Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Torsalau
    replied
    Antigelul l-a verificat si a zis ca tine la -35 grade. De lichid de frana nu au zis nimic. Poate ca am putini km (25000) si de-aia nu le-au schimbat.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Lichid de frana, antigel?

    Leave a comment:


  • Torsalau
    replied
    Salut, Am facut si eu astazi revizia de 3 ani la service Dacia Orastie
    Preturile au fost asa:
    Ulei elf evo sxr 5w30 4l - 129 ron
    Filtru ulei - 26.85 ron
    Filtru habitaclu - 53 ron
    Filtru aer - 47 ron
    Manopera - 40 ron
    Total - 296 ron

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Revizie logan 16v, (astazi, in reprezentanta Dacia) 4 ani 54.500 km, manopera= 140lei+garnitura buson baie.
    In afara de operatiuni revizie vehicul( verif. placute, jocuri directie, tester functional vehicul, demontat si curatat tamburi spate, gresat balamale, incuietori etc), schimb ulei+ filtre(ulei, aer, habitaclu(igienizare).
    Consumabile aduse de mine; toate de origine.

    Leave a comment:


  • bad_hrc
    replied
    Ce-i drept eu le-am cerut pret pentru revizia de 4 ani asa ca oamenii mi-au spus si de distributie (cazul meu e mai special, distributia mea are 1 luna iar pompa de apa si antigelul 1 an si 2 luni), dar acolo scrie clar, manopera revizie si manopera distributie, nu am postat eu tot mail-ul dar urma o lista cu preturile distributiei pentru toate motorizarile. Tind sa cred ca mail-ul este trimis de un reprezentat vanzari prost pregatit, ori nu a inteles mail-ul trimis de mine in care intrebam cat ma costa manopera pentru revizie, fara sa cumpar ulei si filtre de la ei.

    Si ca sa nu mai existe probleme:
    Buna ziua,

    revizia la 4 ani implica revizie cu distributie

    manopera pentru revizie = 180 RON
    manopera pentru inlocuit lichid de frana = 77 RON
    manopera desfacut si curatat tamburi spate = 86 RON
    va reamintim de necesitatea urmatoarelor lucrari complementare din cadrul reviziei de 4 ani:
    - inlocuire kit distributie si curea accesorii ==> motor 1.4 MPI - 478 lei
    motor 1.6 MPI - 478 lei
    motor 1.6 16V- 723 lei
    motor 1.5 DCI - 559 lei
    - inlocuire lichid racire ==> 141.65 lei (include manopera + 3 litri lichid antigel + 3 litri apa distilata)

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Hai sa admitem ca a fost o greseala de comunicare sau de transmitere date. Pana una alta nu ti-au luat nici un ban asa ca nu te grabi cu injuriile; oferta Dacia la revizii in aceasta perioada e arhicunoscuta, nu cred ca a vrut sa te insele cineva.

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    Nu, din ce-ai scris mai sus ti-au dat manopera pentru schimbul uleiului, filtrului si a kitului de distributie(asta cu distributia n-ai specificat-o mai inainte).
    Last edited by Cromatic; 29 October 2012, 23:59.

    Leave a comment:


  • bad_hrc
    replied
    Foarte tare deci nesimtitii mi-au dat pret de manopera + ulei + filtru ulei.
    Uite si mail-ul de la adras cu ceilalti am vorbit la telefon si la toti am specificat ca vin eu cu uleiul si filtru ulei si aer.

    Buna ziua,

    revizia la 4 ani implica revizie cu distributie

    manopera pentru revizie = 180 RON
    manopera pentru inlocuit lichid de frana = 77 RON
    manopera desfacut si curatat tamburi spate = 86 RON

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    Originally posted by bad_hrc View Post
    Masina e din 2009, si am prins "oferta" dacia, 3 ani garantia normala + 1 an extinsa.

    Despre manopera, am vorbit la Adras, Meridian si Dacoserv, toti mi-au spus 180 lei doar manopera revizie iar lichidul de frana 76 lei.
    In privinta garantiei e exact cum am banuit.

    In privinta manopera revizie ca sa nu mai fii dezinformat am transformat un .pdf in word(doar primele 2 pag.) ca sa vezi cu ochii tai promotia din perioada asta pentru preturile la revizii in reprezentantele DACIA.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • bad_hrc
    replied
    Masina e din 2009, si am prins "oferta" dacia, 3 ani garantia normala + 1 an extinsa.
    Imi pare rau ca nu am stiut de pinionul ala ca-i puneam sa desfaca sa-l schimbe, din ce am auzit eu problema nu trebuia sa mai apara la masini din 2009, decat daca dacia a mai montant pinion sinterom pe unele masini. Cum am zis si mai sus, astept sa curga iarasi dar traiesc cu speranta ca totusi simeringul a fost montat gresit sau a avut vreun defect.
    Despre manopera, am vorbit la Adras, Meridian si Dacoserv, toti mi-au spus 180 lei doar manopera revizie iar lichidul de frana 76 lei. 86 de lei era desprafuitul de tamburi, dar m-am incurcat eu. Probabil ca nu pot renunta la verificarile care le mai fac ei, dar totusi prefer sa mai traga cineva de bascule si bielete pe sub masina o data la 1 an, mai ales ca in martie trebuie sa-i fac si ITP, macar sa ma puna in garda acum la revizie daca trebuie schimbat ceva (eu nu am auzit nici un troncanit pana acum).
    Last edited by bad_hrc; 29 October 2012, 23:01.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google