Accident Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    ciresel incearca pe net la firme mari autorizate , autokarma , autohut , epiesa ,etc

    ai factura si garantie plus ca-s noi , originale. pretul e mult sub reprezentanta si cred ca se apropie de sh-uri.

    poftim un link sa te ajute:bara fatahttp://www.epiesa.ro/bara-protectie-.../subcat-10287/ .
    far :http://www.epiesa.ro/far-insertie-da.../subcat-11757/

    nu vreau sa fie considerat reclama, se poate sterge daca deranjeaza.
    de curiozitate la dezmembrari cat vor pe far si pe bara fata ?
    Last edited by Costi-bc; 9 June 2015, 13:31.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • #47
      am gasit cu 300 bara din fata si 250 un far.deci e mai ieftin ca oricare pret de nou..

      Comment


      • #48
        e bun site-ul , cei care stau in zone rupte de "civilizatie" sunt la mana samsarilor, asa am o comparatie si pot alege, negocia.......

        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • #49
          pai daca el a gasit la suceava ieftine tu la piatra nu gasesti?

          Comment


          • #50
            Originally posted by sorin1983 View Post
            pai daca el a gasit la suceava ieftine tu la piatra nu gasesti?
            sectorul 3 bucuresti
            nu prea le gasesti in judetul tau , plus de asta nu ai masina sa te duci dupa ele. is multi tzepari pe net si nu stii ce platesti. vezi daca le trimite cu verificarea marfii la destinatie si plata ramburs sau cum ii zice.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • #51
              Am rugamintea sa reveniti la subiect ca ati facut thread-ul varza!
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #52
                Am găsit toate piesele la 1300 de lei. In parte sh în parte noi. Din fericire, plasticele chiar dacă le am luat prin curierat,au fost exact ca în poze adică fără nicio fisura. Fără supărare cei mai neserioși au fost în buc, în Ardeal mult mai ok. Asta ca fapt divers
                Am renunțat la halogene, din pricina banilor, când o sa am bani o sa le pun și pe alea.
                Sapt viitoare masina va fi gata, voi posta poze
                Mulțumesc userilor care m au ajutat cu sfaturi
                Pt cine interesează pun aici prețu la piese
                Bara fata cu grila de sus și jos. 600sh.noua e peste 1300 cel mai ieftin
                Far 250sh. 600 nou
                Armatura fata 275
                Alte plastice noi 200ron

                Și încă o completare.am făcut o comparație și pe piața sh preturile de Logan 2 îs comparabile cu mărci noi de renume cum ar fi golf 6 sau chiar insignia. Și cu asta am dizolvat și mitu ca Logan e o mașină ieftina de întreținut. Ca nu este...
                Last edited by ciresel; 12 June 2015, 22:12. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #53
                  foarte bun review-ul, pretul real al pieselor ar trebui sa fie cu 50% mai mici......ma refer la cele noi, cu tot cu adaos, ..... masina este low cost......

                  trimis de pe tableta cu WI-FI
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • #54
                    Asta e strategia de marketing marca Renault. Cumperi masina cu un pret mai mic, dar te distrug la piese si revizii. In schimb avem RCA si Casco mai ieftine doar pentru simplul fapt ca avem dacie

                    Comment


                    • #55
                      nu poti baga pe CASCO orice fleac, 2-3 lei costa o agrafa.....pret real pana 1 leu, fleac + fleac.......

                      trimis de pe tableta cu WI-FI
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by ciresel View Post
                        . Și cu asta am dizolvat și mitu ca Logan e o mașină ieftina de întreținut. Ca nu este...
                        Iti scapa un lucru; asta nu e intretinere. Asta e o reparatie dragule, in urma unui accident. O fi scump un far de logan, da' pe ala nu-l schimbi in operatiunile de intretinere; nici bara. Astea tin cat "traieste masina".
                        ...
                        Si uite asa aruncam in spatiul public tot felul de pareri deformate, emise sub efectul unor factori emotionali, care ne impiedica sa fim realisti.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #57
                          intretinere......ohh.....tot un......sunt direct proportionale, in legatura directa.....

                          trimis de pe tableta cu WI-FI
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • #58
                            Voi realizati ca Dacia pune aceleasi consumabile ca toti producatorii auto? Atunci nu vad de ce ei ar practica preturi sub nivelul pietei, nu sunt societate caritabila.
                            Daca punea ulei de floarea soarelui si dres de dama in loc de distributie era altceva, dar deja o dam in off topic.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Bizo View Post
                              Asta e strategia de marketing marca Renault. Cumperi masina cu un pret mai mic, dar te distrug la piese si revizii. In schimb avem RCA si Casco mai ieftine doar pentru simplul fapt ca avem dacie
                              Stai ca nu inteleg:
                              Ce piese, pe care le inlocuiesti tu la masina, le produce Renault? Ulei, filtre, distributii, faruri, bare parasoc, discuri, telescoape, placute?.
                              ...
                              Mai baieti, orice masina are un pret de productie, mai mare sau mai mic, iar atunci cand o "faci din bucati", pretul e total diferit. De ce oare? O fi vina producatorului? Oare de ce asiguratorii dau totala, la orice fleac de accident? Numai la Logan se intampla treaba asta?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #60
                                intretinere+reparare=mentenanta......discutii..... .degeaba.....nu are rost pt comparatii

                                trimis de pe tableta cu WI-FI
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google