Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan III - Comanda și Termen de Livrare

    Titlul e destul de clar, propun să postăm aici toate datele referitoare la posibilitatea plasarii unei comenzi pentru Logan III și eventualele termene de livrare.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

  • #2
    Azi am dat avansul pt noul Logan eco g 100,agentul de vanzari a zis ca in martie o sa aiba loc livrarea,prin programul rabla pret 11.600,varianta comfort,plus ac automat,navigatie,senzori fata ,spate,camera marsarier si avertizare unghi mort.

    Comment


    • #3
      Felicitări! Așteptare ușoară!
      La banii aceștia este best buy, părerea mea.

      Comment


      • #4
        @ playmaker831 asteptarea (termenul de livrare) cred ca este acceptabila, sa o stapanesti sanatos si multi kilometrii fara probleme. Desi fiecare cu preferintele sale (discutiile precedente) consider ca ai facut o alegere buna, plus optionalele alese (si eu am preferat sa achizitionez masina cam ”cu de toate”).
        Se pare ca esti primul de pe acest forum care ”a spart gheata” cu noul Logan3, asteptam si impresii despre masina (destul de probabil ca se vor mai deschide si alte topicuri in aceasta sectiune).
        Drumuri bune!
        Last edited by Gil26; 16 January 2021, 01:29.

        Comment


        • #5
          Originally posted by playmaker831 View Post
          Azi am dat avansul pt noul Logan eco g 100,agentul de vanzari a zis ca in martie o sa aiba loc livrarea,prin programul rabla pret 11.600,varianta comfort,plus ac automat,navigatie,senzori fata ,spate,camera marsarier si avertizare unghi mort.
          Felicitari! Vei plati 11600 sau iti mai scade si tichetul si ajungi la 10000?

          Comment


          • #6
            e 12848 din care se scade tichetul 7500 de lei ,dar pe tichet platesc 1500 lei.O sa platesc 11 600 de euro
            Last edited by 77sky; 16 January 2021, 17:00.

            Comment


            • #7
              Ai dat masina veche in schimbul celei noi? Programul Rabla 2021 inca nu a fost publicat oficial din ce stiu.

              Comment


              • #8
                Nu am dat mașina, o să iau tichetul de la reprezentanță cu 1500 de lei,așa am facut și anul trecut,ei se ocupă de tot.

                Comment


                • #9
                  Agentul de vânzări a spus că programul rabla este aprobat pe perioada 2020-2024 și in mod sigur o să înceapă in martie sau cel târziu aprilie.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by playmaker831 View Post
                    Azi am dat avansul pt noul Logan eco g 100,agentul de vanzari a zis ca in martie o sa aiba loc livrarea,prin programul rabla pret 11.600,varianta comfort,plus ac automat,navigatie,senzori fata ,spate,camera marsarier si avertizare unghi mort.
                    Felicitari pentru achizitie, multi km fara evenimente!
                    AI primit vreun discount de la Dacia? Gen cateva optionale sau un set de anvelope?
                    Am avuzit zvonuri ca ar fi si o reducere de 500 euro.
                    Este acelasi motor ca cel de pe duster 1.0 TCe GPL?
                    Cred ca ar fi util un topic aici pe forum si despre motorul acesta. Sunt curios cam care este costul reviziilor la 1.0TCe GPL si cam cat consuma.

                    Comment


                    • #11
                      Nu am primit decât 100€ discount,cred că este același motor ca la Duster,am fost sunat și de reprezentanța Serus Chiajna,care mi-au facut ofertă gratis pachetul legislativ și covorase ,total de 98 €in plus față de ce ofereau cei din Tg Jiu,și au zis că au și pe stoc Dacia Logan cu livrare imediată dar fără programul Rabla.

                      Comment


                      • #12
                        Comandat pe 21.12.(ca sa beneficiez de Rabla) Sandero Stepway Confort, 1.0 + GPL , livrare estimata undeva la sfarsitul lui februarie (nu e Logan dar tot din familie e!)

                        Comment


                        • #13
                          Felicitari pentru alegerea facuta! (si de la un posesor de Sandero Stepway2)
                          Poti sa mai oferi te rog cateva detalii: termen de livrare, pretul final, dotari, etc...?

                          Comment


                          • #14
                            Mea culpa, am vrut sa scriu pe langa termen de livrare (care se pare ca tot de cam doua luni este si la noile modele Sandeo Stepway).

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Gil26 View Post
                              Felicitari pentru alegerea facuta! (si de la un posesor de Sandero Stepway2)
                              Poti sa mai oferi te rog cateva detalii: termen de livrare, pretul final, dotari, etc...?
                              E varianta Confort , culoare orange Atacama, jante de aliaj Mahalia, echipare completa, cu cotiera , frana de mana electrica, acces fara cheie, avertizor de unghi mort, Medianav, camera marsarier, senzori parcare fata spate, planseu dublu portbagaj. E planificata pentru fabricatie pe 18.02. (asa mi-au zis cei de la Dacia) s-ar putea si mai devreme, asta inseamna ca ajunge la dealer pe la sfarsitul lui februarie. Si eu am un Stepway 2 , diesel , dar pe care il folosesc acum numai prin oras si sincer e cam greu cu diesel-ul numai prin oras. Am tot cautat dimensiunile la roti fiindca trebuie sa iau anvelope de iarna (masina vine cu anvelope de vara) si mi-as lua si niste jante pentru iarna. Am amflat dimensiunile de la jante , mai putin diametrul gaurii centrale. Pretul final cu Rabla e vreo 13490, nu cred ca mai pot sa ciupesc ceva, o sa incerc dar e greu cu dealer-ii astia a lui Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google