Accident Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Accident de circulatie= mentenanta.
    ...
    E clar; chiar nu are rost sa mai discutam. Cel putin din punctul meu de vedere.
    Last edited by IancuMIC; 13 June 2015, 09:18.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #62
      sper sa nu "fiu spanzurat in piata publica"....o mica clarificare, accident....factor extern ce are rezultat o reparatie a obiectului defect, reparatie ce se face cu componente de origine sau nu, costuri suportate de asigurator si propietar, toate intra in mentenanta......concluzie: mentenanta la Dacia , masina low cost, este "insuportabila".....

      trimis de pe tableta cu WI-FI
      Last edited by Oti; 13 June 2015, 10:00.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • #63
        si totusi ti-ai cumparat asa ceva... vinde-o.

        Comment


        • #64
          Probabil m am grabit in exprimare.intr adevar intretinere nu este tot una cu inlocuirea diverselor piese, care in cazul meu s au defectat din alte motive decat uzura.
          Insa,logica nu este corecta sa ceri aceeeasi bani pe un plastic,unde la alta marca ,desi are aceeasi functie, este mult mai bine facut si cu mai multa materie prima.
          Ca sa nu mai spun ca Dacia este masina nationala,si ar trebui sa aiba,culmea, preturi mai mici,aici in Romania,nu?

          Comment


          • #65


            ti se pare scumpa?
            se gasesc inclusiv la culoare pe 250-350 lei...

            daca vroiai reparatii la reprezentanta trebuia sa iti faci casco.

            Comment


            • #66
              este sh,si eu am gasit la 300. uite si pt golf 7 http://www.pieseauto.ro/bara-fata/vw...284696674.html aproape la acelas pret,basca are si grila si sunt sigur ca si mai trainica,nu?
              Oricum as dori sa inchei polimica aici.Se poate acum ,in urma accidentului sa fiu un pic iritat si de aici idei care nu si au rostul.
              Last edited by ciresel; 13 June 2015, 10:39.

              Comment


              • #67
                Originally posted by sorin1983 View Post
                http://www.pieseauto.ro/bara-fata/da...628566097.html

                ti se pare scumpa?
                se gasesc inclusiv la culoare pe 250-350 lei...

                daca vroiai reparatii la reprezentanta trebuia sa iti faci casco.
                Bara fata Logan 3...
                Numai vanzatorii de sh-uri au asemenea expresii.
                Dar parcurile de dezmembrari sunt un lucru bun, iesim mai ieftin si salvam resursele planetei pentru ca folosim piese deja produse.
                Last edited by mr.K; 13 June 2015, 16:32.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by sorin1983 View Post
                  http://www.pieseauto.ro/bara-fata/da...628566097.html

                  ti se pare scumpa?
                  se gasesc inclusiv la culoare pe 250-350 lei...

                  daca vroiai reparatii la reprezentanta trebuia sa iti faci casco.
                  la 250-350 cred ca sunt turcesti. eu am cautat pt ph2 bara fata blu navy de am innebunit si n-am gasit nimic. piese de logan 2 cred ca se gasesc mult mai greu. pana la urma o sa iau una noua oem.
                  la dezmemrari trebuie sa fii cand aduce masina.
                  eu n-am vazut pe nimeni sa gaseasca ceva din ce cauta pe topicurile dedicate de dezmembrari. asa ca nu e chiar asa cu piesele din dezmebrari.

                  Comment


                  • #69
                    ba e. ca tu nu ai gasit bara fata gata vopsita albastru navy e partea a2a. ghici unde sunt botite majoritate. apoi fiind destul de nou tipul de masina si cu taxa platita multe se repara si in fine cate crezi ca s albastru navy d' alea ? 5 maxim 10 la suta ?

                    si unii au gasit piese buna la dezmembrari.

                    alta e intrebarea mea. de ce la dacia nu se pot comanda piese de caroserie decat pe original si foarte scumpe??? la majoritatea marcilor auto gasesti producatori , turcisme , chinezarii...
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • #70
                      eu zic ca blu navy sunt cele mai multe, umar la umar cu cele albe.
                      cum nu sunt turcisme ?! tocmai ziceam de bara turceaca, ca alea sunt mai ieftine. cum te-a atins unul se sparge. prefer una scumpa sau sh dar de origine.

                      uite, astea sunt turcesti. noua la 280 de lei.
                      Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                      si de ce ai ingosat "albastru navy" ?! asta e denumirea oficiala dacia: blu navy, nu albastru... nu bleumarin.
                      Last edited by B997NDL; 13 June 2015, 18:48. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #71
                        @sorin1983 Bara găsită de tine e pentru E0 sau cel mult E1 pentru E2 trebuie decupaje suplimentare(ornamentele de la proiectoare) și nu stă nimeni să le facă cu traforajul.

                        Cât despre Logan 3, asta e nivelul.

                        Apropo pentru E2
                        bara fata as
                        620220617R
                        149,75e+tva
                        (620220617R+620101489R)
                        +vopsea

                        grilă calandru dacia
                        623103971R
                        162e,+tva

                        grila inferioară i
                        622544633R
                        60,13e+tva

                        + groază de plastice aprox 50euro

                        Liber la comentarii
                        Last edited by t0rquemada; 13 June 2015, 19:06.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #72
                          Eu am luat fara decupaj pt ceata.observ ca are alt cod producator.intrebare:se poate vopsi?e acelas plastic ca la cel pt proiectoare?bara banuiesc ca este pt loganul cel mai ieftin deci e neagra

                          codul este 620229493r.nu ma interseaza becurile de ceata ,doar sa se poata vopsi.Ma poate lamuri colegu daca in afara de proiectoare ceata,mai este vreo diferenta?
                          Last edited by ciresel; 13 June 2015, 21:34. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #73
                            sigur ca se poate vopsi. doar nu crezi ca au facut bare antivopsea...
                            nu mai e nicio diferenta. ce ar mai putea fi ?! tu n-ai avut proiectoare ?
                            sau ai avut si renunti la ele ?

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Oti View Post
                              la cat de avariat este Golf-ul......cate stele are comp cu Loganul? aici miroase a taieri de costuri serioase, a avut Golful 60km/h? la cum arata Loganul zici ca la lovit trenul.....

                              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

                              conteaza si zona unde a lovit, ca in artele martiale.....cu un deget......

                              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                              Nu pot sa cred ce discutii vad aici. Nu conteaza cum se deformeaza masina, conteaza ce simt pasagerii. Eu am vazut pe viu 2 tamponari asemanatoare: megane intrat in fundul unei dacii 1310: meganul praf zici ca intrase intr-un zid si dacia nu avea absolut nimic. Acum intrebare? In care masina esti mai sigur???? Conteaza cum protejeaza pasagerii nu cum arata masina dupa tamponare.
                              Iar domnul skid_oznel sau ce nickname ai: dacia a pierdut punctaj la sistemele de avertizare nu a castigat: pt ca daca te uiti la rezultatele ncap protectia pasagerilor este de 80% iar la sistemele de avertizare sandero are un procent de doar 57 %.
                              Iar pentru cei ce se minuneaza de viteza mica in momentul accidentului recititi manualele de fizica de clasa a7a si veti vedea ca fortele in astfel de cazuri se aduna si vitezele se compun. Deci daca el mergea cu 10 km/h si vw-ul cu 40 => accident la o viteza totala de 50 km/h comparabil cu intratul intr-un zid cu 50 km/h (asta daca ne gandim la impact frontal si nu la unul lateral in care se descompune viteza in cele 2 componente pe axe )
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                Mythbusters - Car crash force

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google