Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • smaci
    replied
    Nu exista nici un card. La mine s-a facut hartie dar in sitemul de date Renault iti apare automat data pana cand ai garantie.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Originally posted by emiliutza24 View Post
    Buna,

    Trebuie sa fac revizia la Logan
    Matusa mea are un service auto si are acum o promotie pentru posesorii de Logan, pt. 1.4 revizia complete (ulei, filter si manopera) - 150 Ron.
    Este Ok?
    Analizeaza pretul si prin prisma consumabilelor oferite; probabil filtrele sunt dintre cele mai ieftine. Despre ulei, nu comentez, fiecare pune ce crede ca e mai bine.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Pai e ok, ca uleiul (probabil DaciaOil) si filtrele (ulei si de aer) te costa 150 de lei la magazine. Manopera gratis.

    Leave a comment:


  • emiliutza24
    replied
    Revizie Completa Logan

    Buna,

    Trebuie sa fac revizia la Logan
    Matusa mea are un service auto si are acum o promotie pentru posesorii de Logan, pt. 1.4 revizia complete (ulei, filter si manopera) - 150 Ron.
    Este Ok?

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Cand ei zic 60k sau 4 ani, se aplica primul termen atins. In cazul tau, ai atins 60k, deci trebuie s-o schimbi.
    Dă cateva pagini in spate si lectureaza putin. S-a discutat recent despre costuri.

    L.E. Scuze! Am incurcat borcanele. Aici gasesti ce te intereseaza.
    Last edited by vitriol; 27 April 2013, 14:12.

    Leave a comment:


  • ioneldoru
    replied
    Acum am 105 mii si 3ani de la ultima revizie.
    Conteaza si ani?
    Si cam ce trebuie schimbat. si ce costuri implica.

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Peste 60000 sau peste 4 ani.

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Da, e corect.
    Cati km ai acu'?

    Leave a comment:


  • ioneldoru
    replied
    Salut
    la cati km se face distributia? Logan 1.4 benzina.
    Ultima a fost facuta la 55000 si mi s-a zis ca peste 60000 de km se mai face urmatoarea.
    Este corect?

    Leave a comment:


  • Mihai10
    replied
    masina o sa aiba in vara abia 4 ani.. cand e si ultima revizie facuta in garantie..mai vedem oricum pana la vara

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Nu e relativa deloc, treaba.
    Daca nu ai probleme de buget, cartea zice sa schimbi tot ce tine de distributie si accesorii.
    Masina are 5 ani, nu? Deci tot ce e curea, deja s-a invechit.

    Daca nu vrei sa arunci cu banii, ti-am zis ce sa schimbi. Ca faci sau nu, tine de tine. Nu conteaza ca tu ai o medie de 3.000 de km pe an, o curea de distributie rupta o sa iti transforme un motor aproape nou in ceva ce trebuie sa bagi bani.

    Leave a comment:


  • Mihai10
    replied
    deci e ft relativa treaba vad ca. O sa vad pana la urma ce voi face.Ms mult de raspunsuri si pareri!

    Leave a comment:


  • einstein1984
    replied
    Originally posted by sumedreacris View Post
    da-mi voie sa ma indoiesc si sa ma gandesc la varianta opusa. adica intotdeauna o distributie pe lant e net superioara uneia pe curea ca fiabilitate. eu cred ca cei de la vw si-au dat subit seama ca daca raman pe lant atunci nu vor mai incasa atatia bani care ar rezulta in urma schimbarii distributiilor pe curea. deci masina mai fiabila-> vizite mai putine la servicul autorizat->bani mai putini incasati de reprezentante si atunci au decis ca nu e cazul de asa ceva, astfel au revenit la clasica distributie pe curea
    Daaa, e net superioara si in privinta scurgerilor de ulei de la carterul distributiei.... O fi mai greu de rupt un lant HIVO, dar si alt nivel sonor si cost de productie (nu mai zic de inlocuire, ca se mai intind si ele uneori).

    Leave a comment:


  • Guest
    Guest replied
    probabil ca erau pe sfarsit de cariera vechiile modele si atunci ca sa iti mai ia ochii au marit intervalele de service. si se mai mira lumea de ce se renunta la solutiile fiabile gen distributii pe lant......

    Leave a comment:


  • Archangel80
    replied
    Cam da. La cele Euro 5 banuiesc, fabricate in perioada aia, 2011-2012.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google