Revizii Dacia Logan Benzina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Archangel80
    replied
    N-am....

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Originally posted by Archangel80 View Post
    Chiar vroiai sa pun aici toata telenovela din service?
    Inclusiv cu poze.

    Leave a comment:


  • Archangel80
    replied
    Ei hai si tu ca nu-s venit cu pluta. La placute chiar mi-au arata cat mai am din ele. Chiar vroiai sa pun aici toata telenovela din service?

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Niciodata sa nu contrazici mecanicii, sunt un soi de dumnezo al masinilor!
    Orbeste pe mana lor!

    Leave a comment:


  • Archangel80
    replied
    Depinde de stilul de mers. Si la mine 75% sunt urbani, cei mai multi in Galati si o parte prin Constanta cand am fost cu munca cateva luni. Dar nu ma pot contrazice cu mecanicii. Daca ei zic ca mai merge si sa nu imi fac griji, merg....

    Leave a comment:


  • abc
    replied
    Originally posted by Archangel80 View Post
    I-am rugat sa se uite si la placute. Am 45k km. Mi-a recomandat la urmatorul schimb de ulei, cam dupa 15k km, sa le schimb. Eu in primavara ii schimb iar uleiul si voi schimba si placutele. Duc placutele de fabrica mult. Nesteptat.
    Logan 1.4MPI - 2007

    Mie la revizia facuta la Dacoserv Militari la 4 ani si 22 000 Km mi-au spus ca placutele mai tin 3-4000 Km si m-au intrebat daca vreau sa le schimb. Am spus ca o sa vin mai tarziu la le schimb. Dupa aproximativ 1000 Km am dus masina la ei in service ca sa-mi schimbe bara fata deoarece am lovit o bordura. La plecare au facut si o verificare generala a masinii (fara sa cer si fara sa platesc ceva, am avut CASCO). Mi-au scris pe o foaie ca placutele sunt uzate 75%. Le-am schimbat la 24 000 Km tot la iei. Au avut promotie la placutele de origine. Din cei 24 000 Km pe care ii aveam cand am schimbat placutele aproximativ 18 - 20 000 au fost facuti in Bucuresti.
    Last edited by abc; 6 February 2015, 09:24.

    Leave a comment:


  • FLORIN Patroi
    replied
    La cati km.schimbati uleiul la 1,4 GPL(de ex Repsol)?

    Leave a comment:


  • Archangel80
    replied
    Am mai schimbat si eu uleiul si filtre joi.
    320 lei: 5 litri Castrol 5w40, filtru ulei, fitru aer, filtru polen.
    I-am rugat sa se uite si la placute. Am 45k km. Mi-a recomandat la urmatorul schimb de ulei, cam dupa 15k km, sa le schimb. Eu in primavara ii schimb iar uleiul si voi schimba si placutele. Duc placutele de fabrica mult. Nesteptat.
    Last edited by Archangel80; 24 November 2014, 14:24.

    Leave a comment:


  • Mihai_67
    replied
    Multumesc pt raspuns, magazinul de unde am luat marfa este la putin peste 100km nu mai am cum sal schimb,,.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Daca tot l-ai luat, merge si ala pentru diesel. Am pus si eu odata la 1.4.

    Leave a comment:


  • Mihai_67
    replied
    Ma pregatesc de revizia de 8 ani ,am cumparat uleiul si filtrele de origine de la un magazin ,acasa cand am ajuns am constatat ca filtrul de ulei este pt diesel(8200768913) si eu am benzinar pot sa folosesc acest filtru sau cumpar unul pt benzina,

    Leave a comment:


  • Guest
    Guest replied
    atunci se justifica scorul ma miram eu cum de sunt asa iefitne filtrele in reprezentanta, de ex la reprezentanta unde merg eu uleiul e vreo 140 de lei, dacia oil, 41 de lei filtru de ulei, 70 cel de aer iar cel de polen tot pe la 70 se invarte...

    Leave a comment:


  • balooo
    replied
    I-am ales pt faptul ca pot asista langa masina in timpul reviziei (si pe deasupra merg la un mecanic recomandat) si pentru faptul ca ma accepta cu piesele originale luate de mine, din alta parte. Daca era sa iau piesele de la ei, ma costa mai mult.

    Leave a comment:


  • Guest
    Guest replied
    are preturi bune reprezentanta asta...ai iesit f ieftin

    Leave a comment:


  • balooo
    replied
    Ieri am facut revizia de 2 ani dupa cum urmeaza:

    Reprezentanta : Sicaro Brasov
    Nr. de km la bord : 20438


    Ulei Elf Evolution 5W40 900 SXR 3 litri : 99 lei
    Filtru ulei Renault Purflux : 22 lei
    Filtru aer Renault : 55 lei
    Filtru polen Valeo : 48 lei (schimbat de mine)
    Garnitura buson baie ulei : 10 lei
    Manopera : 77 lei
    Ciubuc : 10 lei

    Mi-a adaugat din partea casei si putin antigel (care la mine era exact la jumate intre minim si maxim) pana aproape de maxim.

    Total revizie 2 ani : 321 lei
    Last edited by balooo; 6 August 2014, 15:47.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google