Logan III - Îmbunătățiri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    O poți comanda la orice dealer Dacia - sau la magazine de piese auto care au acces la catalogul de piese Dacia-Renault (adică majoritatea distribuitorilor de piese auto).
    Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

    Comment


    • #62
      O alternativa mai ieftina, din sticla de 2.5L suc, nu am avut rabdare cu masurarea gaurii si a finisajului. Maine promit ca va iesi ata.
      Attached Files
      Last edited by 77sky; 11 February 2022, 10:48.

      Comment


      • #63
        A sosit și misteriosul manșon pentru bușonul rezervorului de lichid de parbriz pentru Logan/Sandero III - manșon care astupă spațiul liber din jurul bușonului astfel încât frunzele și alte chestii să nu mai pătrundă sub grila ștergătoarelor de parbriz și apoi să fie atrase în gura de admisie a aerotermei - apoi ele ajung în ventilator și acolo produc diverse zgomote.

        Codul de referință pentru comandă:
        668530569R - ETANȘARE GRILĂ AERISIRE
        Preț:
        63,32 Lei cu TVA

        Deci piesa există - dar încă nu e disponibilă online - am comandat-o eu și am plătit-o, nu am primit-o gratuit în garanție, nu am reclamat zgomote în aerotermă.

        Am făcut și un video cu "montarea" la locul lui - https://www.youtube.com/watch?v=SYV0q-fG3yU
        Attached Files
        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

        Comment


        • #64
          de unde a fost comandata?

          Comment


          • #65
            Eu am comandat-o de la reprezentanta. Multumesc de idee, DFA !

            Comment


            • #66
              Originally posted by Mihai2k4 View Post
              de unde a fost comandata?
              Te duci la orice dealer Dacia, la recepție service (nu la vânzări mașini), unde o poți comanda, cu codul de referință respectiv, te notează (nume, telefon) și când sosește te sună să vii să plătești și să ridici piesa. Durează aprox. 5 zile lucrătoare - dar de fapt contează cât de departe este dealerul de depozit. Nu se plătește transport.
              La alți dealeri poate e altă procedură, la Buzău așa este.
              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

              Comment


              • #67
                Salutare !
                Rog un moderator sa mute postul in caz ca nu e in categoria corecta.
                Pe Comfort-ul meu nu am senzori parcare sau camera(deh, am gresit ...).
                Am inteles de la cineva care a montat ca se poate face retrofit in reprezentanta.
                A efectuat cineva operatiunea asta de curand si daca da, cat a costat cap-coada si cat a durat? E complicat?

                Multumesc !

                Comment


                • #68
                  Salutare
                  Am montat garnitura pe SANDERO STEPWAY, dar am impins-o pana a intrat sub grilaj
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 4 photos.

                  Comment


                  • #69
                    Pune si tu, te rog, niste poze mai mari :-)

                    Comment


                    • #70
                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 2 photos.

                      Comment


                      • #71
                        Multumesc. Pare ok si asa. Cand o sa apuc o sa ma uit la o masina noua sa vad cum e pusa din fabrica.

                        Comment


                        • #72
                          Am comandat la dealer garnitura respectiva dar zic ca deocamdata nu este disponibila.

                          Comment


                          • #73
                            Am refacut protectia din sticla, alta nu mai fac. E de ajuns. Pana cand nu va fi mai ieftina ... 50 lei e mult.
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 5 March 2022, 20:49.

                            Comment


                            • #74
                              Stie cineva daca exista precablaj pentru camera spate sandero, logan?

                              Comment


                              • #75
                                Nu, nu există.

                                Odată cu camera se montează și cablurile.
                                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google