Logan cu 660.000 la bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Motorul pe benzina e rezistent, dar carapacea, nu prea.

    Comment


    • Originally posted by einstein1984 View Post
      Un taxi a zis ca avea 650 000 si 420 000 in bord. Dar era la al doilea motor, be benzina evident.
      stiu si eu vreo 3 buc cu aprox 400.000 cu motor original.

      Comment


      • 400.000 de km neumblat in motor ?
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • ne... si reviziile alandala taxi si asta spune tot

          Comment


          • Unul cu 360 000 a confirmat ca era nedesfacut motorul, doar reglat jocul la supape odata.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Pt smenarii de km

              Originally posted by e.t. View Post
              nu sunt km chiar imposibil de atins de o masina obisnuita. am mers cu un logan 1 , 1.4 mpi cu vreo 580 de mii de km, iar in Grecia cu un mercedes e200cdi cu 991.000km care vreau sa zic ca mergea parfum masina aia. loganuri pe benzina, cu 3-4 sute de mii de km, vad (in sensul de mers ca si client) destul de frecvent
              TACHO SPION spune uzura motorului cu aprox +/_ 10000km metoda luata din aviatie....
              firma germana are reprez si in RO la Ploiesti
              te duci la PLOIESTI sau BUCURESTI si cu testerul si o verifica

              PT prelungirea cu pana la 30%-40% a resursei motorului in stare perfecta exclus anexele (doar pt cei ce doresc asta), vital e schimbul scurt luni /km adica mai bine un ulei nu ff scump dar sintetic (full syntetic sau syntetic tehnology)marca celebra (mobil,valvoline, shell,texaco) dar schimbat la 6luni 8000 km ce se atinge prima data lunile sau km...motoarele din ultimii 15 ani cu EGR introduc gaze arse in admisie si contamineaza si oxideaza uleiul mai repede
              Last edited by nec100; 14 July 2018, 21:19.

              Comment


              • Am dat eu la Rabla un Logan cu 590.000 km, 1,4 GPL din fabrica initial, revizii facute la 20.000 km, pus doar elf 10w40 in el. Nicio problema la motor.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google