Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In expresia "de maxim 90CP" incap si cei 75 CP de pe 1.0 sce.

    Comment


    • Test drive Duster 1.5l dCi EDC 4x2

      Don't forget to subscribe to our channel! For comments, more details, pictures and videos: http:/www.turatii.ro

      Comment


      • Originally posted by Cromatic View Post
        Arata frumos accesorizata ca in poza de mai jos (din catalog).

        Se pot pune acuma si pachete din astea la Dacia ?
        La fel cum are vw R-LINE sau audi S-LINE...

        Mai bine puneau si ei un motor potent, nu sa ofere elemente de tuning. Bine ca nu i-o pus si un eleron la optionale...

        Comment


        • Volanul in splendoarea lui:
          Attached Files

          Comment


          • Arata intr-adevar muuult mai bine decat raposatul! insa nu-mi prea place acel satelit de comanda din spatele volanului , e prea patratos , imi da impresia ca l-au pus in ultimul moment de pe megane II , ma asteptam sa fie mai rotund , mai mic , mai placut ochiului .

            La mine acel satelit la L1 Ph2 din 2012 arata mult mai frumos , colturi rotunjite , mai mic!! ma asteptam sa vad si aici acelasi lucru!!
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Bun. Are volan nou si deja e o alta masina ? Ca nu inteleg ce-i cu atatea laude...

              Comment


              • E ...un inceput. Azi un volan, peste 5 ani niste scaune ca lumea. Motorizarile tind spre limita de 500 cc.

                Comment


                • mr.K da...volanul este ok...scaunele...execrabile...nu poti dormi in ele...am tot incercat...dar nu cred ca scaunele sunt problema...ci masina ...ca nu sta pe sosea...tot trebuie sa invarti de volanul ala...cum fras sa mai adormi. Plus ca...daca mergi cu masina 27 zile non-stop...fras...n-au gaura pt buda...Dar eu sper sa puna un motor de 6L cu 200cp (deh...nu multi "meseriasi" pot pleca cu masina de 75-90 cp fara sa dea in nas..)...asa mai poti merge cu 130 km/h pe autostrada.

                  Folosesti excesiv punctele de suspensie; arata groaznic textul. Ce faci alergi, cand scrii?
                  Last edited by IancuMIC; 28 November 2016, 12:48.

                  Comment


                  • Noroc pentru Dacia de faptul ca mai sunt si oameni ca bolovan, care se multumesc doar cu ce ofera Dacia, ba am impresia ca le da prea mult, chiar.

                    Comment


                    • mr.K asta imi permit sa cumpar si sa intretin corespunzator. Asa ca sunt multumit cu alegerea facuta. Alternativa era sa stau pe forum si sa arunci cu pietre in ceva ce nu-mi permit...doar din invidie ca nu-mi permit altceva decat o coaja sh.

                      Comment


                      • Opriti-va aici, cu genul asta de discutii.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Am intele domnule moderator IancuMic

                          Comment


                          • M-am uitat la volanul meu, nu simt urma de invidie fata de volanul de pe facelift.

                            Comment


                            • Eu nu inteleg ce atata incrancenare, Dacia ofera o gama de masini cu aspect, motorizari, dotari si calitate a materialelor folosite asa cum le-au gandit ei respectand standardele in vigoare, mentinandu-se intr-un target de pret vizand un anumit segment din piata auto si atunci, e simplu - daca nu-ti place, nu e ceea ce-ti doresti si nu te regasesti in segmentul respectiv, n-o cumperi, atata tot.

                              Introducerea unor motoare mai puternice atrage modificarea si a altor subansamble apoi toate modificarile se tin lant (nu se poate altfel in conditii de siguranta) si se vor regasi in pretul final deci pe partea asta nu poti sa ai mai mult fara sa platesti mai mult ori un astfel de cumparator nu se regaseste in acel segement iar daca producatorul mentine pretul pentru a nu depasi segmentul afecteaza profitul si nu mai e rentabil.
                              La aceeasi bani, in prezent primesti mai multa masina la aceeasi clasa de echipare fata de ce primeai la Logan 1 si nu puteti sa spuneti ca nu-i asa - asta inteleg eu din deviza "Pentru că românii vor mai mult".
                              Last edited by Cromatic; 28 November 2016, 13:28.

                              Comment


                              • Primesti motoare mai mici, stai linistit ca nu face economie renault. In afara de tabla, care chipurile ar fi mai buna, fiabilitatea per ansamblu este mai mica, cu toate ca are mai multe brizbrizuri pe ea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google