Despre Protectie Anticoroziva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Bine daniel eu te cred. Raspunde-mi si mie la intrebare , se merita la un mcv nou sai bag parafina in el? In praguri sau unde se baga?

    sigpic

    Comment


    • #62
      Nu mi raspunde si mie nimeni?

      sigpic

      Comment


      • #63
        Pai nu-s date cu parafina din fabrica????
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #64
          Pai sunt , dar eu ce intreb rezolv ceva daca mai dau si eu un strat? Cei de la garantie nu comenteaza nimic?

          sigpic

          Comment


          • #65
            Mai fratilor eu am fost la Dacia si mi-au bagat un fel de vaselino-parafina peste tot da atata de a dat pe afara(o mica atentie) asa ca o sa crape toata masina si o sa ramana pragurile, lonjeroanele si usile brici , peste 10 ani am elementele amintite de vanzare daca doreste careva.
            Operatiune gratis + am primit mocca si un set de protectii aripi.
            Vaselina respectiva se lasa sa se uste iar apoi se sterge de pe praguri cu o carpa uscata fara apa ca altefel se intinde peste tot

            Comment


            • #66
              masina e fabricata in nov.07, achizitionata in Mar. 08, la urmatoarea revizie intentionez sa cer un tratament cu parafina/ceara anticoroziva.
              - ma adresez direct service-ului autorizat Dacia sau urmez o anumita procedura ?
              - as vrea sa stiu mai exact toate locurile pe unde se pulverizeaza parafina (cei care si-au facut deja aplicarea cu parfina cu siguranta stiu, niste poze cu orificiile in cauza ar fi ilustrative )

              Comment


              • #67
                Ceri acest tratament pe banii tai si am inteles ca e cam scump.
                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                Comment


                • #68
                  gratis, asa cum au facut numerosi propietari de Logan, sau se face gratis numai in cazul in care rugina este vizibila, si formata din interior spre exterior ?

                  Comment


                  • #69
                    Te razgindesti sigur cind auzi de pret
                    masiniile din 2007 nu au nevoie de asa ceva

                    Comment


                    • #70
                      Toata tabla de exterior fiind galvanizata, chiar daca e subtire, nu va rugini usor. Ideea e ca tabla vopsita si lacuita de exterior trebuie protejata de zgirieturi, lovituri, vopsea sarita, etc. Tratamentul, daca l-ai putea face, ar fi bine sa-l faci cu ceara care se aplica in Vopsitorie, la Uzina. Apa nu va sta pe nici un element. Cred ca are un pret mare.

                      Comment


                      • #71
                        cred ca ma voi interesa la prima revizie de parafina ca de ceara ii dau la fiecare spalare

                        Comment


                        • #72
                          Cam cat costa tratamentul asta, ca si eu trebuie sa ma duc in primavara si sa stiu la ce sa ma astept.
                          sigpic
                          Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                          Comment


                          • #73
                            Pai daca esti in lotul cu probleme de coroziune e gratis(te cheama ei din cate am inteles),daca vrei tu sa o faci preventiv,benevol cred ca mai bine 7-800 lei.
                            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                            Comment


                            • #74
                              Ei m-au chemat. Masina e din feb.2005, deci din lot cu probleme.
                              sigpic
                              Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                              Comment


                              • #75
                                Pai atunci clar nu te costa nimic,doar de vrei sa dai vreo atentie la meserias.
                                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google