Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci vad ca ti-a placut la "gust" redline-ul.
    Ma gandeam in primavara sa incerc de la ei un 5w40 sau 5w-30 sa vaz si io cum toarce ascutitoarea!!
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • De ce nu un 0w40? Ti-e frica ca-l haleste?
      Daca ai avut M1 0w40 si nu l-a halit, nu-l haleste nici p-asta.

      Era la service azi un taximetrist (initial n-am stiut, nu i-am vazut masina, dar il trada atitudinea), asa pe la 50+, genu ala de sofer care le stie pe toate si-i chisa-n freza pa toti.
      Si cum astia-s cu tupeu prost, era omu' de-a dreptu iritat ca am dat dublu la bani pe M1 cand puteam sa iau la juma de pret Mobil 5w40, ca cica ia uite scrie fully sinthetic si p-asta, e acelasi lucru, chiar mai bun!. Ca m-am tzepuit, ca alea-alea, ca numa alea cu 5w sunt full sintetice de fapt si sunt cele mai bune. La inceput m-a distrat si i-am facut jocu', pana cand m-am plictisit de el si i-am pus in mana un bidon gol de Redline. Se uita ca prostu' si nu intelegea nimic, o dadea ca ala e aditiv, ca stie el.
      Last edited by Kojak; 19 November 2016, 21:32.

      Comment


      • Sau un 0w40 daca gasesc de la ei!! pana acum am vazut 5w-30/5w-40.

        Redline sau Royal Purple Dau cu banu!
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Nu pune in ascutitoare 5w40 RL pt ca este prea greu pt motor....va diminua demaraj si va consuma mai mult...protectia va fi aceeasi ca la 0w40 RL..

          0w40 de la RL este limita dintre protectie optima si demaraj ok....pe probate

          Dar pana la RL mai sunt si alte uleiuri decente si chiar bune...

          Comment


          • Ia uitati aici business de 14 milioane de $ pe luna: ulei contrafacut.

            Si baietii se pare ca au trimis si in Romania. La export.

            Mobil de care? Avem cum sa nu.

            Comment


            • Nu merge linkul.

              Comment


              • Se pare ca loganclub iubeste patru tuning .ro .

                Comment


                • Gata, stiu despre ce e vb. E veche stirea, de la inceputul anului...cu depozitu' ala de la rusi.

                  Comment


                  • Este in regula acest ulei pentru 1.2 16v, mai ales ca indeplineste norma ACEA A3/B4?

                    Comment


                    • Full-Tech-ul pe care il cautam acum vreo 3 ani; Unul dintre uleiurile de top de la ELF.
                      Eu l-as fi pus, dar nu l-am gasit cand l-am cautat, prin 2012-2013.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Pretul corect e sub 40 lei/litru.

                        Se gaseste si pe emag, vad ca e 39 lei.

                        Aici e 33 lei.

                        Comment


                        • Aris ti-am zis ca 0w-30 de la Total ma rog Elf ca e tot facut de ei, e ceva bun ,care tinde spre "the TOP" dar e cam scump!! eu pe asta as vrea sa-l incerc!
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • O sa incerc sa-l pun pe acesta la revizie, in decembrie.

                            O sa-l comand saptamana viitoare si o sa trec la treaba.
                            Last edited by aris86; 29 November 2016, 13:29. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • ulei de top cu norma SL? nici macar SM?

                              vascozitatea e ok

                              ca performante e ca dacia oil, si ala e tot SL, doar ca se incadreaza in media celor pt 0w30

                              eu cred ca e un semisintetic ordinar

                              colegu hirayama parca de asta zicea ca e f bun in gama 0w30



                              asta e altceva, e SN, ultima norma de performanta
                              Last edited by cristi....; 29 November 2016, 16:59. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Pretul corect e sub 40 lei/litru.

                                ...

                                Aici e 33 lei.
                                "Dincolo era mai ieftin".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google