Despre Protectie Anticoroziva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    ee..il cinstesti si tu pe meserias sa ti-o unga bine ..

    Comment


    • #77
      Originally posted by Logan 4 ever View Post
      Ei m-au chemat. Masina e din feb.2005, deci din lot cu probleme.
      A mea e din mar.2005 si nu m-au chemat. Oare trebuia sa fac reviziile numai la ei si dupa ce a iesit masina din garantie?
      It's nice to be important but it's more important to be nice!

      Comment


      • #78
        A mea este din mai 2005.Nici pe mine nu m-au chemat dar am sunat eu pe ei si au facut programarea pentru operatiunea respectiva.Am dat spaga la meseriasi si au pus unde am vrut eu.Dupa operatiune a avut in masina un miros neplacut.Noroc ca am facut vara,cu geamurile deschise mai suportam mirosul.Am facut la Auto Bara Oradea.

        Comment


        • #79
          Nu suna ei sa va faca programarea, ci sunati voi, mergeti la ei sau cand mergeti la revizie se rezolva.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #80
            Tatal meu are masina din Martisor, 2006; poate sa isi faca programare pentru aplicarea gratuita a substantei?

            Merci!
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • #81
              Loganul meu e din aprilie 2005 si m-au chemat.Gratuit.Am ezitat sa merg,gandindu-ma ca trebuie sa dea fetele de usi jos si alte demontari.Si tinand cont de superficialitatea meseriasilor romani, nu am nici un chef sa imi joace si scartaie toate cele.(Au spus ca dureaza doua ore si jumatate).
              Asa ca ii rog pe cei care au facut asta sa-mi spuna daca demonteaza ceva sau introduc ceara numai prin gauri.

              Comment


              • #82
                Preferi sa-ti iasa rugina? Nu e o treaba asa complicata sa le dea jos, altii platesc mult pentru opratiunea asta si tu refuzi pe gratis...
                niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                Comment


                • #83
                  Pai asta era dilema.Deci sigur le demonteaza?
                  La noi la service meseriasii sunt niste copii care nu au gasit alt loc de munca si de nevoie fac asta.
                  Daca as sti ca duc masina la niste profesionisti , va asigur ca nu as ezita o clipa.

                  Comment


                  • #84
                    pt a se indeparta rugina aparuta in portbagaj la imbinarea dintre oala si aripa spate cum se procedeaza in service? a vazut cineva?e o operatiune complicata sau nu? trebuie demontat ceva? sau doar se curata rugina si se aplica mastic? ca ma gandesc ca la ce meseriasi sunt ...... sa nu strice mai mult decat repara.

                    Comment


                    • #85
                      Se ia vopseaua, se aplica niste tratamente si se revopseste.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #86
                        am mai zis-o si o mai zic portbagajul la modelel dupa 2006 sunt pline de mastic sau chit
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          pt a se indeparta rugina aparuta in portbagaj la imbinarea dintre oala si aripa spate in Suceava la Darex operatiunea dureaza intre 3 si 5 zile.

                          Comment


                          • #88
                            Oare mai exista masini noi care sa nu aiba caroseria galvanizata ca cea de logan ? ma refer la cele concurente cu loganul...renault clio,hyundai accent,chevrolet aveo,opel astra classic,fiat albea,opel corsa etc.
                            tot citesc pe forumurile astea despre loganuri ruginite si parca imi pare rau ca am ales logan chiar e masina cu cea mai proasta tabla ?
                            http://img132.imageshack.us/img132/5928/semnaturas.jpg
                            Sony/Magnat/Alpine/Focal

                            Comment


                            • #89
                              aveo stiu ca da garantie la anticoroziune 5 ani, fata de 6 la logan

                              Comment


                              • #90
                                Cred .... ca o sa te contrazic....

                                Originally posted by bogdan_1984 View Post
                                am mai zis-o si o mai zic portbagajul la modelel dupa 2006 sunt pline de mastic sau chit

                                Bogdane, daca e sa ne intalnim duminica la Pic o sa-ti arat ceva .... adica la mine model facelift, daca bati in tabla... mai ai putin si se aude ecooooooooo....ul... asa ca e plina cu...aer, cat de mastic hai sa fim seriosi, pentru ca fata de masina (alta care am avut-o) de anul trecut (feb.2008) am observat imediat diferenta, suna "mai plin", banuiesc din 2 motive:
                                a. ori tabla mai groasa
                                b. ori avea "umplutura"

                                si o alta chestie (scuze de offtopic) lac-ul de pe ea e mult mai prost...se zgarie f repede vs. masina 2008, asa ca facelift da dar calitate ba....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google