Despre Protectie Anticoroziva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    E aceeasi vopsea ca la Ph1, nici o diferenta, acelasi lac, deci nu are de ce sa se zgarie mai usor, probabil e doar o impresie gresita.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #92
      Originally posted by gigiman View Post
      aveo stiu ca da garantie la anticoroziune 5 ani, fata de 6 la logan
      aveo stiu sigur ca nu are caroseria galvanizata...mai stiti si alte masini noi fara "dotarea" asta ?
      http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
      Sony/Magnat/Alpine/Focal

      Comment


      • #93
        Absolut toata caroseria de suprafata este galvanizata la Dacia, incepind din 2007.
        Dupa ce au avut unele probleme au decis ca tabla de suprafata sa fie galvanizata.

        Comment


        • #94
          Originally posted by Daniel68 View Post
          Absolut toata caroseria de suprafata este galvanizata la Dacia, incepind din 2007.
          Dupa ce au avut unele probleme au decis ca tabla de suprafata sa fie galvanizata.
          M-am mai linistit...totusi esti sigur de treaba asta ?
          http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
          Sony/Magnat/Alpine/Focal

          Comment


          • #95
            Eu stiu ca e galvanizata partial doar.

            Comment


            • #96
              Nu am auzit de asa ceva pana acum, caroseria fiind partial galvanizata.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #97
                Au fost doar aripile si capotele la inceput dar au hotarit pe parcurs sa fie toata caroseria galvanizata. Sunati la VC si intrebati, sau cine are cunostinte in Departamentul Caroserie.

                Comment


                • #98
                  Cadrul lateral spate , capota spate la ph 2 au sigur urma de galvanizare sau aluminizare . Nu vad de ce nu ar fi si celelalte parti ale caroseriei.

                  Comment


                  • #99
                    mai baieti , eu stiu ca rugina apare mai des in praguri , fete de usi , si prin locurile unde din neglijenta lovim noi sau altii. acolo sare vopseaua si astfel tabla + apa = rugina .
                    eu stiu ca nu vopseaua definitiva este anticoroziva ci straturile aplicate inainte . exemplu
                    personal : auto bleumarin la exterior - fata de usa culoare gri deschis (lovituri de ciocan )la interior in portiera , daca apare rugina de acolo este problema

                    Comment


                    • eu tot nu sunt convins ca ar fi galvanizata vreo parte din caroseria de logan ...
                      http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
                      Sony/Magnat/Alpine/Focal

                      Comment


                      • Ia uite raspunsu primit de la Dacia ref la protectia anticoroziva (i-am intrebat daca Loganu meu produs in Mai 2007 are nevoie de ceruire sau ce fac ei acolo..) :

                        Va multumim pentru mesajul dumneavoastra din data de 16.02.2009.

                        Referitor la intrebarea dumneavoastra cu privire la Programul de control anticoroziune demarat de catre producatorul Dacia, va comunicam faptul ca acesta se aplica autoturismelor din gama Logan berlina fabricate in perioada 2004-2006.

                        Ca atare, autoturismul mentionat de dumneavoastra nu se incadreaza acestei actiuni initiata de firma Dacia.


                        Deci e clara treaba, ce e produs in 2007 n-are probleme, sper ))

                        Comment


                        • Daca mai este cineva care nu si-a facut ceruirea gratuita, eventual reparatia aripilor , se poate duce la adras militari ca acolo se face acum, ma refer la cei din bucuresti

                          Comment


                          • Eu zic sa incercati si pe www BODY COLOR GREECE si sa vedeti ce au, eu cred ca se preteaza foarte bine pt. intretinerea masinii

                            De noua dacie '' feistlift'' ceva de genu, poate sa-mi spuna cineva cum sta treaba cu rugina, cu ceara de pe ea, etc.

                            stie cineva daca la modelele noi''facelift'' mai este nevoie da vreo baie anticoroziva, masina o am de o saptamina si ma gindeam ca la vara sai bag niste vaselina prin praguri , usi, iar pe dedesupt cu ceva anticoroziv
                            Last edited by rosuhome; 18 March 2009, 17:41. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • eu am fost anul trecut si mi-au dat- o cu ceara dar 2 zile nu am putut sta in ea de la miros,despre efect dumnezeu cu mila
                              nu-i prost cine cere ,e prost ala care da!

                              Comment


                              • Când am fost la revizie, acum o săptămâna, am întrebat acolo dacă se poate face ceruire la cererea clientului și cam cât costa.Răspunsul a fost pozitiv, la un preț de aprox 200 lei.
                                Toate astea la Dedeman Bacău, asa ca cine e de prin zona și vrea sa facă , se poate.E bine sa dați un telefon înainte sa va interesați și eventual sa va programați.

                                abs+ 1.4 mpi a/c alb glace

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google