Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corect, trebuie mecanici cu certificare speciala(dar există).
    La GPL merge și fără certificare presupun.
    La sistemul de frânare se schimba lichidul dar cam la 3 ani din câte înțeleg(sau când se testează și nu e ok).
    Oricum am tot citit pe forum de motorul 0.9 TCe și pare mult mai fiabil decât ma asteptam(inclusiv turbina) , vibrații reduse deci trebuie sa mai updatez și eu din idei preconcepute

    Comment


    • O hibrida consuma in oras in jur de 4-5 l/100 km. Tinind cont de faptul ca e mult mai scumpa fata de o masina similara cu motor termic, ca sa iti amortizezi diferenta de pret din consum ar trebui sa ti masina cel putin 7 ani.

      Comment


      • Salut,

        Eu am facut cerere de test drive pe site la Dacia ( pentru Cluj-Napoca ) si inca nu m-au contactat desi scrie ca o sa te sune cineva in 2h lucratoare.

        Daca nu au masina de test macar sa te anunte.

        Eu as fi interesat sa iau Logan 1.0 ECO G - Confort in leasing. Am vazut ca au bagat Sandero Stepway in finantare.dacia.ro si daca il iei pe leasing ai 5 ani garantie si 5 ani intretinere gratuita.

        Ma gandesc sa dau maxim de avans si sa restu rate pe 3 ani ca sa fie cat mai ok DPDV dobanda

        Comment


        • Avansul este fix, 5%, nu poti da mai mult, asta era inainte, masina se achita integral, la livrare , minus avans, tichet tabla, prin virament bancar direct in contul Dacia Ro.

          Comment


          • Eu știam că se poate da 70% din valoarea mașini iar restul rate.Atenție la valoarea reziduală.

            Comment


            • Stiti cumva cate stele EURONCAP au noile generatii de Sandero si Logan?
              Am cautat dar nu e nicio informatie disponibila nicaieri, sigur s-au efectuat testele inainte de scoaterea din fabrica.

              Comment


              • Originally posted by alex1ioan View Post
                Avansul este fix, 5%, nu poti da mai mult, asta era inainte, masina se achita integral, la livrare , minus avans, tichet tabla, prin virament bancar direct in contul Dacia Ro.
                Intra pe finantare.dacia.ro și o să vezi că poți alege valoarea avansului

                Comment


                • Originally posted by EmanuelO View Post
                  Stiti cumva cate stele EURONCAP au noile generatii de Sandero si Logan?
                  Am cautat dar nu e nicio informatie disponibila nicaieri, sigur s-au efectuat testele inainte de scoaterea din fabrica.
                  Testele se efectuează după ce începe producția, nu înainte

                  Comment


                  • S-or fi schimbat vremurile (nu contrazic)si mergem iar cu plasa de Arpechim, plină de sute, sa cumpărăm o Dacia, deși......avansul sunt singurii bani lichizi care se dau la dealer.
                    Last edited by alex1ioan; 26 January 2021, 14:14.

                    Comment


                    • Originally posted by k0r3k7 View Post

                      Testele se efectuează după ce începe producția, nu înainte
                      Citisem asta de pe site-ul euroncap

                      "It is important to publish results as soon as possible in the life-cycle of a vehicle so that as many consumers as possible are able to make an informed choice. This means that Euro NCAP sometimes will test cars which are not yet available at dealers. In these circumstances, Euro NCAP selects cars from early production. Euro NCAP may visit the manufacturing plant to choose cars at random or VINs may be selected randomly from a list provided by the manufacturer. When the cars arrive at the test laboratory, they are checked to ensure they have the correct items of safety equipment. Under no circumstance Euro NCAP will test vehicles that are not fully type approved, are not from series production or not legally sellable to the general public. Any evidence found - before, during or after the tests - that casts doubt on the production status of the vehicles, will automatically lead to an invalid result and follow up investigations."

                      Daca tu ai alte informatii, nu te contrazic.

                      Comment


                      • Stiam ca cei de la NCAP cumpara masina ca sa nu o pregateasca producatorul inainte de test... O sa caut eventual informatia

                        Faza cu finantarea de pe site nu stiu daca merge la dealer.. Ma gandesc ca nu e pusa degeaba, mai ales ca vad ca au bagat si noul Sandero

                        Last edited by k0r3k7; 26 January 2021, 15:02. Reason: link gresit

                        Comment


                        • Platile adica orice plata peste 10,000 ron decit prin banca nu merge dusi banii cu roaba.

                          Comment


                          • Motorul ăsta de 100 cp,este vechiul motor de 999 cm la care i-au pus turbină?

                            Comment


                            • Nu. Cel de 1.0 SCe nu rezista de multe ori nici la GPL. Daca ii mai puneau si turbocompresor cred ca exploda.

                              Comment


                              • Esti sigur ca nu e acelasi 100% ? La fel de sigur esti ca nu rezista la GPL? În afara de cazul user-ului eugen.rusu5 , incert de altfel , care a mai si dispărut subit de pe forum, mai cunosti si altele? Taximetriștii il adoră iar pe tine te asteptam cu dovezi plauzibile, nu bârfe de prin trag.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google