Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recomand Dacoserv Militari.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • ei m au intrebat si ce sa va mai facem atunci la masina ete ca sunt verificari care pot fi facute. a ***** ochii si se uita la mine.

      la dacoserv ma voi duce de acum incolo. ala din militari e ok si salaj e bine. nu ma mai duc la amg

      Comment


      • Despre Dacoserv Militari mai multi au spus lucruri bune. Din nou, subliniez ca eu nu am fost pe acolo, scot doar o concluzie din multe threaduri, cu pataniile altor useri, in diverse situatii. La urmatorul schimb de ulei ma bate gandul sa trec pe la ei, sa-i testez pe viu.

        De asemenea, despre Nesti se mai spusesera in general lucruri bune...pana de curand, cand am gasit un pic cam multe probleme semnalate si pe la ei...

        Oricum, o discutie generala despre service-uri ar fi bine sa se mute pe topicul dedicat. ;)

        Comment


        • Cine mai stie ce se verifica/schimba in afara de ulei la 3 ani sau 60 000? Multumesc.

          Comment


          • Se inlocuieste cureaua de distributie, curea accesorii, rola intinzatoare, pompa de apa, ulei, filtru ulei, filtru aer, se inlocuieste antigelul, se verifica sistemul de franare (la nevoie se inlocuiesc placutele de frana), se verifica nivel lichid de frana (la nevoie se completeaza), se inlocuiesc bujiile, inspectie caroserie, se verifica jocurile la articulatii, diagnoza computerizata.

            Comment


            • Multumesc. Ac-ul cand se verifica?

              Comment


              • din doi in doi ani.
                Last edited by ovidiu.st; 23 March 2010, 02:39.

                Comment


                • Originally posted by Cezar View Post
                  Multumesc. Ac-ul cand se verifica?
                  o data la doi ani. scrie si in carnetul de intretinere.
                  sigpic

                  Comment


                  • cam cat ar costa incarcarea pentru AC?

                    Comment


                    • @bossake: recomand si eu Dacoserv Militari (cam scumpi insa, dar calitatea merita). Si un plus pentru Dacoserv...NU AU ACCEPTAT "ATENTII" (nici mecanicii, nici seful de atelier....nimeni)

                      Comment


                      • asa este,si eu sunt foarte multumit de dacoserv!

                        Comment


                        • Pompa de apa la 60.000km?scrie in cartea de intretinere a Loganului???

                          Comment


                          • Originally posted by andy79 View Post
                            @bossake: recomand si eu Dacoserv Militari (cam scumpi insa, dar calitatea merita). Si un plus pentru Dacoserv...NU AU ACCEPTAT "ATENTII" (nici mecanicii, nici seful de atelier....nimeni)
                            Schimbat distributie, bujii, ulei, filtre, facut geometria = putin peste 300 de lei manopera. Nu mi se pare deloc scump Dacoservul.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Si eu m-am mirat de pompa de apa la 60.000. Cred ca doar se verifica pompa de apa cand se schimba distributia si daca e nevoie se schimba.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Daca apar probleme mai tarziu la pompa de apa si va trebui s-o schimbi, va trebui sa platesti aceeasi manopera ca pentru distributie. Asa ca mai bine o schimbi preventiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google