Logan cu 660.000 la bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by sorin01 View Post
    Logan 2 a inceput sa fie comercializat in Oct. 2012 ?
    Adica vechimea masinii 1 an si 10 luni?
    Asta ar insemna 1000 km zilnic, fara odihna si sarbatori legale. Iar revizii...cand?
    Si daca ,mai punem si o viteza medie de 120km/h (ceea ce mi se pare imens, chiar si pt. autostrada)...rezulta 8 -9 ore de forja la greu.
    Brrr...nu prea cred.
    Originally posted by jonnie007 View Post
    dupa ce vedem in poza... sunt 660001 km. dar e cam sf!
    Originally posted by sorin01 View Post
    Asa zic si eu.
    Sa conduca 670 zile consecutiv, cate 1000 km / zi, doi soferi (fie ei superman-i), e prea mult.
    Originally posted by sorin01 View Post
    Deci e gogonata rau de tot.
    Dar sa reunoastem.... arata misto kilometrajul ala.
    Sa zicem ca face 4000km dus intors. Sa faci 2000 km in mai putin de 24h nu e mare smecherie. Daca mai sunt si doi si se schimba cand obosesc, e floare la ureche.
    Deci, sa zicem ca face o zi (24h) dus si o zi intors. Asta inseamna ca fac 4000km x 15 zile = 60 000 km intr-o luna. In 11 luni face 660 000km, iar in celelalte 11 luni are timp sa faca ce vrea el.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #17
      Sa nu uitam ca sunt niste ... oameni (nu roboti).
      Dar ma rog.
      Bravo lor, sunt pe locul 1.
      Stoicanu pe 2 (pe el il cred, ca-i de-al meu cu 0.9 Tce).
      Last edited by sorin01; 20 July 2014, 19:26.

      Comment


      • #18
        ba daca treaba e asa cum ne-a fost prezentata...inseamna ca ligheanu trebuie exclus de la cotegoria cotetz! adica...deja e masina tata! ma rog...problema ramane la caroserie...e subtirica!
        Keep walking...

        Comment


        • #19
          Sorin, hai sa-ti explic altfel: 11 luni conduci si 11 luni le stai, asta inseamna ca 3.5 zile pe saptamana stai acasa si 3.5 zile muncesti (conduci). Ce ti se pare atat de imposibil?
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #20
            Poate sunt eu un tip prea retrograd, conservator, etc.
            Desi am o parere buna de Dacia (pe bune!), ma gandesc ca totusi la 660.000 km, cu greu se mai poata numi acel Logan....masina.
            Masina care alearga pe autostrazile patriei Germania cu 140 km/h (constant)..
            Sincer, am calatorit cu Logan-uri care aveau peste 200.000, si se cam simtea instabilitatea unei caroserii cam ,,nelegate", jocurile din trenul de rulare, motorul obosit.
            Dar...mai stii?

            Comment


            • #21
              Nu stiu ce fel de tip esti tu, dar pot sa spun sigur ca te-ai grabit sa afirmi ca ceva este imposibil fara ca macar sa faci un calcul simplu inainte.
              Acum vad ca faci asta a doua oara cu "cat de mașină mai e mașina", dar tu nici macar in poze n-ai vazut-o.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #22
                Sa sti ca in Turcia in special la Taxi ai sa vezi masini gen Fiat Albea care au sute de mii km si merg impecabil.
                Sunt si multe Dacii.
                Eu zic ca nu are rost sa ne pacaleasca cu Km.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Asa este. N-am vazut-o.
                  Mi-am expus doar niste indoieli. Sper ca n-am omorat pe nimeni cu ele.
                  Ar fi fain daca daca initiatorul subiectului ,, 660.001 km" ar mai da ceva detalii, poze.
                  Avand in vedere, ca deocamdata ,,batem apa in piua", ma retrag din discutia asta.

                  Comment


                  • #24
                    Ce pot sa zic, sunt mandru ca am 1.2 )

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Costi-bc View Post
                      ce probleme sa ai in 66.000 km pe autostrada ??? i-a schimbat uleiul de 3 ori.
                      mai bine zi ce probleme adevarate ai avut cu aia de 630.000.
                      in plus aia unde si cum ruginise.

                      ps: scuze de off
                      Nu mai vezi bine? :-) 660.001 km

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by vitriol View Post
                        Sa zicem ca face 4000km dus intors. Sa faci 2000 km in mai putin de 24h nu e mare smecherie. Daca mai sunt si doi si se schimba cand obosesc, e floare la ureche.
                        Deci, sa zicem ca face o zi (24h) dus si o zi intors. Asta inseamna ca fac 4000km x 15 zile = 60 000 km intr-o luna. In 11 luni face 660 000km, iar in celelalte 11 luni are timp sa faca ce vrea el.


                        deci cam la 2 luni ar trebui sa faca distributia uleiul il schimba la 3 saptamani

                        as vrea sa vad si eu poze cu masina, si daca se poate si cu facturile de la service (cu schimburile de ulei si distributia schimbata de 10 ori deci cu alte cuvinte poze cu carte service macar

                        Este foarte frumos, dar miramas sa fie si adevarat... poze de genu se fac foarte simplu...dovezile sunt mai greu de fabricat insa. Si mai este si primul sau post
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #27
                          Nu mai exista carnet de service la logan 2 ( fizic). Doar varianta electronica. Iar acolo apar reviziile numai daca au fost făcute la o reprezentanta Dacia.
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • #28
                            facturile nu sunt online nu?
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #29
                              Mda , totusi este ciudat ca un motor mic de 1.2 aspirat, si pe gpl, sa reziste atatia km de mers constant cu 140km/h pe gpl si sa nu fi avut nici o problema..chiar asa n.o fi schimbat nici o garnitura de chiulasa , nimic?
                              Ce mai multi km i.am vazut la un taximetrist cu un logan 1 , 1.6 mpi 8v , cu 368.000 km.. dar 660.001 , sunt km de tir ) .. Totusi, chiar nu o fi avut nici o interventie la motor? Dar ce motiv ar fi avut sa minta?

                              Comment


                              • #30
                                E benzina aspirat...motoarele astea nu au moarte. Cred ca ele merg si cu ulei radioactiv de la MC'Donald

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google