Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am comandat si eu modelul Sandero Stepway, cu ceva optionale, pe 09.06.2021. Livrarea estimata pentru luna august. Aveti idee cam in cat timp primesc VIN-ul?

    Comment


    • Originally posted by VonRundstedt View Post
      Aveti idee cam in cat timp primesc VIN-ul?
      Cam 20 de zile.
      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

      Comment


      • Norocoșilor.
        Eu am comandat Loganul pe 20.05, si am primit termen de iesire din fabrica undeva in luna septembrie.
        Am pus cam tot pe ea.
        Sa fie termenul asa întârziat din cauza Media Nav ?

        Comment


        • Originally posted by MyhayInferno View Post
          Sa fie termenul asa întârziat din cauza Media Nav ?
          În general, când faci o comandă personalizată termenul de livrare e cam de 2-3 luni, pentru că mașina ta va face parte dintr-un lot/șarjă. Loturile se organizează pe caroserii, culori, echipări, etc.
          Contează și momentul comenzii pentru că poți să fii aproape de constituirea unui lot, sau departe de el. Tu probabil te-ai încadrat departe de un lot care să cuprindă combinația dorită de tine. Prin urmare, chiar și fără pandemie și criza de semiconductoare, ai fi primit un termen de livrare cam pe la jumătatea lui August.
          Poți să te consideri norocos și tu pentru că pandemia și criza de semiconductoare ți-a mai adăugat doar câteva săptămâni peste acel termen.
          Deci Septembrie e un termen rezonabil în condițiile date, aproximativ 3,5-4 luni de la comandă.

          Dacă dealerul ți-a tipărit Bonul de Comandă și pe el este prezent un VIN real (nu cel fals, temporar), în partea de jos al primei pagini ar trebui să ai numărul săptămânii în care fabrica se angajează estimativ-pesimist să-ți livreze mașina.

          Ar trebui să-ți primești mașina cu 2-3-4 săptămâni înainte de acea săptămână dacă nu se întâmplă nimic deosebit.
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • Salutare , am făcut comanda pe 6 luna aceasta,zi în care am dat și avansul,de un logan confort eco-g cu ceva opționale inclusiv media nav iar agenta mi-a spus ca teoretic livrarea ar fi la sfârșitul lui iulie sau septembrie deoarece dacia nu lucrează luna august având concediu ! Aveți ceva informații dacă fabrica produce/livrează în august ? Țin sa precizez ca nu am primit VIN sau livrare estimativa încă! Mulțumesc

            Comment


            • Parca n-as prea crede c-ai putea s-o primesti in iulie.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Originally posted by Nick Tizu View Post
                .......agenta mi-a spus ca teoretic livrarea ar fi la sfârșitul lui iulie sau septembrie
                Așa cum spune și @ursamajor - e greu de crezut că vei avea pe mână mașina în Iulie - doar dacă lotul de Iulie are sloturi goale și configurația ta își găsește locul acolo. Nu e imposibil.
                Da' eu nu mi-aș face speranțe deșarte.

                Originally posted by Nick Tizu View Post
                Aveți ceva informații dacă fabrica produce/livrează în august ?
                Informațiile sunt contradictorii. Nu știu nimic concret.

                Originally posted by Nick Tizu View Post
                Țin sa precizez ca nu am primit VIN sau livrare estimativa încă!
                Abia după ce primești VIN-ul vei știi de fapt în ce lot te găsești.
                Până atunci vorbim vorbe.
                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                Comment


                • Oficial, Uzina Dacia, întra în remont-concediu, toată luna august, ca în fiecare an, nefăcând rabat nici anul acesta, deși situația de fata , o impunea.

                  Comment


                  • E bun atunci...mulțam pentru răspunsuri...ne înarmam cu răbdare...și așteptăm neclintiți " jucăria "

                    Comment


                    • Produs neconform cu descrierea de pe site.
                      Materiale de slaba calitate.
                      Tetierele nu se potrivesc.
                      Am dat retur instant!

                      Comment


                      • Imi pare rau!
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Nici o problema, dar am scris sa nu o mai pățească si alții!

                          Comment


                          • Va salut revin cu info ..am sunat la vocea clientului și aștept sa sa ma sune cu detalii despre productie/livrare ...iar în legătură cu luna august s-au sistat concediile în masa al lucrătorilor dacia primind nota informativa ca vor trebuii sa își ia concedii pe rand fără a oprii fabrica datorita cererii mari de autoturisme ...deci ...se vor face producție/livrare inclusiv August ..Good news

                            Comment


                            • Nu vreau sa contrazic, nici sa stric bucuria, informații de la sursa, planificarea e facuta. De nenumărate ori, dealerii habar nu au. Uzina face angajări în perioada concediilor, tocmai pt a suplini absenta personalului, aflat la odihna, Producția nu va fi ,nicidecum ,la capacitatea normala, o parte din personal va reveni mai devreme din concediu(1 sapt), doar pt lucrări de mentenanță. Sper sa ai-aveti noroc!
                              Last edited by alex1ioan; 17 June 2021, 23:49.

                              Comment


                              • Cu toate astea, indiferent cât ne-am dori de mult, Uzina chiar nu are cu ce, criza componentelor se adâncește,tot mai multe fabrici întra în șomaj tehnic, China lasă Europa pe locul secund și e normal, trebuie sa-si vândă "tigaile" propri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google