Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A mea e rust free. Alți au rămas la punctul 2 și încearcă să-le inducă și celorlalți starea.

    5 colegi cu probleme punctuale reprezintă cât din 500.000 de mașini vândute.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Nu zau, numai 5 ? Unde ziceai ca lucrezi?
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Atât timp cât nu avem alte date (probleme cu rugina la alti posesori de x52, care nu au cont pe forum) lucrăm cu datele pe care le avem colegii de pe forum - restul sunt "drobul de sare de pe sobă". Numărul de mașini vândute de dacia îl poți găsi în documente oficiale "scăpate" pe google.

        Da e nasol, dar cei 5 sunt sub garanție.

        P.S. Deși pare nu lucrez la Dacia
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Ok, te cred Torquemada... dacia nare' ma rugina ! Doar la aia 5 !

          Se poate inchide acest topic, si celalalt de la logan, ca e vrajeala domle...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • @torq: ar trebui să-i raportam pe cei 5 ce ce s-au plans de rugina la totalul celor cu L2 ce sunt activi pe forum si e posibil ca raportul sa fie îngrijorător...

            Comment


            • Ba eu unu` nici nu ma uit de asa ceva! daca are sau nu are dreaq stie!
              o pun la munca...o praduiesc si aia e!
              Keep walking...

              Comment


              • Daca o iei ptr munca, e perfect corect si adevarat, si nici nu iti pasa de rugina sau de altele, ptr ca ea isi scoate banii in cativa ani prin munca... Da ala care o ia din economii din 3-4 ani, si o ia doar ca masina de familie, si spera sa il tina cativa ani, dupa care sa o si revanda... Ala, aia, ca sunt multi... Crezi ca gandesc ca tine?
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Ma indoiesc ca doar 5 au problemele astea cu rugina in mod sigur sunt multi mai multi care nu activeaza pe acest forum posesori de logan 2 cu astfel de probleme , sa vedem cum o sa reactioneze vecinii nostrii din uniunea europeana la aceste "mici" detalii, europenii dau pe daciile astea mai mult decat dam noi ca pret de achizitie si sigur n-o se le placa ceea ce vad dupa nici un an si sa vezi atunci Dacia ce teren o sa piarda in fata altor marci.
                  Last edited by prometheus; 5 February 2015, 19:08.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Eu detin un logan 2 si un sandero 2 stepway ambele din 2013,ambele cu peste 50k km parcursi,ambele diesel,ambele laureate si niciuna nu are vreun punct de rugina si le spal saptamanal.
                    In trecut am detinul logan ph1 din 2005 respectiv 2006 si niciunul nu a avut rugina pana in 2012 cand au inceput sa rugineasca la baza usilor,aripile spate nu au rugina.
                    Rugina am mai vazut pe langa chederul parbriz si cherdere usi si luneta deci chederele sunt intradevar problematice dar avand in vedere ca 5-6 ani nu am vazut niciun punct de rugina nu consider o problema,chiar si la 12k euro mi se pare rezonabil,dar doar ptr ca sunt masini de firma si nu merita sa investesc in ceva mai scump pt ca oricum dupa 6ani le dau.Si cred ca 6 ani e durata medie de uz a daciilor,e optiunea cumparatorului ce face dupa perioada in care producatorul garanteaza produsul/garanteaza aparitia ruginei.
                    Sincer prefer sa rugineasca si sa nu am probleme cu motorul/cutia decat sa stau cu ea prin service cum patesc unii altii.
                    Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                    Comment


                    • Exact ce spuneam, toti care le iau ptr firma sa le hamaleasca sunt multumiti, ptr ca nu le pasa de rugina !

                      Ptr ei este un fier cu care fac bani, si e foarte bine asa, ei gandesc doar cu buzunarul.
                      Unii care au ales dacia cu sufletul, aia sau intepat...
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • 5 ani faci lucrarile de tinichigerie pe garantie dupa pe buzunarul tau.
                        Ce culori sunt masinile?


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • Mi se pare total aiurea sa alegi masina cu inima si femeia cu mintea dar asta e doar o parere personala.Ca te oftici ca platesti rate pe ceva care se degradeaza atat de repede este alta problema,asta e societatea in care traim(de consum) dar masinile sunt doar niste mijloace de transport nu mai este de mult un lux.

                          Masinile sunt albastru navy ph1 si albastru nemetalizat l2 ,gri metalizat deschis ph1 si sandero este albastrul ala special.
                          Logan 2 albastru nemetalizat l-am luat de nevoie si atat aveau pe stoc plus ca mi-au facut reducere 600 euro desi intial am avut dubii ptr ca este o culoare pretentioasa si destul de firava pana acum nu am probleme iar masinile merg si in afara drumurilor publice prin praf si hartoape/noroaie.Iar daca o sa am probleme cu rugina o sa le impartasesc inainte sa duc masina in service pe casco.

                          Nu stiu exact cat ofera garantie la tabla producatorul,stiam de 5 ani,mea culpa daca nu e asa.

                          Logan 2 albastru nemetalizat are si resoftare de la 75 la ~100 cai facuta la 16k km acum avand vreo 54k fara nicio problema ba chiar motorul merge si se aude mai bine ca fratele sandero de 90 stoc
                          Last edited by masinamica; 5 February 2015, 21:22.
                          Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                          Comment


                          • eu nu dramatizez, sunt obisnuit de la Matiz, parca la Daewoo garantia la aparitia ruginei era de 3 ani, si exact la trei ani au aparut punctuletele pe sub vopsea (nu iau in calcul locurile lovite). Deocamdata nu pot comenta de Dacia, este prea devreme, la problemele cu chederul am sa fac galagie cand trebuie....
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Oti, nu e vorba de dramatism aici. Treaba e ca masina nu are niciun an vechime si deja te confunti cu probleme cu rugina, minore, ce e drept. Ai drum pe langa o reprezentanta Dacia, le faci o vizita. Sambata o sa verific si eu zonele enumerate de colegi pe forum care au un risc ridicat de aparitie a ruginii.

                              Comment


                              • acusi o sa vin cu poza care o sa fie bomboana de pe coliva........atunci sa vezi comentarii....
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google