Placute de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ferodo Premier FDB 845 (exista 4 subtipuri) sunt cam cele mai eficiente placute pe care le poti cumpara fara sa treci in domeniul celor cu 0.5 si problemele aferente la rece.

    Discurile Brembo Easy Check HC vaz ca rezista foarte bine combinate cu FDB 845, dupa primul schimb de placute la 35.000 km, am masurat cu sublerul si daca se mentine ritmul actual de uzura nu sunt uzate la limita inferioara cand se duce si al 2-lea set de placute. Trebuie totusi insa sa ajung acolo si apoi sa ma pronunt. In anumite conditii pot produce un scartait discret, la viteze mici.

    Alessandro a asistat la un mic test de anduranta la franare si nu cred c-a avut motiv de nemultumire. Problema este ca unii vor frane de 911 pe Logan si cu bani putini pe deasupra.

    Cert este ca ABS-ul lucreaza eficient si dupa multe ''arestari'' ca la raliu. Cine nu-i multumit sa-si ia DS2500, dar sa nu comenteze apoi de scartait si de lipsa eficientei la rece.
    Last edited by dr_mke; 23 February 2012, 00:47.
    sigpic

    Comment


    • Brembourile astea Easy Check PVT sunt HC ? Hi-Carbon ? stiam ca alea de VAN cunt HC

      cum se pot identifica cele 4 subtipuri de 845 ? trebuie sa schimb placutele

      Comment


      • Am montat discurile jurid cu placute mastersport keramik ! Am cam 200 km s-au asezat relativ repede ! Voi revenii cu impresii !!!!
        Attached Files
        sigpic Adevarul trebuie sa se impuna fara violenta !

        Comment


        • cat au costat placutele ??

          Comment


          • 62 lei de pe crizantemelor sector 5
            sigpic Adevarul trebuie sa se impuna fara violenta !

            Comment


            • Mai bine luai ferodo fsl, macar erau ferodo ...
              Rahaturile de discuri si placute de frana aproape no-name ajung sa se ovalizeze repede, sa nu-ti mai tina frana de la a2a in sus, sa iti zgaltaie masina in timp ce franezi cu ele incinse ...
              am avut eu pe supernova discuri de frana klaxcar cu placute cica "de fabrica" si in 10 mii km imi ajunsese frana de mai bine opream cu picioarele
              mai bine mergi pe produse deja incercate si ceva mai bun, te zgarcesti la 40 de lei cat inseamna diferenta intre ce ai luat si ferodo premier odata la 30.000+ km ...
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • eu am luat placute de la un user de pe forum(nu vreau sa am probleme ca ii fac reclama) dar problema cu ele e ca abs-ul intra prea repede. placutele alea se lipesc pe discuri.cum am pus piciorul pe frana cum ingheatza roata.
                fara

                Comment


                • ferodo am tot incercat , calitate buna dar eu sunt in cautare unui bun raport calitate pret ! Ma simt ca un cobai !
                  Attached Files
                  sigpic Adevarul trebuie sa se impuna fara violenta !

                  Comment


                  • la 62 lei asteapta`te sa ai pedala tare la franare si masina sa o simti ca nu franeaza suficient.
                    vorbesc din experienta, am avut de`a face cu placutele mastersport, niste porcarii.

                    Comment


                    • Am tot incercat si eu sa fiu cobai si n-am facut altceva decat sa cheltuiesc bani fix degeaba, mai bine folosesti ce iti recomanda userii trecuti prin diferite schimburi
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Pedala tare la franare am eu uneori cu Remsa si bineinteles si efectul de locomotiva, ca nu mai opreste. Pana pe la 60 km/h franeaza decent dar cum creste viteza...pazea Data viitoare o sa trec pe Ferodo si placute dar si discurile pline de 259 mm imi plac.

                        Comment


                        • ar fi bine sa le schimbi cat mai repede , au o compozitie mare de metal si iti mananca discurile prematur.

                          Comment


                          • fofule exact asa simt si cu ferodo SL, pedala nu e chiar tare insa o simt ca frana insuficienta
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • eu cu discurile si placute de fabrica nu am avut probleme , cum am pus porcariile de mastersport (tot asa , m`am zgarict la pret) , sau dus pe apa sambetei franele
                              dupa am trecut la kitul de VAN

                              Comment


                              • Originally posted by berbececristi View Post
                                ferodo am tot incercat , calitate buna dar eu sunt in cautare unui bun raport calitate pret ! Ma simt ca un cobai !
                                Placute Valeo: 55 lei

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google