Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta este programul folosit Logan sandero atașez poze și pași care iam urmat poza de la nickey dar cu ușa deschisa
    Attached Files

    Comment


    • Am uitat de poza sunt nervos rau
      Attached Files

      Comment


      • Am urmat întocmai pași descriși se aud actuatoarele lucrând cam un min senzorii de parcare la final îmi da 2 eroei una la injecție și una la abs am șters și alea dar degeaba poate am greșit ca am făcut toate cele 3 încercări cu ușa deschisa stau. Sa ma calmez și încerc din nou mie îmi trepideaza la fel ca inainte

        Comment


        • Nu am selectat cfco elm chinezesc

          Comment


          • @ Ireaza27, si cu interfata neavand alte detalii (pe care insa le-ai dat colegilor pe PM) am oferit trei variante in ordinea "severitatii". S-a dovedit a fi cea mai "neagra".
            Nici acum nu am alte detalii si nu mai doresc sa fac presupeneri, dar iar pare a fi cea mai urata indiferent ce program folosesti sau instructiuni (unele chiar gresite) ori le citesti de "enspe" ori.
            Pentru binele tau insa sper ca macar de data asta sa ma insel (repet este doar o presupunere) si las colegii mai experimentati in calibrari sa te indrume.

            PS: cand doresti poti citi posturile #5557 respectiv #5449 si #5450.
            Bafta cu "recalibrarea" si stai linistit ca pana la urma o vei reusi cu calm si rabdare.
            Last edited by Gil26; 5 September 2020, 19:35.

            Comment


            • Acele erori sunt normale si apar in timpul calibrarii. Le stergi dupa calibrare. De unde tragi concluzia ca nu a mers calibrarea atat timp cat ai valori diferite dupa?

              Comment


              • E rahat de masina, cele dotate cu Easy-R, sa-ti bagi picioarele în ea de cutie robotizata. Mai bine manuală, fara alte batai de cap sau un Duster 4x2 sh motorizari 1,5dci cu cutie de viteze automata EDC.
                La nici o alta masina nu am mai auzit pe nimeni sa stea sa faca calibrari la cutia de viteze.
                Renault iar si-a batut joc de Dacia si le-a dat toate gunoaiele demodate si vechi care le aveau prin depozite.
                La fel facuse si cu Dacia 1300 si Oltcit de i-a dat afara Ceaușescu din tara.
                Sa mai zic de 1,4 1,6 mpi si 1,2 16v care le puse pe Logan?
                Originally posted by Ireaza27 View Post
                Am urmat întocmai pași descriși se aud actuatoarele lucrând cam un min senzorii de parcare la final îmi da 2 eroei una la injecție și una la abs am șters și alea dar degeaba poate am greșit ca am făcut toate cele 3 încercări cu ușa deschisa stau. Sa ma calmez și încerc din nou mie îmi trepideaza la fel ca inainte
                Last edited by pistritu; 5 September 2020, 19:47.

                Comment


                • Comment


                  • nu reusesc sa incarc clipul facut este pus pe youtube calibrare easy-r daca doreste cineva sa vizioneze

                    Comment


                    •  

                      Comment


                      • @ Ireaza27 am vizionat filmuletul de prima data si se observa ca ai urmat intocmai "instructiunile" pe care le-ai primit (cu unele greselii). Daca doresti poti incerca si celelalte "instructiuni" cu EcuTweaker (dar bineinteles dupa ce le citesti de cel putin 5 ori).

                        Problema pe care am tot sesizat-o este ca nu se doreste\vrea sa se inteleaga de ce, pentru ce, cand si cum se fac aceste calibrari. Dovada ca dupa posturile la care am facut referire s-a scris "Daca ar intra mai multi "in hora" asta, poate ne-am lamuri mai repede" respectiv "Incep sa nu mai inteleg nimic..."
                        Iar cazul colegului Ireaza27 ar putea fi o alta dovada. Raman la parerea (dar sper sa gresesc, si imi pot cere chiar scuze pentru asta) ca el face aceste "calibrari" degeaba (doar o presupunere bazata pe o "frantura" de informatie oferita aici, pe care o pot si sublinia).
                        Last edited by Gil26; 5 September 2020, 20:53.

                        Comment




                        • AC063 was terminated, before the second response was received from the control unit.

                          063.png

                          Comment


                          • Correct as usual. And I expect it to be the same with EcuTweaker.

                            PS: iar la intrebarea "De unde tragi concluzia ca nu a mers calibrarea atat timp cat ai valori diferite dupa?" raspunsul meu "probabil" ar fi ca nu avea cum "sa mearga", iar despre "valori diferite" poate fi o alta lunga discutie.

                            Comment


                            • Din filmulet mi s-a parut ca dupa recalibrare la "transmisie automata" nu au aparut cele doua erori , semn ca in realitate calibrarea nu a fost completa . Am vazut bine oare ?
                              Sa explice Gil26 in lungile lui tirade ce ce nu avea cum sa mearga (operatia de calibrare) si sa deschida discutia despre "valorile diferite" si "unele greseli" observate in operatiunea lui Ireaza27 . Invata si pe altii , nu tine doar pentru tine informatiile , asa cum te-au invatat si altii pe tine . Nu asa sustii mereu ? Da drumul barajului , sa ne inunde volumul cunostintelor tale . Ajuta-ne , fa lumina in intunericul in care orbecaim .
                              Last edited by georgstelsib; 6 September 2020, 07:30.

                              Comment


                              • Atasat capturi din filmulet (dar atentie la celelalte "semne").
                                In rest: No comment! (foarte scurt )
                                Attached Files
                                Last edited by Gil26; 6 September 2020, 07:43.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google