumul marcii pe care o uraste sa comenteze zilnic. NU ITI CONVINE masina, PA LA REVEDERE!!! Deja se intrec anumite limite[/QUOTE]

                              De abia acum ai observat chestia asta?
                              Last edited by Allyn_y; 17 September 2014, 13:37.

                              Comment


                              • domnuuu' mumus. Aura de perfectiune a loganului era la misto. E o masina fiabila, mai nou aratoasa si cu interior decent. PUNCT. De aici sa o faci cazan ruginit in toate posturile e cale lunga si cred ca stii bine la ce m-am referit cand am zis-o. PUNCT iar si de la capat. Vrei masina? Iei AUDI A4, si nu te perinzi in segmentul LOW-COS/SMART-BUY (incl logan, peugeot 301, fabia, toledo, accent etc).

                                @Allyn_y: am observat-o si daca te uiti in istoric am zis-o de cel putin un milion de ori
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google