Despre Protectie Anticoroziva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    E aceeasi tabla cu cele pentru export, deci si pentru Ungaria.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #47
      Din intampare cand am ridicat masina de la dealer l-am intrebat daca pot face o antifonare la masina acum cat e noua. La care el mi-a zis pe un ton naspa citez : Sa nu cumva sa te atingi de ea cu nimic,ca e tratata din fabrica si..Pierzi garantia la coroziune.

      Voua nu va zis nimeni sa nu va atingeti de ea??

      Comment


      • #48
        Cum sa nu... E tratata din fabrica cu ce? Cu apa?
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #49
          Poi nu e pregatita bine nici pt vopsit, dapoi tabla sa fie tratata.NEMERNICI, pt cele cateva mii de euro 8-11 mii trebuia macar sa aiba tabla ok, nu sasi bata joc de oameni.Cand imi voi mai lua o masina SIGUR NU VA FI LOGAN/SANDERO sau alte porcarii sub marca DACIA
          sigpic

          Comment


          • #50
            Azi am fost cu golanu sa-i fac o baie cu parafina. Am bagat in usi, pragurii, lonjeroane. E din 2008 golanu si nu avea pic de parafina in praguri sau in usi.Tasnea apa din praguri si usi ca la robinet.Am o intrebare:s-a mai scurs din parafina pe prag prin gaurile de la usi. Se curata la spalat sau trebuie sa o sterg acum cat e proaspat?

            Comment


            • #51
              Nu se poate asa ceva, nu ai vazut tu bine. Ma indoiesc ca ai desfacut pragul sau usa sa vezi ce si cum.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #52
                Nu am desfacut nimic. Dar asa a constatat baiatul care a dat cu parafina.Asa zicea.

                Comment


                • #53
                  Si eu constat ca era foarte prost omul ala si nu stie sa vada daca e dat cu parafina sau nu.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #54
                    Tu vad ca le cam stii pe toate. In primul rand dopul de la prag nu avea cel putin o urma ca s-ar fii dat cu parafina, era complet uscat si in al doilea rand a bagat baiatul "ala prost" degetul, cat s-a putut, si nimic.Mai mult decat atat in usa de la sofer l-am pus sa-mi dea fata de usa jos si "prostul" a constatat ca nu avea absolut nimic dat.Baiatul ala e prieten de-al meu si nu avea cum sa ma abureasca

                    Comment


                    • #55
                      Parafina se baga, dar nu se baga sa dea pe afara. E imposibil sa nu fie!
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #56
                        Am si eu o intrebare ptr cei care se pricep...
                        merita sa fac o operatiune de ceruire la un mcv nou??? Adica nu daca merita , ajuta la ceva? Se poate face? Cam cat m-ar costa manopera in service? Ma inebunit unchimiu ca vrea sa bage ceara/parafina ixell in ea dinainte so scoata din curte de la dealer... Ce ziceti are rost??? Ajuta la ceva? Cam cat dureaza in service...

                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Xsander View Post
                          "masinile noastre sunt protejate la interiorul pragurilor" yeah right mai bine puneau tabla galvanizata si se rezolva problema....
                          Toata tabla de exterior este galvanizata, asa ca stati linistiti! Tabla nu va rugini usor!

                          Comment


                          • #58
                            hmm cum sa nu

                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by andrei View Post
                              Cum sa nu... E tratata din fabrica cu ce? Cu apa?
                              Tabla fiind galvanizata si tratata prin folosirea baii in cataforeza (caroseria introdusa intr-o baie), tratata cu ceara anticoroziva si cu insonorizant, e greu de crezut ca va rugini caroseria, mai ales ca tabla are o garantie de 6 ani!

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Daniel68 View Post
                                Tabla fiind galvanizata si tratata prin folosirea baii in cataforeza (caroseria introdusa intr-o baie), tratata cu ceara anticoroziva si cu insonorizant, e greu de crezut ca va rugini caroseria, mai ales ca tabla are o garantie de 6 ani!
                                Lucrez la uzina si stiu. Ma vizitat si vopsitoria unde se fac aceste procese si va spun sigur ca nu aveti de ce sa va ingrijorati!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google