Logan III - Îmbunătățiri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    A venit vremea sa apara si unitatile multimedia chinezesti :-)

    Comment


    • #77
      Am multimedia, dar sa spunem inganfare nu am optat și pentru camera marșarier. Acum regret.

      Comment


      • #78
        Originally posted by madi View Post
        Stie cineva daca exista precablaj pentru camera spate sandero, logan?
        Cablajele sunt diferite in functie de echipare(cu 4 senzori,cu 6 senzori,fara senzori+cu/fara camera).Daca masina nu este, prevazuta cu camera, se va pune cablaj fara mufa de camera

        Comment


        • #79
          Nu am nici senzori , nici camera, nu am nevoie tot timpul. Sunt doar acele cazuri particulare cand dai inapoi pe ploaie noaptea , oglinzile laterale sunt cam zero.O sa mai ma interesez, poate cer o oferta montaj aftermarket la dealer.

          Comment


          • #80
            Știi cum e cu chestiile astea de ajutor, senzori, camere, etc.?

            Cam cum e cu telefoane cu încărcare fără fir. Strâmbi din nas. Pfff....Pentru amatori dom'le.... Sunt niște porcării inutile și scumpe până apuci să le folosești un timp. După aia îi vezi utilitatea și ți-o dorești să o ai tot timpul.

            Sau Android Auto/Apple CarPlay fără fir. La fel. Strâmbi din nas, e scump dom'le. Ce? E greu să bagi un cablu în telefon? Oricum trebuie să-l încarc! Nu? După ce vezi ce convenabil și ușor e, parcă nu mai e așa ușor să mai umbli cu cabluri prin mașină...
            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

            Comment


            • #81
              Pachetul cu camera era 400 euro si ajunsesem la limita cu banii, oricum am plusat mult atunci cand am luat masina.Oglinzile de la noile modele sunt mai pacatoase decat la logan 1.Daca eram din Bucuresti rezolvam problema cu 370lei conform spuselor lui Planetara.Asta e , cumva o rezolv eu.

              Comment


              • #82
                Originally posted by DFA View Post
                Știi cum e cu chestiile astea de ajutor, senzori, camere, etc.?

                Cam cum e cu telefoane cu încărcare fără fir. Strâmbi din nas. Pfff....Pentru amatori dom'le.... Sunt niște porcării inutile și scumpe până apuci să le folosești un timp. După aia îi vezi utilitatea și ți-o dorești să o ai tot timpul.

                Sau Android Auto/Apple CarPlay fără fir. La fel. Strâmbi din nas, e scump dom'le. Ce? E greu să bagi un cablu în telefon? Oricum trebuie să-l încarc! Nu? După ce vezi ce convenabil și ușor e, parcă nu mai e așa ușor să mai umbli cu cabluri prin mașină...
                Degeaba ai Android Auto Wireless ca optiune, daca nu poti incarca telefonul wireless ( sa aiba el optiunea asta ) SI sa o poti face in interiorul masinii, intr-un lacas special. La drum scurt, prin oras, merita. Daca in schimb ai mai multe drumuri scurte sau un drum mai lung, AA wireless consuma ceva baterie si trebuie dupa sa incarci telefonul. Prin acel cablu, faceai 2 lucruri deodata - incarcarea si transferul de date.

                Da, AAW iti protejeaza telefonul, mai ales mufa USB. Insa te obliga sa ai alte lucruri disponibile, pentru a putea sa te bucuri in totalitate de aceasta functionalitate.

                Comment


                • #83
                  Da, nu a zis nimeni că progresul e ieftin.

                  AA wireless consumă cam 20% din baterie pe oră. Evident, contează ce procesor și baterie are.

                  Și da, încărcare fără fir e disponibilă doar la telefoanele scumpe și foarte scumpe.
                  Attached Files
                  Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                  Comment


                  • #84
                    Capace protecție tija amortizor 18 lei/buc, 36 lei total. Cumpărate de la reprezentanta.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #85
                      Da un capac de cola nu merge pus acolo si costa "cam" tot atit ?

                      Comment


                      • #86
                        Daca te uiti bine seamana cu un joben, in mod normal cu aceste protectii vin montate pe amortizoarele aftermarket, daca nu cumva si pe serie.

                        Comment


                        • #87
                          Umpleti cu vaselina inainte

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by madi View Post
                            Nu am nici senzori , nici camera, nu am nevoie tot timpul. Sunt doar acele cazuri particulare cand dai inapoi pe ploaie noaptea , oglinzile laterale sunt cam zero.O sa mai ma interesez, poate cer o oferta montaj aftermarket la dealer.
                            Daca tot esti interesat sa pui camera as avea niste intrebari:
                            Cine iti monta camera si mai ales cine iti activa functia?
                            Nu in ultimul rand te-ai gandit ca pierzi garantia.
                            P.s .Avand in vedere ca nu ai mai spus nimic in topicul meu de bursa… clar nu ai fort destul de hotarat sa faci aceasta imbunatatire.

                            Comment


                            • #89
                              Nu știu de ce atâta rautate și suficienta, dacă o cumpărăm nu te interesa cum făceam acest lucru. .....
                              Last edited by 77sky; 22 March 2022, 19:30.

                              Comment


                              • #90
                                Salut căpăcelele de mai sus aveți idee se potrivesc și la Logan 2 2019 ??

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google