Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dantoni View Post
    am un logan 1.2 , merg destul de ult in oras , nu e prea tarziu sa i fac revizia la 20 mii?
    Daca mergi mult in oras, eu iti recomand sa schimbi macar uleiul la fiecare 10.000km. La service autorizat, cu acte si toate cele. Nu pierzi garantia.

    Comment


    • Nu stiti cam la cat se ridica pretul reviziei de 2 ani la un logan de 1.4?!La ei in reprezentanta ma refer...merci mult!
      Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

      Comment


      • maxim 300 de lei fara placute, cu placutele cam 500 cu toate piesele de la ei

        Comment


        • Merci mult
          Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

          Comment


          • Am facut si revizia la benzina. A doua revizie19400km. M-a costat 114lei si am efectuat-o la daco serv. Schimbat ulei motul 8100 x-cess 5w40, filtru ulei champion, si filtru aer mann. toate cele 3 consumabile m-au costat 200 de lei. total 314lei. Placutele de frana sant la jumatate( si cand m-am uitat pe ele am vazut ca erau feredo) cea ce imi pare bine fiindca tot de astea mi-am cumparat si eu pt cand imi vor trebui. Mi-a dat jos toate rotile si mi-a degresat fiecare roata in parte. A luat-o la smilgher i-a dat cu sprei de curatare si in final i-a dat cu o vasilina (marca castrol). Mi-a dat cu ulei pe la cablu de ambreiaj si pe la cel de acceleratie (acum pedala de acceleratie mi se pare ca e un pic mai sus). Au curatat si pinii de la stopuri fiindca mi se aprindea martorul de ceata. Super multumit de tot. Trebuie doar sa ai rabdare ca se mai duce unul la altul sa-si mai dea cu parerea despre una alta si toata treaba asta dureaza.

            Comment


            • scz o intrebare mai aiurea, la 90k se schimba si ceva ulei la compresorul de clima ?

              Comment


              • Salutare astazi am facut si eu revizia de 1 an (4500 km) si in total ma ajuns.
                326,85
                Manopera 105,98+TVA
                Consumabile 168,68+TVA
                Ulei premium 3,300 litri 29 lei litru
                Degresant 16 lei
                Filtru aer 54 lei
                Filtru ulei 33 lei

                Revizia a fost facuta in Service club
                Drobeta Turnu Severin

                Nici macar nu ma intrerbat ce ulei vreau mentionez ca uleiul era varsat la butoi ca mi sa facturat 3,300

                Foarte dezamagit
                Opel Vectra A 1995
                Logan Preferance 2009
                Logan Editie Limitata 2014

                Comment


                • Ar trebui sa te duci cu consumabilele tale.

                  Cu 25 + 50 lei cumperi filtru de ulei + aer Mann sau daca vrei ceva mai ieftin gasesti cam la 30 lei ambele (15 + 15) de calitate decenta.

                  Uleiul probabil este Dacia Oil Premium 5W30, nu este bun dar nici rau, este acceptabil desi cu un minim de bani in plus iti iei ceva superior.
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • Originally posted by irinell24 View Post
                    Am facut si revizia la benzina. A doua revizie19400km. M-a costat 114lei si am efectuat-o la daco serv. Schimbat ulei motul 8100 x-cess 5w40, filtru ulei champion, si filtru aer mann. toate cele 3 consumabile m-au costat 200 de lei. total 314lei. Placutele de frana sant la jumatate( si cand m-am uitat pe ele am vazut ca erau feredo) cea ce imi pare bine fiindca tot de astea mi-am cumparat si eu pt cand imi vor trebui. Mi-a dat jos toate rotile si mi-a degresat fiecare roata in parte. A luat-o la smilgher i-a dat cu sprei de curatare si in final i-a dat cu o vasilina (marca castrol). Mi-a dat cu ulei pe la cablu de ambreiaj si pe la cel de acceleratie (acum pedala de acceleratie mi se pare ca e un pic mai sus). Au curatat si pinii de la stopuri fiindca mi se aprindea martorul de ceata. Super multumit de tot. Trebuie doar sa ai rabdare ca se mai duce unul la altul sa-si mai dea cu parerea despre una alta si toata treaba asta dureaza.
                    imi poti spune, sau imi poate spune cineva in ce consta ceea ce este boldit?
                    sigpic

                    Comment


                    • am facut astazi revizia de 40000 km. am avut 3 litri de ulei dacia oil premium 5w30 si filtru de ulei, care le-am primit. s-au taxat urmatorele:
                      1. manopera - 72 lei
                      2. buson baie ulei - 1.6 lei
                      3. 1 litru ulei dacia oil premium 5w30 - 30.18 lei
                      4. filtru aer motrio 56.42

                      TOTAL - 160.20 lei

                      dupa revizie masina a prins vlaga, parca zici ca am resoftat-o

                      de precizat faptul ca Dacia si Renault folosesc produse MOTRIO
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • O poza detaliata cu filtru de aer + ulei de uzina poti pune te rog ?
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • uleiul dacia oil premium se stie care este. se gaseste poza pe "ce ulei folositi?"
                          iar filtrul de aer era ambalat intr-un plastic. proabil vine si in cutie, dar cutia nu am vazut-o. pe factura am vazut ca scrie motrio.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ok, apropo ma refeream la filtru de ulei nu la uleiul Dacia Oil, asta nu ma intereseaza .
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • nu am facut poza la filrul de ulei. cred ca gasesti pe forum.
                              sigpic

                              Comment


                              • Bogdane cum de te-ai indurat si ai pus Dacia OIL? Tu erai fan inrait Mobil1. Acum ceva vreme spuneai ca doar de asta vei baga in masina, acum.............
                                Cum ti se pare cu Dacia Oil, e ok? Ma refer mai ales la zgomot, ca restul nu ar avea ce diferi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google