Logan cu 660.000 la bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan cu 660.000 la bord

    Dacia logan este o masina foarte buna.
    Eu si colegul meu facem Germania aproape zilnic, si masina inca merge binisor(i-au murit vre-o 10 cai).
    Facem Romania-Germania Foarte Des. Precizez ca pe autostrada mergem constant cu 140 km/h.
    Este logan 2 1.2 GPL.
    Sincer nu ma asteptam sa reziste asa mult motorul de 1.2, asta desi dacia care am avut-o inainte am dat-o la 630 000.




    Precizez insa, ca pana la kilometrii acestia motorul a stat aproape tot timpul cald, am facut schimb de ulei si distributie la timp, si NU A APARUT RUGINA DECAT PE TOBA DE ESAPAMENT, si pe portiera dreapta, care a fost indoita de un tir si revopsita.

  • #2
    Uauuuuu asta da rulaj cu motorul de 1.2 , sa vad si un dci cu atat de multi kilometri fara probleme , vad ca nici cu rugina nu a-ti avut probleme mari.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • #3
      Originally posted by hellguy View Post
      Dacia logan este o masina foarte buna.
      Eu si colegul meu facem Germania aproape zilnic, si masina inca merge binisor(i-au murit vre-o 10 cai).
      Facem Romania-Germania Foarte Des. Precizez ca pe autostrada mergem constant cu 140 km/h.
      Este logan 2 1.2 GPL.
      Sincer nu ma asteptam sa reziste asa mult motorul de 1.2, asta desi dacia care am avut-o inainte am dat-o la 630 000.




      Precizez insa, ca pana la kilometrii acestia motorul a stat aproape tot timpul cald, am facut schimb de ulei si distributie la timp, si NU A APARUT RUGINA DECAT PE TOBA DE ESAPAMENT, si pe portiera dreapta, care a fost indoita de un tir si revopsita.
      Esti amabil sa ne spui si ce probleme tehnice ai avut cu ea?
      Nu de alta dar alte persoane cu masini straine cred ca Dacia e cea mai jalnica masina din toate punctele de vedere.
      sigpic

      Comment


      • #4
        ce probleme sa ai in 66.000 km pe autostrada ??? i-a schimbat uleiul de 3 ori.
        mai bine zi ce probleme adevarate ai avut cu aia de 630.000.
        in plus aia unde si cum ruginise.

        ps: scuze de off
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • #5
          1 din coada nu il mai pui mie mi se pare a fi 660.001
          Sunt eu catalogat drept betiv dar nici chiar asa.
          Last edited by stoicanu; 20 July 2014, 16:27.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by Costi-bc View Post
            ce probleme sa ai in 66.000 km pe autostrada ??? i-a schimbat uleiul de 3 ori.
            Vezi că are 660.001 km, nicidecum 66.000!

            Comment


            • #7
              Daca poate un moderator sa mute postul lui @hellguy la sectiunea "Cei mai multi Kilometri cu 1.2 si probleme aparute" , ca sa putem discuta acolo despre problemele aparute in acest imens rulaj facut de el.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #8
                Logan 2 a inceput sa fie comercializat in Oct. 2012 ?
                Adica vechimea masinii 1 an si 10 luni?
                Asta ar insemna 1000 km zilnic, fara odihna si sarbatori legale. Iar revizii...cand?
                Si daca ,mai punem si o viteza medie de 120km/h (ceea ce mi se pare imens, chiar si pt. autostrada)...rezulta 8 -9 ore de forja la greu.
                Brrr...nu prea cred.
                Last edited by sorin01; 20 July 2014, 18:37.

                Comment


                • #9
                  dupa ce vedem in poza... sunt 660001 km. dar e cam sf!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • #10
                    Asa zic si eu.
                    Sa conduca 670 zile consecutiv, cate 1000 km / zi, doi soferi (fie ei superman-i), e prea mult.
                    Last edited by sorin01; 20 July 2014, 18:58.

                    Comment


                    • #11
                      @sorin01 In noiembrie 2012 se putea comanda (sau chiar cumpara din showroom).
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #12
                        Deci e gogonata rau de tot.
                        Dar sa reunoastem.... arata misto kilometrajul ala.

                        Comment


                        • #13
                          Din Exif nu pare a fi modificata.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • #14
                            Ce carcotasi mai sunteti ! voi tot uitati sa luati in calcul ca sunt doi soferi pe acea masina ! eu zic ca acel kilometraj este real.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • #15
                              Pai sa zicem ca avem un asemenea bloc de indicatoare.
                              Un baiat destept in ale calculatoarelor n-ar putea sa-l faca sa indice kilometrii ca in poza ?

                              In plus, omul zice ca a schimbat uleiul si distributia (la timp).
                              Pai eu as completa si vreo 10 randuri de anvelope, asta in conditiile in care celelalte elemente mecanice (bucse, pivoti, ambreiaj...) ar fi nemuritoare.
                              Last edited by vitriol; 20 July 2014, 19:18.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google